17°C

10
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 4.55
PM25: 6.15 (16,39%)
PM10: 7.37 (41,03%)
Temperatura: 17.02°C
Ciśnienie: 1006.67 hPa
Wilgotność: 81.75%

Dane z 22.09.2023 01:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Kwiat Paproci - spektakl w MDK

Czwartek, 28 września 2023   18:00

Kwiat Paproci - spektakl w MDK

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza 28 września o godzinie 18:00 na spektakl w wykonaniu Teatru Polskiego pt. "Kwiat Paproci". Widowisko zostało zrealizowane na podstawie pięknej baśni Ignacego Kraszewskiego "Kwiat Paproci" opartej na polskiej tradycji Nocy Świętojańskiej. Główny bohater - Jacuś w drodze po tytułowy kwiat, w drodze ku dorosłości, mierząc się z leśnymi strachami oraz własnymi słabościami stanie przed kluczowym pytaniem - gdzie jest prawdziwe szczęście?
W mrocznym, leśnym świecie można się zagubić, przestraszyć, ale i spotkać z sobą samym.
Podczas takiej wędrówki mamy szansę odnaleźć prawdę o wartościach i relacjach.
W dzisiejszym pędzie nie chcemy przyglądać się własnym mrokom... a może warto?
Pośród wielu baśni, które serwuje nam współczesna kultura, ta zdecydowanie wyróżnia się głębią, a także zakończeniem bez znieczulającego "happy endu". Finał opowieści o Jacusiu jest prawdziwy... i właśnie przez to tak poruszający.
Przedstawienie "Kwiat paproci" emanuje ludową wrażliwością. Widz ma tu okazję w niezwykłej bliskości usłyszeć, dotknąć, zobaczyć, poczuć i być częścią świata przedstawionego. Scenografia została wykonana m. in. z naturalnych materiałów znalezionych podczas wędrówek po Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu, gdzie mieści się wieś Borki, w której powstawał spektakl. Muzyka jest grana i tworzona na żywo na tradycyjnych instrumentach, na których grają aktorzy i muzykanci - członkowie zespołu (przedwojenne cymbały, akordeon, baraban itd.) i 
jest wzbogacona o efekty elektroniczne i elektroakustyczne.
W spektaklu zabawa miesza się z poezją, żart z patosem, a stara jak świat opowieść przynosi nam wielką, prostą mądrość, której tak bardzo potrzeba we współczesnym skomplikowanym świecie.

Spektakl przeznaczony jest zarówno dla dzieci jak i widzów dorosłych.

Taras MDK. Wstęp wolny.

Spektakl w ramach programu Teatr Polska 2023.

Szczegóły: Kwiat Paproci


Kwiat Paproci - spektakl w MDK

Aktualności

OK