8°C

34
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 13.81
PM25: 20.40 (135,97%)
PM10: 22.05 (49%)
Temperatura: 8.37°C
Ciśnienie: 1017.36 hPa
Wilgotność: 86.50%

Dane z 28.04.2024 01:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Praca

15 postów
Mińsk Maz Postów: 15
colinex
Mińsk Maz, postów: 15
Piątek, 17 sierpnia 2012 20:08:58
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Znalezienie pracy w Mińsku Maz.lub w okolicy po licencjacie jako nauczyciel klas początkujących lub przedszkolanka w szkole to wręcz nierealne. Nie daje się szansy młodym ludziom.W prywatnym przedszkolu proponują umowę o dzieło i 1200 zł brutto zaś zaoczne studia magisterskie 2000 zł za semestr.Kto da pracę młodej studentce chętnej do pracy?Chyba trzeba mieć plecy i dobre znajomości.
mińsk maz Postów: 153
abccba
mińsk maz, postów: 153
Piątek, 17 sierpnia 2012 20:33:32
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A co w tym dziwnego? Aby móc nauczać dzieci to trzeba być wykwalifikowanym nauczycilem a i to nie gwarantuje, że masz do tego powołanie. Ja akurat wolę aby moje dzieci uczył ktoś po skończonych studiach a nie student w trakcie. Bardzo dobrze, że do pracy w państwowych szkołach i przedszkolach przyjmują do pracy już wykwalifikowane osoby.
Mińsk Mazowiecki Postów: 61
sylwia-
Mińsk Mazowiecki, postów: 61
Piątek, 17 sierpnia 2012 20:38:02
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Podobnie jest gdy już ma się studia magisterskie...wszędzie chcą nauczyciela ale z doświadczeniem.tylko gdzie zdobyć to doświadczenie...
Mińsk Mazowiecki Postów: 100
c1ach
Mińsk Mazowiecki, postów: 100
Piątek, 17 sierpnia 2012 20:38:40
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja bym polecał nie unosić się ponad stany z wykształceniem. Co to jedyny cel życiowy ? Mieć papierek i następne x lat jechać na wykształceniu...za wcale nie takie duże pieniądze zresztą.
Rób co lubisz, a jeśli jest to praca z dziećmi...wtedy poszukaj czegoś innego na ten moment ;)

Ja mam 21 lat, nie studiuję i nie mam zamiaru. W zamian nauczyłem się zupełnie sam (poczynając od szczenięcych lat) dość dobrze jednej konkretnej dziedziny i na zarobki nie narzekam, znajomi wpadają wręcz w zdziwienie.

Nie mam pleców, CV zacząłem składać dla próby do zupełnie obcych firm. Wszystko jest możliwe, wystarczy chcieć i dobrze pomyśleć ;)
Mińsk Mazowiecki Postów: 476
moni.r
Mińsk Mazowiecki, postów: 476
Niedziela, 19 sierpnia 2012 13:41:40
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mam koleżankę, która dostała pracę w państwowej szkole prosto po studiach magisterskich, ale przez cztery z pięciu lat studiów zdobywała doświadczenie pracując właśnie w prywatnym przedszkolu na umowę zlecenie za niewielkie pieniądze. Moje dziecko chodzi do przedszkola i podobnie jak abccba nie chciałabym, żeby uczył je nauczyciel po studiach licencjackich z zerowym doświadczeniem.
Mińsk Maz Postów: 341
odsniezanie
Mińsk Maz, postów: 341
Niedziela, 19 sierpnia 2012 14:22:37
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A ja nie chciałbym , żeby mnie w sklepie obsługiwała ekspedienta bez wykształcenia. Nie chciałbym żeby glazurę mi kładł fachowiec z człowiekiem do przyuczenia.

GDZIE MAJA LUDZIE ZDOBYWAĆ TE DOŚWIADCZENIE? Hipokryci, którzy sami zaczynali bez doświadczenia i kleli, że nie chciał nikt ich zatrudnić. Myślenie, że mnie bez doświadczenia zatrudnić jak najbardziej, ale żeby ktoś bez doświadczenia pracował z moimi dziećmi, robił w moim domu lub otoczeniu to nigdy w życiu!! Człowiek musi się rodzić z doświadczeniem!!
Mińsk Maz Postów: 341
odsniezanie
Mińsk Maz, postów: 341
Niedziela, 19 sierpnia 2012 14:22:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ekspedientka bez doświadczenia*
Mińsk Maz Postów: 15
colinex
Mińsk Maz, postów: 15
Niedziela, 19 sierpnia 2012 17:55:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Właśnie czekałam na taką wypowiedź jaką jest wypowiedź odsniezanie. Dziwi mnie wypowiedz " Ja akurat wolę aby moje dzieci uczył ktoś po skończonych studiach a nie student w trakcie" a szczerze mówiąc prywatne przedszkola zakładane są przez osoby które niewiele mają wspólnego z pedagogiką.To się nazywa doświadczenie . Chyba założę swoje prywatne przedszkole przeciez dziś chodzi o pieniądze a nie o dobro naszych dzieci.
Mińsk Mazowiecki Postów: 73
minszczanka91
Mińsk Mazowiecki, postów: 73
Niedziela, 19 sierpnia 2012 21:33:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W Mińsku i okolicach ciężko w ogóle o prace inna niż w sklepie z ciuchami... zamiast firm powstaja u nas tylko sklepy z ciuchami... jak nie masz znajomości to i o pracy blisko domu mozesz sobie pomarzyć... juz nie wspomne o pracy w jakimkolwiek urzedzie...
Mińsk Mazowiecki Postów: 810
q-kulka
Mińsk Mazowiecki, postów: 810
Niedziela, 19 sierpnia 2012 21:56:33
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zgadza się. Nie wspominajmy też o warunkach zachęcających do inwestowania i tworzenia miejsc pracy w Mińsku i okolicach...
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 08:06:57
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z tym doświadczeniem to jest często trochę na wyrost. Wiele ogłoszeń opisuje kandydatów, którzy po prostu nie istnieją. Składaj śmiało swoje oferty i nie przejmuj się, że nie masz doświadczenia. Są pracodawcy, którzy zdają sobie sprawę, że nie jeden pracownik "bez doświadczenia" będzie lepszy niż ten, który wcześniej już pracował. Powodzenia.
Mensco Postów: 484
uksz
Mensco, postów: 484
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 08:57:01
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dokładnie tak jak napisał Marian_Koniuszko.
Z doświadczenia podpowiem, że nie warto też na siłę korzystać z portali z ofertami pracy. Równie dobrze można dzwonić, pytać się czy nie potrzebują nowego pracownika. Nawet jeśli stwierdzą, że nie potrzebna jest im nowa osoba, możemy zapytać czy chcieli by zapoznać się z CV - tak na wszelki wypadek.

Powodzenia!
mińsk maz Postów: 153
abccba
mińsk maz, postów: 153
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 09:21:03
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kolinex- studiujesz pedagogikę, chcesz pracować z dziećmi a piszesz: "przeciez dziś chodzi o pieniądze a nie o dobro naszych dzieci"

Powstrzymam się od komentarza, mam tylko nadzieję, że nigdy nie będziesz uczyć moich dzieci!

Poza tym, uważam, że praca z dziećmi nie jest tym samym co np -układanie glazury. Nad początkujący panem w tym fachu stoi drugi i patrzy czy ten pierwszy dobrze robi, w najgorszej sytuacji ktoś to może poprawić. Natomiast nauczyciel dostaje klasę i jest sam, nikt go nie prowadzi za rączkę. A i poprawić potem juz nie za bardzo się da...
Mińsk Mazowiecki Postów: 256
katarzyna85
Mińsk Mazowiecki, postów: 256
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 13:19:27
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Abccba - zupełnie nie zrozumiałaś ironii w wypowiedzi Colinex.
Mińsk, a jakże ;-) Postów: 91
bysiunia
Mińsk, a jakże ;-), postów: 91
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 14:30:19
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dokładnie, toż to była ironia. Ile z nas dostawało niegdyś pracę od razu po szkole by po paru latach odejść z niej doświadczonym w tym, co się robiło. To było szczęście!! Myślę, że każda dziedzina nie obejdzie się bez doświadczenia, ale każda wymaga ludzi przede wszystkim z powołaniem. Moim zdaniem ono jest najważniejsze. Rodzi się w nas pasja, potem ją "papierkujemy" i potem jest prawdziwe życie. Jeśli studentka pedagogiki zaoczna stawia pierwsze kroki w żłobku/przedszkolu to trzeba się cieszyć, że robi to z serca. Nie sądzę, że przypadków "bez serca" jest dużo - pewnie ktoś powie "a ja znam taką przedszkolankę/opiekunkę, która...ze złymi emocjami" Jestem za opiekunkami, którym z oczu patrzą miłość do dzieci i chęć, żeby się rozwijały. Niekonieczny jest papierek (proszę się nie oburzać), pewnie są przypadki, że istotnie osoba nie posiadająca wykształcenia pegado zakłada przedszkole, by zarabiać kasę, zatrudnia sobie dyrektora i jakoś to leci. Można by pewnie dyskutować. A co do doświadczenia przy składaniu ubrań w ciuchlandzie/odzieżowym, to ja bym się nie nadawała, bo mi ciuchy się rozpadają w rękach ;-))

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK