18°C

13
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.79
PM25: 7.72 (18,42%)
PM10: 8.29 (51,47%)
Temperatura: 17.75°C
Ciśnienie: 1005.48 hPa
Wilgotność: 75.25%

Dane z 06.05.2024 11:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

"Wolność nie jest nam dana raz na zawsze"

21553 postów
Żabodukt Postów: 78432
kumak
Żabodukt, postów: 78432
Środa, 13 grudnia 2017 06:36:09
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Prof. Adam Strzembosz z apelem do Prezydenta RP - https://www.facebook.com/WolneSady/videos/1742124859428...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 13 grudnia 2017 07:11:44
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Chciał uderzyć pięścią policjanta! Protest przed parlamentem został rozwiązany

http://niezalezna.pl/211302-chcial-uderzyc-piescia-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 13 grudnia 2017 07:16:26
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Policja publikuje wiele mówiące nagrania po ,,pokojowych demonstracjach” KOD-u i Obywateli RP. Myśleli, że nikt ich nie nagrywa… [WIDEO]

https://niezlomni.com/policja-publikuje-mowiace-nagr...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 13 grudnia 2017 07:17:14
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Raporty finansowe „Obywateli RP” pod lupą, a tam... całkiem spore zyski i „seminarium dla opozycji” za niemal 22 tys. zł

http://niezalezna.pl/211298-raporty-finansowe-obywa...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 13 grudnia 2017 07:19:01
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Lubuskie: Policja zatrzymała mężczyznę piszącego w Internecie, że posiada kilka „koktajli” gotowych do użycia podczas „Majdanu” w Warszawie

http://nowy.dzienniknarodowy.pl/molotov-warszawa/
Postów: 908
mark234
postów: 908
Środa, 13 grudnia 2017 07:19:20
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Stany Zjednoczone są zaniepokojone decyzją Polski o ukaraniu prywatnego nadawcy telewizyjnego TVN za domniemane stronnicze relacjonowanie demonstracji pod parlamentem w grudniu ubiegłego roku - oświadczył Departament Stanu USA.
Departament przypomniał słowa sekretarza stanu USA Rexa Tillersona, że "społeczeństwa zbudowane na dobrym rządzeniu, silnym społeczeństwie obywatelskim i na wolnych oraz dostępnych mediach lepiej prosperują oraz są bardziej stabilne i bezpieczne". Resort na koniec oświadczenia podsumowuje, że USA są pewne siły i możliwości polskiej demokracji, która zapewni pełne funkcjonowanie demokratycznych instytucji oraz należny im szacunek.

http://www.rp.pl/Prezydent--USA/171219618-USA-z...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 13 grudnia 2017 07:20:25
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Verhofstadt: Nie zaakceptujemy kary dla TVN24. Przyspieszymy wdrażanie rezolucji przeciw Polsce!

http://nowy.dzienniknarodowy.pl/verhofstadt-zaakceptujemy/
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 13 grudnia 2017 07:23:58
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gdzie byli wszyscy obrońcy demokracji, gdy KRRiT nakładała karę dla TV Trwam za relacje z Marszu Niepodległości?!

http://niewygodne.info.pl/artykul8/04170-Gdzie-byli-obro...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 13 grudnia 2017 07:29:32
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Uwaga! Zaczyna się niezła zabawa. „Obrońcy demokracji” postanowili ruszyć na wojnę przeciwko prawicowemu twitterowi. W tym celu założyli na facebooku grupę „Twitter Demokratyczny”, dzięki której mają nauczyć się… jak działa twitter oraz kto jest „po ciemnej stronie mocy”, a kto po „jasnej stronie mocy”. Pojawiła się też lista hasztagów, którymi mają posługiwać się „demokratyczni” bojownicy na TT, a Radomir „otarty naskórek” Szumełda apeluje, żeby pomagać osobom, które chcą założyć konto i pokazywać im „funkcjonalność twittera”.

https://wprawo.pl/2017/12/12/kod-szykuje-atak-pr...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 13 grudnia 2017 07:34:14
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To się działo naprawdę! Miejscowy idiota z tutejszym kretynem, czyli poseł i jego wyznawca zgaszeni przez logicznego pytowca [VIDEO]

http://nczas.com/wiadomosci/polska/to-sie-dzial...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 13 grudnia 2017 07:37:37
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Według niemieckiej policji, demonstranci mają prawo krzyczeć: „Śmierć Żydom”

https://www.magnapolonia.org/wedlug-niemieckiej-policji-dem...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 13 grudnia 2017 07:39:32
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Atak na polski autokar pod Lwowem to kolejny incydent na terenie Ukrainy, do którego doszło w ostatnich miesiącach. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży na Ukrainę.

