9°C

83
Powietrze
Zła jakość powietrza!

PM1: 45.53
PM25: 72.40 (289,61%)
PM10: 95.19 (190,39%)
Temperatura: 8.65°C
Ciśnienie: 1022.95 hPa
Wilgotność: 73.00%

Dane z 20.09.2020 00:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

17-latek wjechał w bok rozpędzonego pociągu

08.09.2020
(fot.: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Do poważnego wypadku na przejeździe kolejowym doszło w poniedziałek po południu w miejscowości Grzebowilk na ul. Mazowieckiej. 17-letni kierujący motorowerem nie zatrzymał się przed przejazdem pomimo nadawanego sygnału czerwonego i uderzył w bok przejeżdżającego właśnie pociągu intercity. Rannego nastolatka przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

W poniedziałek, 7 września 2020, ok. 17:35 policjanci otrzymali pilne wezwanie do wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Grzebowilk na ul. Mazowieckiej. Ze zgłoszenia wynikało, że motocyklista zderzył się z pociągiem. Gdy pierwszy patrol dotarł na miejsce rannemu mężczyźnie pomocy udzielali ratownicy z pogotowia i strażacy z PSP i OSP z Grzebowilka i Siennicy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że trzech motorowerzystów, dwóch 17-latków i 16-latek jadąc od miejscowości Teresin w kierunku Grzebowilka, zbliżało się do przejazdu kolejowego na ul. Mazowieckiej. Nadawany był właśnie sygnał czerwony informujący o zakazie wjazdu na przejazd. Dwóch nastolatków zatrzymało się, jeden z nich 17-letni kierujący motorowerem Longja, z nieustalonych na tę chwilę powodów nie zatrzymał się i uderzył w bok przejeżdżającego właśnie pociągu intercity relacji Lublin – Wrocław.

W wyniku zderzenia, rannego 17-latka przetransportowano lotniczym pogotowiem ratunkowym w stanie ciężkim do szpitala.

Policjanci wykonywali czynności procesowe na miejscu tego wypadku, zbierając wszelkie ślady i ustalając okoliczności zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują o zwiększoną czujność i ostrożność podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych. Pokonując tory kolejowe musimy być absolutnie pewni, że możemy bezpiecznie i sprawnie pokonać przejazd. Pamiętajmy, że rozpędzony pociąg nie zatrzyma się na krótkim dystansie a zderzenie z nim może skończyć się tragicznie!

st. asp. Marcin Zagórski

Inne aktualności

OK