7°C

12
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 4.98
PM25: 6.94 (46,27%)
PM10: 7.19 (15,98%)
Temperatura: 7.29°C
Ciśnienie: 997.73 hPa
Wilgotność: 94.25%

Dane z 23.02.2024 11:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Wielowymiarowy „portret” Mińszczanek

Środa, 14 lutego 2024   18:00

Wielowymiarowy „portret” Mińszczanek

Drogie Panie!

Muzeum Ziemi Mińskiej serdecznie zaprasza Was do udziału w projekcie artystycznym, który będzie realizowany w 2024 roku, a jego finałowa prezentacja (w formie wystawy) nastąpi w maju 2025 roku w siedzibie Muzeum.  

Zapraszamy kobiety mieszkające w Mińsku Mazowieckim, znajdujące w spotkaniu ze sztuką przestrzeń wrażliwości, piękna i duchowej przygody, do wspólnego stworzenia wielowymiarowego „portretu” Mińszczanek.  

Dwie artystki, łącząc swoje pasje i doświadczenia, a jednocześnie poszukując nowych form wyrażenia ekspresji, pragną znaleźć twórczą inspirację w spotkaniu z Paniami, co zaowocuje wyborem 10 osób, którym będą zadedykowane nowoczesne w formie dzieła sztuki.  
Szczegółowe informacje zostaną przedstawione na spotkaniu w Muzeum (ul. Okrzei 16), w Walentynki - 14 lutego, o godz. 18:00.

Monika Talarek – artystka zajmuje się głównie tkaniną artystyczną (art quilt) oraz rzeźbą metalową, wykonaną przy użyciu technik włókienniczych. Przez ponad 20 lat mieszkała i wystawiała w Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Od kilku lat sercem związana jest z Mińskiem Mazowieckim. Jednym z jej ulubionych projektów była instalacja wykonana z 1000 papierowych żurawi, na zamówienie Biblioteki Miejskiej w Mińsku Mazowieckim.

Iwona Tomusiak – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jej formą artystycznej wypowiedzi są: malarstwo, ceramika i fotografia. Zafascynowana jest człowiekiem jako częścią natury. Tworzy prace, które prowokują odbiorców do budowania własnych skojarzeń, a zarazem opowiadają o istnieniu, przeznaczeniu i przemijaniu. Przedstawione historie na kawałku gliny, czy innej materii wywodzą się z wielu przemyśleń i odczuć, ale ostatecznie artystka pozostawia widzowi szerokie pole do interpretacji.


Wielowymiarowy „portret” Mińszczanek

Aktualności

OK