-1°C

80
Powietrze
Zła jakość powietrza!
Wysokie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. Ogranicz aktywność na zewnątrz.

PM1: 42.15
PM25: 66.79 (267,16%)
PM10: 99.00 (198%)
Temperatura: -1.28°C
Ciśnienie: 1029.74 hPa
Wilgotność: 84.95%

Dane z 23.03.2019 05:10, airly.pl


facebook

Bohater na słowackiej autostradzie

24.11.2018
(fot.: https://www.facebook.com/mia.piaa)

Życie pisze zaskakujące scenariusze. Przekonała się o tym pewna kobieta, której na słowackiej autostradzie z pomocą przyszedł polski kierowca TIR-a. Co się wydarzyło?

Czwartek, w płomieniach staje samochód. Pędzące auta go mijają i nikt się nie zatrzymuje, by pomóc kobiecie, która próbuje wezwać straż pożarną. Nagle tuż przy płonącym samochodzie zatrzymuje się TIR na mińskich numerach rejestracyjnych. Kierowca wysiada z gaśnicą w ręku, podchodzi do auta i gasi ogień. Upewniwszy się, że niebezpieczeństwo jest zażegnane, wraca do szoferki i odjeżdża. Zaskoczona kobieta nawet nie zdążyła poprosić go o kontakt, ale udało się jej zrobić zdjęcie TIR-a. Jest bardzo przejęta, bo w płonącym samochodzie były psy – rodowodowe wilczaki czechosłowackie, których ma hodowlę. I bardzo wdzięczna, bo mężczyzna uratował jej ukochane zwierzaki. Bardzo chce mu jeszcze raz serdecznie podziękować. Tylko jak go znaleźć? Po powrocie do domu patrzy na fotografię TIR-a. Dostrzega jego numery rejestracyjne. To może być trop!

Kobieta pisze po słowacku na swoim profilu na Facebooku wiadomość: „Pomóżcie znaleźć jednego z moich największych bohaterów, który pomógł mi dzisiaj w trudnej sytuacji”. Zamieszcza też zdjęcie ciężarówki. Już wieczorem do portalu minskmaz.com docierają prośby o udostępnienie informacji – od użytkowników Facebooka z Polski i zagranicy. Okazuje się, że na podstawie numerów rejestracyjnych „WM” ustalili, że to TIR zarejestrowany jest w Mińsku. W piątek rano na Facebooku minskmaz.com, jako pierwsza lokalna strona umieściliśmy ich prośbę o pomoc w znalezieniu kierowcy. Internauci szybko udostępniali informację, pisząc też bardzo pochlebne komentarze na jego temat. Po paru godzinach udało nam się ustalić, że z właścicielką słowackiej hodowli skontaktowała się żona polskiego kierowcy. Okazało się, że bohater słowackiej autostrady to mieszkaniec miejscowości Choiny w gminie Parysów nieopodal Garwolina.

Po raz kolejny okazało się, że Facebook to potęga, jeśli chodzi o zasięg oraz przepływ i szybkość informacji, potrafiący jednoczyć ludzi w szlachetnym celu. Gratulujemy też kierowcy TIR-a, który jako jedyny zatrzymał się, by pomóc samotnej kobiecie na autostradzie i ocalił znajdujące się w jej samochodzie psy!

Inne aktualności

OK