facebook

9. Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w biegach przełajowych

22.10.2022
(mat. prasowe MKB Dreptak)

W pierwszą sobotę października odbyła się 9 już odsłona Jesiennego Grand Prix Mińska Mazowieckiego w biegach przełajowych, organizowana przez Miński Klub Biegacza Dreptak. Trasa jesiennego biegu od lat jest niezmienna i została wyznaczona w terenach leśnych Leśnictwa Stankowizna.

W pierwszą sobotę października odbyła się 9 już odsłona Jesiennego Grand Prix Mińska Mazowieckiego w biegach przełajowych, organizowana przez Miński Klub Biegacza Dreptak. Trasa jesiennego biegu od lat jest niezmienna i została wyznaczona w terenach leśnych Leśnictwa Stankowizna. Jesienne Grand Prix odbywa się coroczne przy wsparciu środków finansowych pochodzących z budżetu miasta Mińsk Mazowiecki, opłat startowych uczestników biegu, środków finansowych klubu oraz wsparcia uzyskiwanego od Partnerów Jesiennego Grand Prix.

Mottem przewodnim tegorocznej edycji zamieszczonym na koszulkach okolicznościowych imprezy, które wszyscy uczestnicy otrzymywali w ramach udziału w biegu, było „Biegam szybciej niż spadają liście”. I faktycznie udało się – biegli szybciej a po biegu zrobiło się w lesie bardziej jesiennie.

Dużą rolę w organizacji Grand Prix odgrywa wsparcie wolontariackie różnych instytucji oraz członków klubu. Pierwsza edycja cyklu miała swój początek w 2014 roku i od tego roku nieprzerwanie w miesiącach wrzesień, październik odbywają się kolejne edycje Grand Prix. Na starcie tegorocznej edycji stanęło ponad 200 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach open, kobiet, mężczyzn, wiekowych, dziecięcych i młodzieżowych.

W ramach cyklu odbyły się 4 biegi dla dzieci  i młodzieży oraz biegi główne na dystansie 6 km kobiety i 10 km mężczyźni, a także marsz nordic walking na dystansie 6 km. Frekwencja dopisała i w ekspresowym tempie wyczerpała limit uczestników przewidziany przez organizatorów. W odpowiedzi na  tak duże zainteresowanie biegiem oraz liczne prośby zainteresowanych uczestnictwem w biegach, organizatorzy zwiększyli limit miejsc z 180 uczestników do 205. Na uczestników biegu czekały oprócz samego startu i udziału w biegu, liczne atrakcje w postaci zjeżdżalni, smacznego posiłku i miłej atmosfery. Koło gospodyń Wiejskich w Mieni przygotowało pierogi z mięsem i z kapustą i grzybami, swojski chlebek ze smalcem i ogórkiem małosolnym. Członkowie MKB Dreptak własnoręcznie upiekli dla uczestników oraz kibiców ciasta, które były wyśmienite.  Dodatkiem do tych wspaniałości był poczęstunek kubkiem gorącej kawy i herbaty.

Trasa biegu za zgodą Lasów Państwowych została oznaczona na całej  swej długości  oznaczeniem sylwetki biegacza oraz taśmą odblaskową  – każdy z uczestników otrzymał przed biegiem mapę

Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody. Za ukończenie biegu każdy otrzymywał pamiątkowy medal z 9 Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego.  Z nagród najbardziej zadowolone były dzieci, które oprócz pamiątkowych medali za uczestnictwo i dyplomu, otrzymały maskotki, gry i karty podarunkowe do realizacji w placówkach handlowych. Najlepsi w kategoriach dzieci i młodzieży otrzymali odpowiednio medale złoty, srebrny i brązowy. Dorośli  w biegu głównym oraz nordic walking poza medalem za uczestnictwo i ukończenie Jesiennego Grand Prix otrzymali w regulaminowych kategoriach wiekowych statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Tegoroczni zwycięzcy:

W kategorii Open mężczyzn na dystansie 10 km zwyciężył Paweł Czyżkowski z czasem 34:44, drugie miejsce zajął Adam Wasilewski z czasem 35:25, natomiast trzecie Jacek Wysmułek czas 35:42. W kategorii Open kobiet na dystansie 6 km zwyciężyła Wiktoria Wróbel z czasem 24:28, drugie miejsce przypadło Ewie Chróst czas 25:54, na trzeciej pozycji podium stanęła Martyna Szuba z czasem 26:25. W kategorii Nordic Walking  na dystansie 6 km zwyciężył Janusz Komorzycki z czasem 40:35, drugie miejsce zajął Michał Kąkol czas 40:36 a trzecie Katarzyna Jarek z czasem 43:24. Poza kategoriami open wyróżniono statuetkami zawodniczki i zawodników za zajęcie miejsc I-III w kategoriach  regulaminowych biegu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Jesiennego Grand Prix Mińska Mazowieckiego w biegach przełajowych i już dziś zapraszamy na 10 jubileuszową edycję .