https://www.magnapolonia.org/msz-ostrzega-przed-wyjazdem-na...
Postów: 908
mark234
postów: 908
Środa, 13 grudnia 2017 12:43:43
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Panie prezesie, pański uśmiech to brak szacunku, również dla mnie. Uważam, że żadna partia nie ma prawa dążyć do jedynowładztwa. Pan mówi o wspólnocie, ale możemy do niej doprowadzić jedynie poprzez zmiany w legislacji. Jak zbudować wspólnotę w ustroju, w którym jedna partia ma władzę absolutną? – mówił w Sejmie Paweł Kukiz.

https://dorzeczy.pl/kraj/50072/Kukiz-do-Kaczynskie...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 13 grudnia 2017 19:16:36
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Podzwonne

"Nigdy nie byłem poetą
I nie pisałem wierszy
I nie mówiłem "veto"
I tam nie byłem pierwszy
Byłem jak inni w szeregu
Którzy szli o nas walczyć
I padli tak jak szli w biegu
Stach, Jerzy czy jakiś Kowalczyk
Nie znamy nawet ich nazwisk
Ni imion nam nie podadzą
Werbel
nie zagrał na apel
Jak w wojnie poległym grano
Gdzieś na Cmentarzu "Ku Słońcu"
Są bezimienne mogiły
Nagie bezlistne drzewa
Skrwawione zwłoki ukryły
Prosta sosnowa trumna
MO
to kondukt cały
Mordercy ich w nocy wywieźli
I w nocy pochowa
Choć my nie znamy ich nazwisk
Ich imion nam nikt nie powie
Stoczniowcy ich czcić będą
Bo to bohaterowie
Jutro na
"K" czy na "W"
Ktoś w blachę Wam uderzy
I ktoś przypomni sobie
Pracował tu Stach czy Jerzy
Nigdy nie byłem poetą
Ale ja wszystkim przypomnę
Że każdy stuk młota w Stoczni
To dla nich jest podzwonne."

Grudzień nie był szczęśliwym miesiącem w dziejach Polaków, 9 lat przed wprowadzeniem stanu wojennego był inny grudzień ten z roku 1970 , dziś mało kto pamięta i chce pamiętać ot takie "lokalne wydarzenie" ze Szczecina, z Gdańska, Gdyni, Elbląga i Słupska , panująca wtedy komuna usiłowała za wszelką cenę przedstawić te wydarzenia jako kryminalne ekscesy o podłożu ekonomicznym.
Warto pamiętać że bez tego niepodległościowego zrywu, bez ofiar (nie policzonych uczciwie do dzisiaj) nie byłoby Solidarności, wolności i innych cudów lat następnych.
Do dziś nie ma pełnej listy ofiar "Grudnia 70", warto też pamiętać że mimo upływu czasu za masakrę robotników Wybrzeże nie odpowiedział nikt kto strzelał jak również nikt kto wydawał rozkazy. Wielu z tych zbrodniarzy pochowano później w alejach zasłużonych , w wojskowej asyście na koszt państwa a ci którzy mieli przywrócić elementarną sprawiedliwość nie uczynili nic .
http://henryk.galus.vot.pl/hgalus/tom.06.htm

