27°C

19
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.41
PM25: 11.56 (27,98%)
PM10: 12.59 (77,05%)
Temperatura: 26.52°C
Ciśnienie: 1009.09 hPa
Wilgotność: 65.89%

Dane z 19.06.2024 15:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

LASOterapia - druga kąpiel leśna

Sobota, 15 czerwca 2024  

LASOterapia - druga kąpiel leśna

Wspieramy lokalne działania na rzecz zdrowia psychicznego w ramach Aliansu przeciw depresji.

W sobotę 15 czerwca 2024 r. w godzinach 11:00-13:30 razem z Leśne Spacery oraz Miasto Mińsk Mazowiecki zapraszamy na drugą KĄPIEL LEŚNĄ!

Nie zwlekaj, zapisz się już dziś pod adresem mailowym: europedirect-minskmaz@umminskmaz.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Spacer poprowadzi Adam Markuszewski - twórca koncepcji Leśnych Spacerów nawiązujących do japońskich leśnych kąpieli. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych. Trener, facylitator i opowiadacz. Przewodnik po Puszczy Kampinoskiej. Leśne Spacery organizuje od 2015 roku.

O wspierającym proces zdrowienia z depresji potencjale lasoterapii mieliśmy już okazję usłyszeć na marcowej konferencji „Razem przeciw depresji”.

„Las to środowisko życia, do którego jako gatunek jesteśmy przystosowani od setek tysięcy lat. W miastach mieszkamy masowo od niedawna i jest to dla nas zupełnie niefizjologiczne. Wprawdzie pożywienie, wodę i odzież możemy teraz znaleźć w sklepach, pozostaje jednak cała masa mechanizmów niezbędnych dla zdrowia, od których odcięliśmy się, opuszczając nasz naturalny dom. Jakie sygnały powinien odbierać nasz mózg, aby poczuć się bezpiecznie, wprowadzić w stan relaksu, zmniejszyć stres fizjologiczny i poprawić odporność? Co to są fitoncydy i dlaczego rozpaczliwie potrzebujemy bakterii glebowych? Dlaczego las naturalny jest zdrowszy niż hodowlany i po co człowiekowi do szczęścia bioróżnorodność? Jak chodzić po lesie, żeby skorzystać z tego, o czym dawno już zapomnieliśmy?” - Centrum Terapii Leśnej - dr Katarzyna Simonienko.

Las działa - pomaga zmniejszyć np. natłok myśli, obniża poziom kortyzolu - hormonu stresu.

Lasoterapia to jedna z metod wspierających zdrowienie z depresji. Nie zapominajmy, że depresja to choroba, która może dotknąć każdego. Osoba doświadczająca depresji wymaga wsparcia medycznego. Prozdrowotny wpływ natury na człowieka, to działanie wspomagające, idące w parze ze wsparciem lekarzy i specjalistów.

Ubierz się odpowiednio do pogody. Przyda się dodatkowa warstwa ciepłego ubrania w plecaku, nieprzemakalna kurtka i parasol, nieprzemakalne buty w razie gdyby pogoda się zmieniła i pojawił się deszcz. Warto mieć ze sobą coś ciepłego do picia i coś do przegryzienia. Weź ze sobą coś na czym można usiąść i spray na kleszcze, jeśli potrzebujesz. 

Zbiórka pod Sosną.


LASOterapia - druga kąpiel leśna

Aktualności

OK