16°C

19
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.45
PM25: 11.39 (27,23%)
PM10: 12.26 (75,92%)
Temperatura: 15.89°C
Ciśnienie: 1018.29 hPa
Wilgotność: 84.25%

Dane z 26.05.2024 01:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Areszt za złamanie nakazu opuszczenia lokalu i zakazu zbliżania się wydanego przez policję

20.04.2024
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Pod koniec marca, policjanci z Halinowa przeprowadzili interwencję domową w jednym z domów na terenie gminy Dębe Wielkie. W tej sprawie mundurowi wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu na 43-latka, podejrzanego o stosowanie przemocy wobec rodziny. Mimo to mężczyzna nie stosował się do otrzymanego nakazu opuszczenia lokalu i zakazu zbliżania się do rodziny.

Jeszcze w marcu bieżącego roku, policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie otrzymali zgłoszenie dotyczące przemocy domowej. Wykonując czynności na miejscu, wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, oraz zakaz zbliżania się do rodziny dla mężczyzny podejrzanego o stosowanie przemocy.

Pomimo tego 43-latek nie respektował wydanego nakazu i zakazu, powracając kilkukrotnie do domu. Sytuacja ta skutkowała ponownymi interwencjami, po których mężczyzna otrzymywał sądowe kary grzywny w wysokości 1500 złotych, a następnym razem 5000 złotych.

Stosowane przez sąd kary finansowe, nie zniechęciły mieszkańca gminy Dębe Wielkie, który 2 kwietnia ponownie postanowił zbliżyć się do ofiar przemocy. Po tej interwencji policji mężczyzna został postawiony przed sąd, gdzie za popełnione wykroczenie został ukarany karą aresztu w ilości 30 dni. Kiedy 6 kwietnia po raz kolejny mężczyzna postanowił złamać zakaz zbliżania oraz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, ponownie został postawiony przed sąd, gdzie otrzymał następną karę aresztu. Tym razem w wymiarze 20 dni.

18 kwietnia policjanci z Halinowa otrzymali nakaz doprowadzenia do zakładu karnego na mieszkańca gminy Dębe Wielkie. Tego samego dnia zatrzymali niepokornego mężczyznę, który trafił prosto do zakładu karnego, gdzie spędzi 50 dni za popełnione wykroczenia.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska (KPP w Mińsku Mazowieckim)


Inne aktualności

OK