-1°C

68
Powietrze
Bywało lepiej...

PM1: 26.86
PM25: 48.18 (192,71%)
PM10: 74.62 (149,24%)
Temperatura: -0.54°C
Ciśnienie: 997.20 hPa
Wilgotność: 92.75%

Dane z 25.01.2021 14:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

„7 grzechów” - pierwszy album księdza Adama

11.12.2020

Ksiądz Adam Anuszkiewicz nagrał swój pierwszy album, na którym połączył hip-hopowe bity oparte są na motywach muzyki klasycznej z wartościowymi przemyśleniami nad sensem życia i walki dobra ze złem…

Adam Anuszkiewicz całą swoją młodość spędził w Mińsku Mazowieckim. Pracował tu przez 10 lat jako inżynier, a później zmienił życie – poszedł do seminarium i został księdzem. Od 8 lat pracuje w Zakładzie Poprawczym w Białymstoku jako kapelan, w którym zajmuje się trudną młodzieżą.

„7 grzechów” to pierwszy album księdza Adama Anuszkiewicza. Lata pracy z młodzieżą skłoniły go do tego, aby opowiedzieć o tym, czym jest grzech w sposób, który jest dziś bardzo popularny i akceptowany przez młodych słuchaczy, czyli przez hip-hop.

– To pewnego rodzaju inkulturacja, czyli wejście w język i kulturę tubylców, znana przecież od wieków w Kościele. W produkcji albumu pomogło mi wielu życzliwych ludzi, bo sam wielkich zdolności muzycznych nie mam (z chóru seminaryjnego wyrzucono mnie po tygodniu). Odbiór oczywiście bywa różny, bo też widzimy, jak negatywne jest nastawienie do wszystkiego, co kojarzy się teraz z Kościołem. A też dzisiejszy człowiek doświadcza wielkiego zamętu, co do systemu wartości. Generalnie jednak spotykam się z pozytywnymi komentarzami, co daje nadzieję, że ludzie młodzi ciągle jednak szukają odpowiedzi na ważne pytania – przekonuje ks. Adam.

Płyta będzie dostępna w internecie, min. na stronie grupy „Wyrwani z Niewoli” i WZN. Jest to cegiełka na dalszą ewangelizację. Niektóre utwory już są dostępne na kanale YouTube „x Adam - na wierząco”.


Inne aktualności

OK