5°C

15
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.47
PM25: 8.90 (21,58%)
PM10: 9.71 (59,3%)
Temperatura: 5.10°C
Ciśnienie: 1015.55 hPa
Wilgotność: 84.24%

Dane z 21.04.2024 20:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Cztery promile na czterech kółkach

29.03.2023
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

20 marca do Komisariatu Policji w Stanisławowie, wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy samochodu osobowego na drodze krajowej nr 50 i jego obywatelskim ujęciu. Na miejsce został niezwłocznie skierowany dzielnicowy, który potwierdził przypuszczenia zgłaszających. Kierowca peugeota posiadał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

W miniony poniedziałek Komisariat Policji w Stanisławowie, otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy peugeota. Na drodze krajowej nr 50, w miejscowości Kąty Borucza kierowcy pojazdów ciężarowych zatrzymali samochód osobowy, ponieważ kierowca jechał przysłowiowy wężykiem. W związku z podejrzeniem, że może się on znajdować pod wpływem alkoholu, uniemożliwili mu dalszą drogę i na miejsce wezwali policję.

Po takim zgłoszeniu, na miejsce niezwłocznie zostali skierowani mundurowi ze Stanisławowa. Potwierdzili słuszne przypuszczenia zgłaszających. Policjant od razu wyczuł woń alkoholu od kierowcy. 31-latek został przebadany alkomatem, które wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mieszkaniec gminy Dobre przewoził autem jeszcze 3 osoby, co potwierdziło jego szczyt nieodpowiedzialności. Dalsze sprawdzenia mundurowych tylko pogarszało jego sytuację. Okazało się, że kierowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na tym jednak nie koniec. W peugeocie od ponad roku brakowało aktualnych badan technicznych.

Gdyby nie zdecydowana reakcja zgłaszających, którzy uniemożliwili kierowcy peugeota dalszą jazdę mogłoby dojść do tragedii. Postapili w sposób godny pochwały.

Po wytrzeźwieniu kierowca przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze. Za przestępstwo, którego się dopuścił otrzymał karę ośmiu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został także zobowiązany do wpłacenia świadczenia pieniężnego, na rzecz fundacji pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej w wysokości 10 tysięcy złotych. Obciążono go także kosztami postępowania.

Każda ilość alkoholu w organizmie jest przeciwwskazaniem do kierowania pojazdem. Zachowanie 31-letniego mieszkańca gminy Dobre jest niedopuszczalne. Naraził zarówno swoje bezpieczeństwo, pasażerów jak i wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W tej sprawie toczy się postępowania pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK