23°C

20
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 9.17
PM25: 11.93 (79,56%)
PM10: 12.81 (28,46%)
Temperatura: 22.56°C
Ciśnienie: 1009.75 hPa
Wilgotność: 76.69%

Dane z 19.06.2024 08:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Chłopiec biegł chodnikiem i wzywał pomocy. Zareagował policjant w czasie wolnym

05.12.2023
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Jeszcze w listopadzie, policjant Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim, w czasie wolnym przebywając w lokalu gastronomicznym, usłyszał wołanie o pomoc. 7-letni chłopiec biegł chodnikiem i krzyczał, że jego mama potrzebuje pomocy.

20 listopada, policjant Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim, po służbie w godzinach wieczornych przebywał w jednej z mińskich restauracji. Jedząc posiłek, usłyszał z zewnątrz wołanie o pomoc.

Okazało się, że chodnikiem biegł chłopiec i wzywał pomocy, ponieważ jego mama w mieszkaniu jest atakowana przez byłego partnera. W tej sytuacji funkcjonariusz wraz z pracownikiem lokalu gastronomicznego, udali się z chłopcem do mieszkania dziecka.

Na klatce schodowej w bloku, 7-latek wskazał zbiegającego z góry mężczyznę, jako osobę która miała stosować przemoc wobec jego mamy. Policjant wraz z pracownikiem restauracji obezwładnili i ujęli 35-latka. Na miejsce wezwano mundurowych w służbie, którzy przetransportowali mężczyznę do komendy. W tym samym czasie na klatce schodowej znajdowała się zapłakana i roztrzęsiona kobieta, która została przewieziona karetką do szpitala. Opiekę nad chłopcem przejeła sąsiadka i babcia.

Mieszkaniec Mińska Mazowieckiego usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz używania przemocy, uszkodzenia ciała 37-latki i naruszenia miru domowego. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

Śledczy udowodnił, że policjantem jest się cała dobę. Gdy tylko zauważył opisaną sytuację natychmiast zareagował, podejmując błyskawiczne działania wraz z pracownikiem restauracji. Ich postawa mogła zapobiec tragedii.

Na szczególne uznanie zasługuje zachowanie chłopca, który w trudnej sytuacji wezwał pomoc, aby uchronić swoją mamę przed przemocą mężczyzny.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/mw / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK