17°C

15
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.69
PM25: 9.29 (61,96%)
PM10: 9.99 (22,2%)
Temperatura: 16.80°C
Ciśnienie: 1010.92 hPa
Wilgotność: 79.56%

Dane z 22.05.2024 00:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Relacje polsko-ukraińskie czyli Lachy i Chachoły

4702 postów
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Poniedziałek, 26 września 2016 00:41:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
71830 hehe pamiętam z podstawówki, kto miał kalkulator np z komunii to była taka zabawa, że kazało się komuś przemnożyć jakieś liczby, bo to taka wyliczanka i wychodził wynik - do góry nogami przeczytaj:D a ja szukałem głębszego sensu:D

@kumak weź sobie poczytaj o podejściu Wlk. Brytanii do Polski. Lloyd George wcale nie chciał silnej Polski, na wersalu i po nim faworyzował Niemców odnosząc się z pogardą do Polaków (przytoczę dwa luźne cytaty - "Dać Polakom Górny Śląsk to jak dać małpie zegarek" tudzież "Adolf Hitler jest dla Niemiec tym, kim dla Stanów Zjednoczonych był George Washington" - to cytat z 1935 roku, obok "Hitler genialnie postawił na nogi niemieckie społeczeństwo"). Mało tego, gdyby nie postawa Dmowskiego przy poparciu marszałka Ferdynanda Focha przy okazji powstania Wielkopolskiego, to Dżordż chętnie by to oddał Niemcom. Przy II wojnie nie pomogli za wiele - chuj warty okazał się z nimi sojusz. Owszem udostępnili bazy dla cichociemnych, ale po zakończeniu wojny Stalin tak ich docisnął, że nawet weterani nie mieli możliwości przemarszu w paradzie zwycięstwa. Londyn karze - siedźcie w domu cicho na dupie, bo przyjdzie gniew upaińca.

Jak to Polski tam nie było i nie będzie? o ile pamiętam z podstawówki to Grody Czerwieńskie i ich okolice zawsze jakoś należały do Polski (z drobnymi przerwami oczywiście). Bo SIR, LORD sprzedając za plecami sojusznika tak zadecydował? Oni handlowali nami z Danikinem i Leninem - to jest prawda o brytyjskich sojusznikach. Dobrze, że przynajmniej mieliśmy wtedy Francuzów, Węgrów i Rumunów.

Kompletne zero świadomości o narodzie, zero patriotyzmu, zero refleksji, zero wiedzy i zero chęci do dialogu. Na podstawie czego uważasz, że powinieneś być poważnie traktowany?
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78516
kumak
Żabodukt, postów: 78516
Poniedziałek, 26 września 2016 06:35:27
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jakim dialog€- od paary lat staram się pokazać to o czym wy nie macie pojęcia- proszę tu artykuł wiadomego księdza z fotografią dzieci obłąkanej cyganki jako i artykuł o rzezi wołyńskiej- o jakim dialogu piszesz?

Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Poniedziałek, 26 września 2016 09:24:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czy powinniśmy podjąć dialog? Zdecydowanie tak, bo z każdym sąsiadem warto dobrze żyć. I z tym każdy uczestnik tej dyskusji się zgodzi. Problem leży gdzie indziej. Dialog to otwarta wymiana argumentów a Ty kumaku nie chcesz żadnego dialogu. Chcesz aby został wysłuchany monolog Ukraińców (że od wieków są pokrzywdzeni przez los i ciemiężeni, że to była wojna i że działania były symetryczne, a tak w ogóle to o żadnym ludobójstwie nie ma mowy, a upa i oun to tylko z ruskimi walczyli a Wołyń to taki mało istotny margines ich działań, no i za wszystko odpowiadają Niemcy, Ruscy i Polacy) a następnie mamy się zgodzić ze wszystkim co mówią i nie mamy prawa się odezwać. Na to nie ma zgody. Nie widzę powodu, dla którego my mielibyśmy siedzieć cicho żeby nie urazić wrażliwości Ukraińców, a oni mogą sobie wygadywać wszystko i stawiać pomniki komu chcą, mając przy okazji w du… naszą wrażliwość. W czym oni są lepsi od nas i dlaczego oni mogą lansować swoje wersje (nawet najbardziej absurdalne) a my nie mamy prawa do prawdy??

