-3°C

49
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 15.62
PM25: 29.42 (196,13%)
PM10: 35.82 (79,6%)
Temperatura: -3.15°C
Ciśnienie: 1026.43 hPa
Wilgotność: 89.50%

Dane z 03.12.2022 01:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Dni Miasta: odsłonięcie pomnika Piotra Skrzyneckiego

30.05.2021
(fot.: Leszek Siporski, minskmaz.com)

Miało miejsce w niedzielę, 30 maja przed Miejską Szkołą Artystyczną. Wydarzenie uświetnił występ artystów Piwnicy Pod Baranami oraz MM Big Bandu. Jak pomnik trafił do naszego miasta?

Pomnik/ławeczkę Piotra Skrzyneckiego przekazał na licytację tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znany kompozytor Zbigniew Preisner. Pomniki są dwa – kompozytor zamówił bowiem identyczne odlewy. Jeden, wiele lat temu stanął na rynku w Krakowie, gdzie można go podziwiać do dzisiaj. Drugi znajdował się w przydomowym ogrodzie Zbigniewa Preisnera. W końcu artysta postanowił przekazać go na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A w tej wylicytowała go firma Konstans za kwotę ponad 91 tys. zł i przekazała miastu Mińsk Mazowiecki, jako prezent z okazji jego 600-lecia. W niedzielę uroczyście odsłonięto pomnik przed MSA, który wraz z klawiaturą na chodniku tworzy wyjątkowe miejsce przed budynkiem szkoły artystycznej. Wspominano też Piotra Skrzyneckiego, który jest honorowym obywatelem naszego miasta. Teraz każdy będzie mógł usiąść obok twórcy Piwnicy Pod Baranami, nie wyjeżdżając w tym celu do Krakowa.

Uroczystości zakończył koncert w sali MSA. Wystąpili na nim artyści Piwnicy Pod Baranami w programie „Gdzie są te czasy” oraz MM Big Band. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Inne aktualności

OK