
– Chcemy dać szansę wszystkim dzieciakom w Mińsku i okolicach na to, by mogły rozwijać swoje talenty i móc wystąpić w prawdziwym musicalu. „Pan Niezwykły” pokazał, że w naszym mieście można tworzyć profesjonalne produkcje. A dzieci biorące w niej udział rozwinęły się w spektakularny sposób. W kolejnym musicalu ma wziąć udział około 150 wykonawców i pod tym względem będzie to jedna z największych produkcji w Polsce – przekonuje Marcin Kozioł z Musicalowej Akademii Talentów.
Wyłoniona w castingu grupa dzieci dołączy do obecnych uczniów MAT, by wspólnie pracować nad przygotowaniem nowego spektaklu. Będzie to musical familijny, który w niebanalny i atrakcyjny sposób opowie o tolerancji i braku zgody na przemoc.
– Wyłonieni młodzi artyści będą szkolić się dwa razy w tygodniu z czterema nauczycielami oraz brać udział w teledyskach, koncertach, warsztatach czy festiwalach. Jesteśmy pewni że w naszym mieście jest jeszcze wiele nieodkrytych talentów. Ponadto spotykamy się w Mińsku z sympatią wielu ludzi, firm i organizacji, które chcą się zaangażować w ten projekt. Daje nam to nadzieję, że to przedstawienie będzie wyjątkowe – zapewnia Marcin Kozioł.
Casting dla dzieci i młodzieży do nowego musicalu Musicalowej Akademii Talentów odbędzie się w sobotę, 1 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku przy ul. Piłsudskiego 1a. Start o godz. 10.