https://www.youtube.com/watch?v=RgPYkclOjpw
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78432
kumak
Żabodukt, postów: 78432
Czwartek, 14 grudnia 2017 00:34:41
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Barierki są tylko w głowach - działo się wczoraj (dla lepiej i gorzej poinformowanych, w tym przekręcających fakty mediów, zwłaszcza Wirtualna Polska):
1. Byłem w grupie obalającej barierki w okolicach kładki (naziemnego przejścia; nie - jak chcą niektórzy - "klatki") na ul. Górnośląskiej (przy głównym wjeździe do Senatu). Bezpośrednim impulsem było wezwanie Pawła Kasprzaka ze sceny pod Senatem (gdzie znajdowałem się wcześniej) do wsparcia osób blokujących wjazd, a następnie - po przybyciu na miejsce - oburzenie na ich siłowe usunięcie przez policję. Akcja protestu dotyczyła obrony niezależności sądownictwa.
2. Protestujący stosują się do zasady obywatelskiego nieposłuszeństwa, która zakłada tzw. non-violence - protesty bez użycia przemocy. Tak, kołysamy barierkami, ale jednocześnie grzecznie wrzucamy śmieci do kosza i częstokroć uprzejmie pozdrawiamy policjantów (czasem, zwłaszcza gdy emocje rosną nazywamy ich pieszczotliwie "kulsonami", ale to określenie pochodzi wszak od nich samych. Staramy się osłaniać (dosłownie) współprotestujących przed agresją policji, przeciwdziałać nagłym zatrzymaniom (bezpodstawnemu i nagłemu wyciąganiu pojedynczych osób z tłumu), biernie opierać wyciąganiu nas samych. Jeśli nie zagraża to bezpieczeństwu, staramy się także nie cofać pod naporem policji i nie oddawać terenu, na którym stoimy. Nieustannie apelujemy do policjantów o powściągnięcie emocji, dochowywanie wierności złożonej przysiędze, nie stosowanie siły etc. Nie szarpiemy policjantów!
3. Dlaczego barierki darzymy szczególną sympatią?
Są dla nas symbolem bezprawia i arogancji obecnej władzy. Jej strachu przed obywatelami, przed suwerenem, na którego z taką lubością się powołują. Barierki i bardzo licznie obecni funkcjonariusze policji, są emanacją państwa policyjnego, do którego powoli zmierzamy. Blokują przestrzeń publiczną na podstawie arbitralnych decyzji odgradzając budynki parlamentu (a wszak "Sejm jest nasz" i innych organów władzy, jak również ich okolice. Barierki wyrosły pod Sejmem i Senatem, Sądem Najwyższym, siedzibą PiS-u na Nowogrodzkiej. Tworzą faktyczne i symboliczne mury, kompromitując swoją obecnością rządy PiS-u, Polskę i Warszawę - co najlepiej widać 10-ego każdego miesiąca na Krakowskim Przedmieściu. Wreszcie - stwarzają często fizyczne zagrożenie i przyczyniają się do paraliżu komunikacyjnego okolicznych kwartałów, blokując ruch, zmniejszając jego przepustowość, powiększając zamieszanie i uliczne korki. Bardzo smutne i symboliczne było nieprzepuszczenie przez policję ambulansu na sygnale, który wjeżdżając na Plac Zamkowy musiał zawrócić z Traktu Królewskiego z powrotem z uwagi na odmowę umożliwieniu mu przejazdu przez policję przed jedną ze smoleńskich miesięcznic. Jeśli bujamy barierkami, a nawet wywracamy je na ziemię, to robimy to świadomie i z rozmysłem (choć często ułatwia nam zadanie ich nieprofesjonalny montaż przez policję). Barierki często przyjeżdżają do Warszawy z Katowic (noszą oznaczenie KWP Katowice).
Staramy się po prostu wcielać w życie obietnicę złożoną dawno temu przez Jacka Kaczmarskiego. Te mury dobrej zmiany padają ostatnio coraz częściej.
Nie mam na tym polu (w porównaniu do wielu innych kolegów) szczególnie dużego doświadczenia, ale taka jest moja percepcja i perspektywa.
4. Policja (a przynajmniej niektórzy jej funkcjonariusze) staje się coraz bardziej nerwowa i agresywna.
