-2°C

29
Powietrze
Dobre powietrze.
Rolki i rower niech idą dzisiaj w ruch!

PM1: 11.59
PM25: 17.68 (70,72%)
PM10: 25.13 (50,27%)
Temperatura: -1.78°C
Ciśnienie: 1017.28 hPa
Wilgotność: 94.08%

Dane z 26.03.2019 22:00, airly.pl


facebook

Co z dworcem PKS?

29.06.2018

Od 23 czerwca miński dworzec PKS jest zamknięty, a plac manewrowy i stanowiska świecą pustkami. Co będzie dalej z tym miejscem?

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, że Mobilis PKS Mińsk Mazowiecki będzie prowadził usługi przewozowe do końca czerwca, przewoźnik nagle, 21 czerwca, na swojej stronie internetowej poinformował, że kończy działalność następnego dnia. I od soboty na placu manewrowym i stanowiskach odjazdu autobusów nic się nie dzieje, a dworzec PKS jest zamknięty na klucz. Ale może niedługo to się zmieni?

– Jesteśmy przed spotkaniem z właścicielem terenu firmą Dekada. Firma ta zaproponowała bardzo atrakcyjne stawki za wjazd na dworzec autobusowy dla wszystkich przewoźników: 1,50 zł, a nie, jak to było dotychczas, około 10 zł. I do momentu rozpoczęcia budowy korzystanie z dworca autobusowego nie powinno rodzić jakichkolwiek problemów - powiedział portalowi minskmaz.com burmistrz Marcin Jakubowski.

Jednak będzie to rozwiązanie tymczasowe, ponieważ już niebawem obecne dworce PKP, PKS, a także pawilony handlowe i budynek, w którym znajduje się Urząd Pocztowy nr 2, mają zostać wyburzone. Na ich miejscu powstanie nowoczesny kompleks o powierzchni wynajmu ponad 4 tys. m² złożony z galerii handlowej oraz nowych dworców PKP i PKS. Fragment jego elewacji już od kilku miesięcy prezentowany jest przy placu dworcowym a na stronie firmy Dekada  pojawiają się informacje o pierwszych najemcach - Euro RTV AGD, CCC czy Pepco.

Kiedy może nastąpić początek realizacji tej inwestycji? Na chwilę obecną nie da się jednoznacznie stwierdzić, ponieważ problemem jest brak uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego. Jak deklarowała na spotkaniach firma Dekada, jeżeli plan ten zostanie uchwalony przez Radę Miasta przed 1 września, to możliwe, że budowa ruszy jeszcze w tym roku.

Dekada Mińsk Mazowiecki - plan obiektu, źródło: http://www.galeriadekada.pl/uploads/images/pdf/minsk.pdf

Wizualizacja, źródło: http://www.dekadasa.pl/minskmazowiecki#multimedia

Inne aktualności

OK