1°C

26
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 9.69
PM25: 15.89 (105,94%)
PM10: 16.67 (37,05%)
Temperatura: 1.34°C
Ciśnienie: 1004.56 hPa
Wilgotność: 94.63%

Dane z 31.01.2023 21:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Jechał nietrzeźwy, bez prawa jazdy, autem bez przeglądu i ubezpieczenia. Chciał przekupić policjantów

28.12.2022
(fot.: KPP w Mińsku Mazowieckim)

25 grudnia policjanci z Posterunku Policji w Kałuszynie patrolując miasto, na jednej z ulic zauważyli volkswagena. Natychmiast rozpoznali pasażera pojazdu, który był poszukiwany. Niezwłocznie zatrzymali auto do kontroli i potwierdzili, że na mężczyznę został wydany nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Czujni policjanci, od razu zauważyli również, że kierowca auta znajduje się pod działaniem alkoholu.

W minioną niedzielę w miejscowości Kałuszyn, dzielnicowy wraz z kierownikiem Posterunku Policji w Kałuszynie patrolowali ulice miasta, dbając aby mieszkańcy spędzili bezpieczne święta. Na jednaj z ulic zauważyli samochód marki volkswagen, w którym znajdowali się dwaj mężczyźni. Mundurowi jako doświadczeni policjanci, doskonale znający rejon i jego mieszkańców, od razu rozpoznali, że pasażer samochodu jest poszukiwany. W tej sytuacji auto zatrzymali do kontroli. Potwierdzili, że 44-letni mieszkaniec gminy Kałuszyn, jest od dłuższego czasu poszukiwany celem odbycia kary 287 dni pozbawienia wolności za alimenty. Mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie tych czynności, policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. W tej sytuacji na miejsce wezwali mundurowych z Komisariatu Policji w Mrozach a sami zajęli się pasażerem. Przybyły na miejsce dzielnicowy i policjant z zespołu patrolowo-interwencyjnego potwierdzili przypuszczenia kolegów. 33-letni kierowca volkswagena był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Na tym jednak nie koniec. Mundurowi sprawdzili mężczyznę w systemie. Okazało się, że ma cofnięte prawo jazdy. Dalsze sprawdzenie przez policjantów z Mrozów pokazywało następne występki kierowcy. Samochód, którym kierował nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia ani przeglądu. Warto dodać, że mężczyzna aby uniknąć odpowiedzialności zaproponował policjantom łapówkę. W tej sytuacji rozwiązanie mogło być tylko jedno. Mundurowi zatrzymali mieszkańca gminy Kałuszyn, który dołączył do swojego kolegi.

Po wytrzeźwieniu 33-latek przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i dobrowolnie poddał karze.

W tej sprawie toczy się postepowanie pod nadzorem Prokuratury rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska / KPP w Mińsku Mazowieckim


Inne aktualności

OK