14°C

12
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.45
PM25: 6.96 (27,86%)
PM10: 8.88 (17,76%)
Temperatura: 13.60°C
Ciśnienie: 1008.89 hPa
Wilgotność: 88.56%

Dane z 07.06.2020 05:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Brazylijskie święto w Mińsku Mazowieckim

13.03.2020 opracowanie oraz foto: Klub Grappler
(fot.: Klub Grappler)

Mimo, że karnawał już za nami, wydarzenie, które odbyło się 7 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przeniosło nas w latynoamerykański klimat i przyciągnęło do naszego miasta ponad 800 sympatyków i pasjonatów brazylijskiego Jiu Jitsu z całej Polski.

Wszystko za sprawą odbywającego się 7 Grand Prix Polski w BJJ, turnieju zorganizowanego przez Klub Walki Grappler, MKS MMA TEAM oraz MOSiR Mińsk Mazowiecki. Do naszego miasta przyjechali zawodnicy i zawodniczki  z następujących  miast: Łodzi, Rzeszowa, Chorzowa, Poznania, Warszawy, Suwałk, Ełku, Szczytna, Łomży, Olsztyna, Radomia, Stalowej Woli, Grodziska Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Białegostoku, Dębicy, Bytomia, Dębicy, Mławy, Ostrołęki, Lublina, Kielc, Gdyni, Gdańska, Bełchatowa, Zakrętu.

W sumie tego dnia rozegrano ponad 700 walk w 150 kategoriach wiekowych i wagowych. Impreza sportowa trwała od wczesnych godzin porannych, a ostatnie walki zostały zakończone tuż po godzinie 18.00. Wszyscy uczestnicy otrzymywali specjalnie przygotowany na tę okazję okazały, personalizowany medal, a zwycięzcy poszczególnych kategorii także cenne sportowe nagrody. Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, każda z Pań tych małych i dużych otrzymywała także pamiątkową bransoletkę BJJ. Emocji nie brakowało zwłaszcza podczas starć najmłodszych zawodników, licznie zgromadzeni rodzice gromko dopingowali swoje pociechy, których zmagania można było obserwować na mniejszej sali gimnastycznej mińskiego Kopernika.

- Tegoroczne Grand Prix Polski w BJJ utwierdziło nas w przekonaniu, że organizowane przez nas zawody sportowe należą do ścisłej czołówki turniejów brazylijskiego Jiu Jitsu w Polsce i na stałe wpisały się w kalendarz największych i najważniejszych wydarzeń sportowych, który skupia miłośników i pasjonatów tej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportowej w naszym kraju - podsumowują organizatorzy Ewelina i Marcin Frankiewicz.

Inne aktualności

OK