16°C

19
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.45
PM25: 11.39 (27,23%)
PM10: 12.26 (75,92%)
Temperatura: 15.89°C
Ciśnienie: 1018.29 hPa
Wilgotność: 84.25%

Dane z 26.05.2024 01:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Bezpieczny senior - spotkanie z mińskimi policjantami

10.04.2024
(fot.: Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.)

„Nie daj się nabrać na wnuczka, na policjanta” – taki był motyw przewodni wczorajszego spotkania mińskich policjantów z seniorami w Mińsku Mazowieckim przy ul. Piłsudskiego 27. W trakcie rozmowy uwrażliwiano seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, oraz przekazano informację jak postępować w przypadku zagrożenia.

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim systematycznie podejmują działania edukacyjne zwiększające świadomość o aktualnych zagrożeniach. Głównym tematem spotkań są oszustwa wymierzone w osoby starsze, szczególnie typu „na wnuczka, na policjanta”.

9 kwietnia mundurowi spotkali się z osobami starszymi w mińskim „Klubie Seniora”. W trakcie wizyty funkcjonariusze przybliżyli uczestnikom schemat działania oszustów. Policjanci przedstawili autentyczne przypadki przestępstw, które wystąpiły w ostatnim czasie na terenie powiatu mińskiego. Skutkiem tych zdarzeń była utrata oszczędności osób pokrzywdzonych.

Mundurowi uczulali seniorów na sposoby działania oszustów, oraz informowali jak w rozmowie telefonicznej rozpoznać czy dzwoni prawdziwy pracownik banku.

Gościem specjalnym wczorajszego spotkania była mieszkanka Mińska Mazowieckiego, która w marcu otrzymała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Wówczas rozmówca przedstawił się jako miński dzielnicowy, informując że dokumenty osobiste seniorki zostały zeskanowane przez przestępców, przez co oszczędności zgromadzone na koncie bankowym są zagrożone. Kobieta nie dała wiary tym informacjom, po krótkiej wymianie zdań rozłączyła się. Seniorka wykazała się ogromną rozwagą, nie uległa emocjom, a w efekcie nie dała się oszukać. Policjanci podziękowali kobiecie za wzorową postawę, natomiast zebrani nagrodzili panią gromkimi brawami.

W trakcie pogadanki seniorzy aktywnie włączyli się do dyskusji. Dzielili się własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/mw (Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.)


Inne aktualności

OK