16°C

9
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 4.19
PM25: 5.31 (35,38%)
PM10: 5.69 (12,64%)
Temperatura: 15.96°C
Ciśnienie: 1018.65 hPa
Wilgotność: 88.75%

Dane z 25.06.2024 07:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Program „Czyste, Zielone Miasta” w Mińsku Mazowieckim

Piątek, 22 września 2023   11:00

Program „Czyste, Zielone Miasta” w Mińsku Mazowieckim

22 września w godzinach 11.00-13.00 zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu „Czyste, Zielone Miasta”, które zagości w naszym mieście z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska. 

W ramach wydarzenia, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim wraz z wolontariuszami Polsatu posprzątają tereny zielone w parku i okolicy, a następnie wspólnie zasadzimy rośliny przekazane przez Lasy Państwowe.

To jednak nie koniec! Na wszystkich uczestników będzie czekać szereg atrakcji jakie przygotowaliśmy tego dnia: stoisko Europe Direct z ekologiczną grą, zagadki pod miejskim parasolem oraz gry i zabawy sensoryczne i quizy przyrodnicze przygotowane przez Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki. Chętni mieszkańcy otrzymają także sadzonki drzew lasotwórczych.

Zapraszamy na Plac przed MDK. Nasadzenia - teren przy bloku na ul. Chełmońskiego 75.

Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na stronie www.programczystapolska.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram @programczystapolska).

Celem akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców, którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie. W ubiegłym roku Stowarzyszenie w ramach akcji „Czyste, Zielone Miasta” odwiedziło aż 45 miejscowości. Dzięki współpracy z władzami samorządowymi udało się zrealizować unikatowy projekt, w ramach którego posadzono blisko 7 tys. drzew, rozdano prawie 5 tys. sadzonek i zebrano 25 ton odpadów.

Zbudujmy razem społeczność, która działa i dba o przyszłość nas wszystkich!


Program „Czyste, Zielone Miasta” w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

OK