-3°C

5
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 1.61
PM25: 3.01 (12,04%)
PM10: 3.29 (6,58%)
Temperatura: -3.49°C
Ciśnienie: 1007.29 hPa
Wilgotność: 76.94%

Dane z 21.01.2022 02:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

01.08.2020
(fot.: Leszek Siporski)

Jak w poprzednich latach w godzinie „W” Fundacja „Dziękujemy za Wolność” zaprosiła mińszczan do uczczenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 17 i odbyły przy pomniku Szarych Szeregów w Parku Dernałowiczów.

- Pomnik „Szarych Szeregów” w Parku Dernałowiczów to miejsce, które od wielu lat gromadzi mieszkańców Mińska Mazowieckiego z okazji wielu rocznic. Przypomnę tylko, że w tym roku 1 marca w tym miejscu finiszował „Bieg Tropem Wilczym” z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dlatego tegoroczne obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – mimo trwającej pandemii nie mogły odbyć się w innym miejscu - mówi Adam Zawadzki, prezes Fundacji Dziękujemy za Wolność. - Jako fundacja od samego początku związani jesteśmy z etosem Powstania Warszawskiego. Chcemy dziękować za wolność, która pamiętajmy nie jest nam dana na zawsze. Cieszymy się, że od wielu lat partnerem w tych działaniach jest Muzeum Powstania Warszawskiego – to instytucja na którą zawsze możemy liczyć. Nasze działania kierujemy zawsze do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu. To, że tak licznie uczestniczyli w tegorocznych sierpniowych obchodach jest dla nas największym podziękowaniem – podkreśla.

W 76. rocznicę zrywu zabłysły race oraz złożono wieńce i zapalono znicze pod pomnikiem „Szarych Szeregów”. Były również poczty sztandarowe, członkowie Towarzystwa Pamięci 7-go Pułku Ułanów Lubelskich, harcerze z hufca "Mazowsze" ZHP i 1MDH "Szturm" ZHR, kibice MKS Mazovia i Legii Warszawa, przedstawiciele Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia.

Inne aktualności

OK