-4°C

38
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 12.32
PM25: 22.80 (54,66%)
PM10: 24.60 (152,01%)
Temperatura: -4.24°C
Ciśnienie: 1016.77 hPa
Wilgotność: 95.69%

Dane z 04.12.2023 00:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Swing Club na Mazowszu: Playing Family "All That Jazz" w MDK

Piątek, 5 maja 2023   19:30

Swing Club na Mazowszu: Playing Family "All That Jazz" w MDK

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim 5 maja o godzinie 19:30 zaprasza na SWING CLUB NA MAZOWSZU 2023.

W 2023 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje ósmą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już jedenasty rok cyklu spotkań muzycznych - Swing Club, w ramach którego odbyło się już ponad 100 koncertów, w których wystąpiło ponad 600 wykonawców.
Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie - od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych.
Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim w 2023 roku dołączyło do grona stałych Partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji projektu Swing Club na Mazowszu. W tym roku w ramach cyklu planowane są w Mińsku Mazowieckim 3 koncerty.
W pierwszym koncercie w tegorocznej edycji cyklu Swing Club na Mazowszu, 5 maja br. wystąpi krakowski zespół swingowy Playing Family. Zespół zaprezentuje program o tytule All That Jazz.
Program ten swój rodowód bierze z podobnie zatytułowanego utworu wywodzącego się ze słynnego - wielokrotnie wystawianego na nowojorskim Broadway’u - musicalu Chicago, do którego muzykę napisał John Kander. Tym właśnie utworem, krakowski zespół PLAYING FAMILY rozpocznie koncert w typowo swingowym klimacie.

Wstęp biletowany. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MDK oraz na stronie https://ekobilet.pl/mdkminsk/swing-club-na-mazowszu-playing-family-all-that-jazz
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim
ALL THAT JAZZ
Wykonawcy:
PLAYING FAMILY
Piotr Nowak- trąbka
Leszek Nowotarski- saksofon, klarnet
Robert Szczerba- puzon
Tomasz Białowolski - fortepian
Szymon Frankowski - kontrabas
Michał Peiker- perkusja
PLAYING FAMILY - polska formacja jazzowa, powstała w Krakowie w 1964 roku, oryginalnie wykonująca głównie jazz tradycyjny z epoki lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Reaktywowana ponownie w 1979 roku zmieniła stylistykę na swing oraz jazz mainstreamowy. Zespół w swoim pierwszym składzie: Janusz Nowotarski (lider, klarnecista), Bogusław Mazurkiewicz, Andrzej Czechowski, Wojciech Salomon, Tadeusz Oferta, Jan Poprawa , Andrzej Czernicki zadebiutował na Krakowskich Zaduszkach Jazzowych. W 1967 roku. zdobył pierwsze miejsce na festiwalu Jazz nad Odrą w kategorii jazz tradycyjny. W 1969 roku zawiesił działalność. Reaktywował się w 1979 roku, w składzie : Ryszard Wojnarowski - trąbka, Przemysław Gwoździowski - saksofon, Janusz Nowak- puzon, Zbigniew Żmuda - gitara, Alosza Awdiejew - fortepian, Jan Budziaszek - perkusja, Kazimierz Adamczyk - kontrabas. Na wyjazdy zagraniczne zespół przyjął nazwę Swing Orchestra Cracow. W roku 2021 Playing Family ponownie wkracza na polskie sceny w całkiem nowym składzie, choć z istotnymi koligacjami: Leszek Nowotarski (syn lidera oryginalnego składu ) - saksofon, Robert Szczerba (absolwent klasy puzonu prof. Andrzeja Czechowskiego) - puzon, Piotr Nowak - trąbka, Tomasz Białowolski - fortepian, Szymon Frankowski - kontrabas, Michał Peiker - perkusja.

Szczegóły: https://fb.me/e/QrIwoAom


Swing Club na Mazowszu: Playing Family "All That Jazz" w MDK

Aktualności

OK