W trakcie wczorajszego protestu wyłamywano nam palce (bo trzymaliśmy ręce na barierkach), czego efektem - wg. inf. służby medycznej tzw. MEDKodu (Joanna Cuper dziękuję za opatrunek :), na TT są już teorie spiskowe, że to było ukartowane wcześniej, że to moro nie było przypadkiem itp.) były przynajmniej trzy złamane palce. Jeden z nich należał do mnie. Dodatkowo, miałem także przyjemność "wylądować" w pewnym momencie, po obaleniu dwóch barierek (nie pamiętam dokładnie jak to się stało, zapewne jest to na nagraniu wideo) na butach policjantów, z których przynajmniej kilku postanowiło zrobić z nich użytek. Efektem są sińce i zadrapania, nic poważnego, ale przydarzyło mi się to po raz pierwszy. Po okrzykach "Kramek, to ty", "co się przewracasz" zostałem co prawda szybko podniesiony i odepchnięty dalej, na chodnik pod naszą "Kładką Wolności". Po kilku żądaniach udało mi się dowiedzieć, że mogę złożyć skargę na zachowanie policji w komisariacie na Wilczej. W nagrodę zostałem wylegitymowany (jako, że uczestniczyłem w "nielegalnym" zgromadzeniu) przez asp. szt. Sławomira Kulasa (oddając sprawiedliwość - bardzo uprzejmy), który podał mi również swój nr służbowy, ale stwierdził, że "nie wie kto tu dowodzi" (nalegałem bez skutku). Oczywiście większość jego kolegów (w tym kopiący) nie mieli żadnych widocznych dystynkcji ani nazwisk (to raczej nielegalne, ale zdarza się ostatnio nagminnie). Ku mojemu niejakiemu zdziwieniu nie zostałem zatrzymany i mogłem z powrotem wrócić do protestujących kolegów i koleżanek, strzegąc -
już spokojnie do końca - obalonych uprzednio barierek i "witając" opuszczających Senat senatorów PiS. Dziś z kolei - odwiedzałem lekarzy i prawników, przeprowadzałem obdukcje i przygotowywałem zawiadomienia na działania policji.
Przepraszam Arizona Robert Hojda i kolegów z ODnowa za brak możliwości udziału w akcji z gąsienicami i na rondach (wbrew wcześniejszym deklaracjom). Bardzo chciałem, ale musiałem przeprowadzić tych kilka czynności. Żałuję, że nie byłem z Wami. Obiecuję nadrobić :)
5. Krótko: uważamy, że łamiąc konstytucję, obecna władza traci swoją demokratyczną legitymizację i staje się nielegalna. Policja strzeże konstytucyjnych bandytów, a "ataki na barierki" (przy okazji - zbędne mienie publiczne finansowane z naszych podatków) są niczym w porównaniu do ordynarnego demontażu fundamentów ustroju państwa i zamachu na swobody obywatelskie. Nie jesteśmy bandą "oderwanych od koryta" zadymiarzy. Wszyscy mamy co robić i pragniemy powrotu do normalnego życia rodzinnego i zawodowego, w którym dorośli ludzie nie muszą siłować się z barierkami i stawać na drodze policji (poddając w wątpliwość własną poczytalność wśród znajomych). Robimy to jednak, bo to nasza obywatelska powinność i - zwyczajnie - ktoś musi (choć wielu uznaje nas za świrów). Cały czas szukamy sposobów na powstrzymanie antyliberalnej i antydemokratycznej kontrrewolucji J. Kaczyńskiego. Nikt tego nie oczekiwał i nie planował i - tak - budzi to nasz gniew na szeregowego posła i jego pomagierów, że do tego doszło, że jest to konieczne.
Niemniej staramy się usilnie nie przekraczać pewnej granicy, którą wyznacza obywatelskie nieposłuszeństwo oparte o działania bez przemocy. Nikomu nie robimy krzywdy. Ponosimy za to rozliczne konsekwencje. Nasilający się hejt i groźby karalne są jednymi z nich (dostaje kilkadziesiąt prywatnych wiadomości dziennie z miłymi życzeniami, w których określa się mnie na przemian bądź jednocześnie "zdrajcą Ojczyzny", "pachołkiem Sorosa", "ruskim szpiegiem", "banderowcem", czy "Żydem".
6. Proszę w miarę możliwości o kontakt osoby, które towarzyszyły mi wczoraj, widziały bądź rejestrowały wydarzenia w okolicy spadających barierek, w szczególności brutalność policji (na marginesie - jeden z funkcjonariuszy wyciągnął już wczoraj pałkę), mój upadek i to, co się działo potem. Potrzebni są świadkowie i nagrania. Znajdzie się to w zawiadomieniu do prokuratury (zgodnie z rezultatem obdukcji te moje urazy kwalifikują się jako "obrażenia inne niż określone w art. 156 k.k. powodujące rozstrój zdrowia i naruszenie czynności narządów ciała trwające dłużej niż 7 dni - art. 157 § 1 k.k." - poniżej 7 dni właściwa jest policja).
Od Kiszczaka do Błaszczaka. Rocznica 13.XII nasuwa skojarzenia. Jak zauważył ktoś - znów mamy:
1) konstytucyjny zamach stanu;
2) nadzwyczajną mobilizację sił porządkowych na ulicach i ich pieszczotliwe interwencje;
3) opozycjonistów z czasów Solidarności (jak choćby Krzysztof Król i B. Borusewicz) po jasnej stronie mocy, przeciw antydemokratycznej władzy;
4) Piotrowicza w akcji (po stronie ciemności);
5) głosy troski i potępienia z Zachodu;
6) gdzie jest Jarosław Kaczyński?
Co oczywiście nie znaczy, że w PL jest już stan wojenny - skala dolegliwości, nadużyć, represji i beznadziei nieporównywalna, ale - jednak.
#SejmJestNasz | #BarierkiSąTylkoWGłowach

Żabodukt Postów: 78432
kumak
Żabodukt, postów: 78432
Czwartek, 14 grudnia 2017 01:07:49
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Korzysta, póki jeszcze sklepy w niedziele otwarte.
https://www.wp.pl/?paid=6197598958999681&ser...
Postów: 908
mark234
postów: 908
Czwartek, 14 grudnia 2017 07:52:39
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
http://www.rp.pl/Media/312139914-Ameryka-broni-...

Nałożenie przez KRRiT kary za relację z wydarzeń sprzed roku w Sejmie mocno zaniepokoiło Waszyngton.

– Jesteśmy ogromnie zaniepokojeni kierunkiem, w jakim zdaje się zmierzać Polska – powiedziała we wtorek rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert. Dodała, że „ta decyzja zdaje się podkopywać i ingerować w wolność mediów w Polsce, kraju, który jest naszym bliskim sojusznikiem i demokratycznym partnerem". To komentarz do uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nałożeniu kary finansowej na TVN.

Czy ma to związek z ostatnią karą dla TVN? Już w październiku branżowy portal Satkurier.pl spekulował, że PiS, które wycofało się z planów repolonizacji mediów, może chcieć utrudniać działalność nadawców różnego rodzaju karami. „Czy kary doprowadzą do zamknięcia kanałów telewizyjnych?" – pytał portal.
Medioznawca prof. Maciej Mrozowski uważa, że scenariusz stopniowego podkopywania stacji nie jest wykluczony. – Być może trwa wojna podjazdowa wynikająca z sugestii gabinetowych. Może jednak kara dla TVN jest skutkiem nadgorliwości nominatów PiS w KRRiT – mówi.
Postów: 908
mark234
postów: 908
Czwartek, 14 grudnia 2017 07:59:23
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
http://www.rp.pl/Komentarze/171219471-Boguslaw-...

..Stanowisko rzeczniczki Departamentu Stanu USA, że „decyzja wydaje się podważać wolność mediów w demokratycznej Polsce”, przyjść z Waszyngtonu do Warszawy po prostu musiało. Jak ważna dla Amerykanów jest wolność słowa i jej gwarancje, wie każdy student, który zetknął się na zajęciach z treścią 1. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki. W obronie tej wolności za oceanem od dwóch stuleci staje się przed sądami albo umiera. A ci, którzy ją łamią, idą do więzienia albo wypadają na kopniakach z polityki. Nakręcono na ten temat setki filmów. Przeciętnie wykształcony człowiek – nawet w Polsce – winien znać je na pamięć.

A jednak okazuje się, że nie. Nie wiedzą o tym w organie konstytucyjnym, jakim jest KRRiT, ani w szkole medialnej ojca Rydzyka, co już mniej dziwi. I wypływamy na ocean bezsensu i oportunizmu, niekompetencji, przypadkowości i partyjnego wazeliniarstwa. Politykę zagraniczną 40-milionowego kraju uprawiają na własny rachunek pani Karp i pan Kawecki, a liderzy Wielkiego Projektu, któremu na imię Polska, stoją z rozdziawionymi gębami i nie wiedzą, co powiedzieć „głównemu sojusznikowi” Warszawy..."
Postów: 908
mark234
postów: 908
Czwartek, 14 grudnia 2017 08:01:48
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
http://www.rp.pl/Analizy/312139916-KRRiT-karze-...

Urzędnicy, którzy ośmieliliby się ukarać jakąkolwiek amerykańską gazetę za poglądy, trafiliby na długie lata do więzienia.

W piątek, 15 grudnia 2017 r., minie 226 lat od dnia, w którym Kongres Stanów Zjednoczonych uchwalił pierwsze dziesięć poprawek do amerykańskiej konstytucji, gwarantujących podstawowe swobody i wolności obywatelskie. Wśród nich opoką demokracji jest pierwsza poprawka zakazująca ograniczania wolności słowa, religii i prasy. Kongres Stanów Zjednoczonych nie może pod żadnym pozorem uchwalać ustaw naruszających prawo do pokojowych zgromadzeń i wnoszenia do rządu petycji o naprawę krzywd. Urzędnicy, którzy ośmieliliby się ukarać jakąkolwiek amerykańską gazetę, stację telewizyjną czy dziennikarza głoszącego poglądy niezgodne z linią programową rządu federalnego, stanowego czy władz municypalnych trafiliby na długie lata do więzienia.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 14 grudnia 2017 08:51:30
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gigantyczny skandal we francuskiej armii: Ponad 75 proc. caracali uziemionych. To właśnie ten sprzęt miał trafić do Polski!

https://wpolityce.pl/swiat/371787-gigantyczny-skand...

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK