-3°C

61
Powietrze
Jakość powietrza jest średnia.

PM1: 24.20
PM25: 40.72 (120,64%)
PM10: 54.29 (271,46%)
Temperatura: -3.13°C
Ciśnienie: 1005.94 hPa
Wilgotność: 69.98%

Dane z 18.02.2026 06:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

„Kolumbia bez tajemnic” opowieści z podróży w MBP

Czwartek, 18 grudnia 2025  

Grudzień to czas, kiedy często brakuje nam słońca i kolorów. Dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim, w ramach cyklu „Biblioteka Podróży”, przygotowała wydarzenie, które przeniesie nas w zupełnie inny klimat. Już 18 grudnia (czwartek) o godzinie 18:30 zapraszamy na wirtualną wyprawę do Kolumbii – kraju, który zachwyca swoją różnorodnością i energią.

Podróże, nawet te odbywane palcem po mapie czy poprzez opowieści innych, są doskonałym źródłem nadziei i inspiracji. Pozwalają oderwać się od codzienności i zobaczyć, jak piękny i fascynujący jest świat.

Podczas spotkania spróbujemy wspólnie przenieść się wyobraźnią w niezwykłe miejsca:

  • Dolina Cocora, gdzie niebo jest intensywnie błękitne, latają kolorowe kolibry, a wokół rosną najwyższe palmy świata.
  • Park Tayrona, gdzie dzika dżungla spotyka się z wzburzonym Morzem Karaibskim, tworząc magiczny krajobraz.
  • Plantacja w Salento gdzie przy drewnianym stole, w cieniu bananowców, unosi się aromat świeżo palonej kawy.

Przewodniczkami w tej niezwykłej podróży będą Jagoda Wawrzeńczak i Małgorzata Sendek. Podróżniczki zabiorą nas na wyprawę własnymi ścieżkami, pokażą miejsca, które odkryły, i podzielą się swoimi doświadczeniami. Opowieściom towarzyszyć będzie pokaz zdjęć, który jeszcze bardziej przybliży nam atmosferę tego południowoamerykańskiego kraju.

To idealna okazja, by na chwilę zapomnieć o zimowej aurze i poczuć tropikalne ciepło płynące z pasji do odkrywania świata.

Serdecznie zapraszamy wszystkich marzycieli i miłośników podróży!


„Kolumbia bez tajemnic” opowieści z podróży w MBP

Aktualności

OK