17°C

13
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.74
PM25: 7.78 (20,65%)
PM10: 9.29 (51,86%)
Temperatura: 17.45°C
Ciśnienie: 1007.54 hPa
Wilgotność: 81.94%

Dane z 21.09.2023 23:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj, Swing Club na Mazowszu - koncert w MDK

Piątek, 29 września 2023   19:30

W 2023 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje ósmą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już jedenasty rok cyklu spotkań muzycznych - Swing Club, w ramach którego odbyło się już ponad 100 koncertów, w których wystąpiło ponad 600 wykonawców.
Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie - od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych.
Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim w 2023 roku dołączyło do grona stałych Partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji projektu Swing Club na Mazowszu. W tym roku w ramach cyklu planowane są w Mińsku Mazowieckim 3 koncerty.
W trzecim już koncercie a zarazem ostatnim w tegorocznej edycji cyklu Swing Club na Mazowszu 29 września wystąpi Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj z programem Yo Soy Maria de Buenos Aires (Jestem Maria z Buenos Aires).
Czy muzyka Astora Piazzolli może inspirować i być znakomitym materiałem do improwizacji? Niewątpliwie tak. W tym koncercie przedstawiamy projekt muzyczny oparty na twórczości tego wybitnego kompozytora argentyńskiego i wirtuoza bandoneonu. Koncert będzie hołdem dla jego twórczości, szczególnie, że w 2021 roku obchodziliśmy setną rocznicę jego urodzin, a w 2022 roku 30. rocznicę jego śmierci. 
Astor Piazzolla jest postacią niezwykle ważną w historii tanga. Zrewolucjonizował on ten narodowy klejnot Argentyny, łącząc tango argentyńskie, jazz i muzykę klasyczną w jedną niepowtarzalną całość - Tango Nuevo. Muzyka w stylu nowego argentyńskiego tanga wymyślonego przez Piazzollę jako połączenie tańca ludowego z odrobiną formalizmu muzyki poważnej i jazzowej improwizacji, do dziś inspiruje wielu muzyków i jest chętnie słuchana na całym świecie.
Wirtuozerski akordeon, polska mistrzyni Fado, pedagodzy i absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach czyli... SILESIAN TANGO QUINTET & KINGA RATAJ.
W ich wykonaniu najpiękniejsze utwory selektywnie złożone w całość, łączą w sobie emocjonujące dźwięki kwintetu instrumentalnego, ekspresję wokalistki wykonującej utwory w oryginalnych językach: hiszpańskim, francuskim, angielskim. 
Wyboru najpopularniejszych kompozycji Astora Piazzolli, ich transkrypcji i aranżacji dokonała pianistka i kompozytorka, a zarazem jedna z wykonawczyń koncertu Małgorzata Maliszczak.

29 września 2023 r., piątek, godz. 19.30
Miejsce koncertu: Mińsk Mazowiecki – Miejski Dom Kultury, ul. Warszawska 173
Wstęp biletowany. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MDK oraz na stronie https://ekobilet.pl/.../silesia.../531376-bilety-na-spektakl
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim
Yo Soy Maria de Buenos Aires 
(Jestem Maria z Buenos Aires)
Wykonawcy:
SILESIAN TANGO QUINTET & KINGA RATAJ
Kinga Rataj – śpiew
Małgorzata Maliszczak – fortepian
Jakub Mietła – akordeon
Wojciech Barteczek – skrzypce
Piotr Domagała – gitara
Piotr Górka - kontrabas


Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj, Swing Club na Mazowszu - koncert w MDK

Aktualności

OK