Poza tym każda wzmiankę o Wołyniu traktujesz jako atak na Ukrainę a to przecież oczywista nieprawda. Czy oun i upa = Ukraina? Od dłuższego czasu sam przekonujesz że to nieprawda ale zachowujesz się jakby tak właśnie było...
Żabodukt Postów: 78516
kumak
Żabodukt, postów: 78516
Poniedziałek, 26 września 2016 11:34:56
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Proponuję zapytać mnie co sadzę wtedy chętnie odpowiem a nie komentując co ja myślę na dany temat.Nigdy nie napiszę że Rzezi wołyńskiej nie było i że większość ofiar zginęła z rąk Upa. Próbuje jednak ostudzić zapały w pomnażaniu liczby ofiar ,zwraca uwagę że niektóre incydenty były prowokacjami oraz najwalniejsze że był polski odwet i zemsta więc moralnie nie możemy być traktowani tylko jako ofiary. Nikt słówkiem nie piśnie na artykuł księdza Isakowicza który zamieściłem powyżej- Wszyscy i on też wiemy że ta fotka to dzieci cyganki.Chcę zwrócić waszą uwagę że nienawiść jest zawsze pierwsza w rozniecaniu wojny między ludźmi- tak było na Wołyniu i dziś jest podobnie.Dobrze wiem że śa ludzie którym zależy na podsycaniu wzajemnych antagonizmów . co powiecie o tych 2 książkach... na okładce mają dzieci cyganki a piszą o Wołyniu... czemu tolerujecie takie fałszerstwa?

Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Poniedziałek, 26 września 2016 11:48:43
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Trudno komentować artykuł, który jest kompletnie nieczytelny. Z oczami mam wszystko w porządku, ale nijak nie jestem w stanie odszyfrować tego co tam napisano, a nie mam w zwyczaju komentować jeśli nie wiem co komentuję... To samo z książkami - nie sądzi się dzieła po okładce. Skąd wiesz co jest w środku i czy słynne zdjęcie nie jest opatrzone właściwym komentarzem?? Czytałeś te książki?

A tu wykopowa ciekawostka na dziś - nowe prawo antykorupcyjne już przynosi pierwsze skutki: http://www.wykop.pl/ramka/3371797/ukrainska-temida... tylko czy takie były właśnie zamierzenia? Poza tym jeśli mają rozliczać korupcję, to chyba zasadnym jest objęcie lustracją majątkową nie tylko tych którzy sprawują urzędy teraz, ale i tych, którzy byli tam zatrudnieni w ciągu ostatnich 5-10 lat. Inaczej taka lustracja jest średnio skuteczna.
Żabodukt Postów: 78516
kumak
Żabodukt, postów: 78516
Poniedziałek, 26 września 2016 12:19:38
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie zakopią swoich majątków- nawet przyszłoroczny budżet w projekcie przewiduje jakieś sumy z konfiskat zagrabionego.
TYCH CUKIERKÓW Z FUSZERSTWEM JEST DUŻO WIĘCEJ I KTOŚ TYM ROBI KRECIĄ ROBOTĘ. kłamstwem SIĘ PRAWDY NIE BRONI. Napisz mi jaki cel jest tych co przerabiają te fotki? CZY WY NIE MACIE O TYM POJĘCIA ŻE KTOŚ WAMI MANIPULUJE?
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78516
kumak
Żabodukt, postów: 78516
Poniedziałek, 26 września 2016 12:33:56
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wariacjie na temat wcześniejszej fotki- NIE RAZ SZUKAJĄC ANTY UKRAIŃSKICH ARTYKUŁÓW JE WIDZIELIŚCIE.ostatnia fotka jest oryginalna. Bardzo mnie jak opiszecie takie prowokacje... kiedy pisałem o burzeniu cerkwi w latach trzydziestych i prób katolicyzacji Ukraińców nikt z was mi nie wytłumaczy czemu POLSKIE Państwo dopuszczało się do takich postępków... jakby to się nigdy nie stało...

Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Poniedziałek, 26 września 2016 13:58:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
U nas tez kiedyś zapisali w budżecie wpływy z mandatów. To absolutnie nie znaczy, że takie kwoty będą ściągnięte. I wiadomo, że nic nie będą zakopywać. Zwyczajnie nieruchomości odsprzedadzą lub przepiszą a ruchomości wytransferują za granice i tyle. I kto im coś zrobi? Urzędnicy i sędziowie tak samo umoczeni jak i oni? Bądźmy realistami.

A co do zdjęć. Primo – zdjęć z tamtych czasów jest jak na lekarstwo, czasem ktoś cos wrzuci do sieci w dobrej wierze, ale ze złym opisem i sprawa zaczyna zyc własnym życiem. Myślisz że dzieci pomordowane na Wołyniu wyglądały zdecydowanie inaczej? Mniej dramatycznie? Zdjęcia podają konkretne nazwiska ofiar i daty zdarzeń, czy tylko ilustrują sytuację? No i czy jest to jakaś ogromna manipulacja? Przecież nawet jak wejdziesz na zwykłe strony sportowe to są zdjęcia reprezentacji, ale z innego meczu niż opisywany. To też manipulacja i wprowadzanie w błąd? Czy te zdjęcia zmieniają wydźwięk artykułów? Bo tylko wtedy można je traktować jako manipulację...

Secundo - popatrz z drugiej strony – sam wrzucałeś tu foty „Księcia Harrego na kolanach przed ukraińskim weteranem”. I co, to nie była manipulacja? Chyba nawet większa, bo to „wydarzenie” było absolutnie fikcyjne – a przecież tak łatwo sprawdzić… Zakładam, że sam to zrobiłeś omyłkowo, a nie z chęci oszukania pozostałych uczestników wątku. To dlaczego z automatu u innych zakładasz tą zła wolę i manipulacje?
Żabodukt Postów: 78516
kumak
Żabodukt, postów: 78516
Poniedziałek, 26 września 2016 14:21:38
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
zgadzam się z tobą tylko ja jeśli się pomylę to umiem to uprzejmie odszczekać co nie dotyczy księdza Isakowicza- on wie co robi.Pokazałem tu mnóstwo razu rożne prowokacje w końcu po to jest forum. są jednak fotki przerabiane,retuszowane i w takim przypadku ktoś ma konkretny cel .POKAŻE PRZYPADEK KIEDY ZBRODNIE AK pokazano jako zbrodnię Upa. Rozumiem że to co pokazuję jest dla niektórych szokiem lub o kolega garbaty poraz wtóry napisze że manipuluje... zwracam uwagę tylko że są środowiska nie zainteresowane w pojednaniu między Polakami I Ukraińcami i to z ich źródeł pochodzą te materiały
Post edytowany 2 razy
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Poniedziałek, 26 września 2016 15:17:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mówimy o latach 40 XX wieku – ludzie nie mieli komórek, żeby pstrykać foty non-stop. Powiem więcej, jeśli jakaś wieś została wybita do nogi, to niby kto i jak miał zrobić zdjęcie takiej masakry? Jeśli jakiekolwiek zdjęcia istnieją, to albo są w archiwach ukraińskich, albo zostały zrobione po kilku dniach, jak część osób wróciła do zgliszczy… A że mało kto dysponował prywatnym aparatem, to zdjęcia były robione przez Niemców, często na potrzeby propagandy – to nie są zdjęcia reporterskie i nigdy nimi nie były.

O manipulacji możesz mówić, jeśli ktoś celowo podpisuje błędnie zdjęcie (np. wskazując inne daty i nazwiska) i wyciąga z tych fotografii określone konkluzje. Jeśli zdjęcie jest pozbawione opisów i używa się go do ogólnego zobrazowania zjawiska które w rzeczywistości wystąpiło (np. pokazanie płonącego domu) to moim zdaniem nie jest to manipulacja. Po prostu dzisiejszy standard publikacji prasowej lub internetowej zakłada, że artykuł jest obrazowany jakimś zdjęciem (często kupowanym przez wydawcę na jakimś stocku i nie mającym nic wspólnego z opisywanymi faktami – poza kontekstem oczywiście). Wydaje mi się, że żaden z artykułów, które pokazujesz nie jest opracowaniem historycznym szczegółowo przedstawiającym dokładny przebieg jakiegoś zdarzenia.
Żabodukt Postów: 78516
kumak
Żabodukt, postów: 78516
Poniedziałek, 26 września 2016 22:49:28
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jak w takim razie nazwiesz artykul na pierwszej fotce piszący o Wołyniu a fotka zamieszczona z przed 20 lat od tragedii.
Powyżej byl screen artykułu gdzie stoi dwuch prezydentów a za nimi fotka ze zbrodni Rosjan- czy sądziSZ ŻE TO OSZUKAŃSTWO MAJĄCE SWOJĄ złą WYMOWĘ i prawicowe portale karmią swoich odbiorców takim ładunkiem negatywu.
Prawda zawsze się obroni- tego rodzaju zachowania mają na celu wywołanie anty ukraińskich nastojów i was to rajcuje pomimo tego że jak pokazałem to są kłamstwa
Dobra wiadomość z dzisiaj- UKRAIŃCY DO Europy BEZ WIZ

Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Wtorek, 27 września 2016 08:19:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Fotka z Japonii nie ma nic wspólnego z tą, z którą ją zestawiasz – przecież to różne zdjęcia (chociaż druga na pewno nie pokazuje Wołynia, bo są to ciała maksymalnie zagłodzonych ludzi).
Fotka z prezydentami to co najwyżej żałośnie niski poziom dziennikarstwa na poziomie faktu. Zapewne chodzi o pokazanie ze jeden gloryfikuje ludobójców a drugi przymyka na to oko. Szczerze, teraz spokojnie mogą dokleić obecnego prezydenta, bo robi to samo…

A co do wiz to wcale nie jest to dobra wiadomość. To przykład podejmowania merytorycznych decyzji na poziomie politycznym. Na tej samej zasadzie przyjęto Grecje do strefy euro, mimo, że nie spełniała kryteriów – widać jak to się skończyło.
Ukraina (nie z własnej winy ale jednak) nie kontroluje całej swojej granicy, jest tak skorumpowana, że nie opłaca się podrabiać dokumentów, taniej kupić w urzędzie oryginalne na nowe dane, no i liczba Ukraińców pracujących w UE na nielegalu jest znacząca. Mimo to dostają ruch bezwizowy bo to najtańsza forma „poparcia” – nie będzie unii tyle kosztować co stowarzyszenie, członkostwo czy jakas wymierna pomoc gospodarcza. Na marginesie – Polska jest krajem granicznym, najbardziej zagrożonym negatywnymi konsekwencjami zniesienia wiz. Takiej decyzji UE nie podjęłaby, gdyby sama Polska o to mocno nie zabiegała. Po raz kolejny poświęcamy swoje interesy dla Ukrainy. Ciekawe jak nam za to podziękują – kolejne embargo, czy pomnik bandery na granicy?
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Wtorek, 27 września 2016 08:30:29
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mała korekta do wiz - bo zasugerowałem się Twoim wpisem i nie sprawdziłem (mój błąd) - na razie to jest decyzja Parlamentu Europejskiego - wizy musi znieść Rada UE i tu jest problem polityczny - bo jak zniosą Ukrainie to będą musieli znieść też dla Turcji... więc sprawa nie jest do końca pewna.
Żabodukt Postów: 78516
kumak
Żabodukt, postów: 78516
Wtorek, 27 września 2016 12:01:37
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Skazano trzech Polaków za antyukraińskie slogany http://wschodnik.pl/polska/item/7964-skazano-trzec...
O WIZACH http://wschodnik.pl/swiat/item/7965-europosel-26-w...
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Wtorek, 27 września 2016 12:57:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niepokoi, że zrównano narodowość ukraińską z banderowcami. Jeśli robi to sąd, to jak się potem dziwić zwykłym obywatelom? Szkoda też, że równie skutecznie nie są ścigani uczestnicy procesji w Przemyślu wznoszący okrzyki "jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi..." (co by nie mówić o Maciejczuku to na jego filmiku słychać to wyraźnie...)

A co do wiz, to tak jak pisałem, kto najbardziej nalegał na przyspieszenie procesu zniesienia wiz? Polacy. Tyle, że sama decyzja PE nic nie zmienia. Potrzeba jeszcze zgody Rady a tu wchodzą problemy z kryzysem imigracyjnym (czytaj wizy dla Turków). Ale wiadomo, że i w Radzie Polska będzie obok tego chodzić mocniej niż za własnymi interesami...
Żabodukt Postów: 78516
kumak
Żabodukt, postów: 78516
Wtorek, 27 września 2016 13:44:55
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a czy ty nie rozumiesz że była to odpowiedź na prowokacje i też w tej sprawie toczy się postępowanie- jest prawo i trzeba się do niego stosować. W portalach prawicowych było dużo szumu o to że w szkole gdzie wykładowym jest ukraiński były książki o Banderze i jeszcze jakaś o kozakach ale nikt się nie zastanawiał że nie ma zakazu posiadanie książki z tytułem Stepan Bandera a oni maja SWOICH BOHATERÓW.
mińsk maz Postów: 1139
skiper
mińsk maz, postów: 1139
Wtorek, 27 września 2016 14:08:44
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tak samo Arabowie mogą mieć Osamą bin Ladena za swojego bohatera. Jeden i drugi był skazanym na śmierć terrorystą, z tym że Polacy wykazali się większym humanitaryzmem niż Amerykanie.
Ale w cywilizowanym świecie, terrorysta ma być bohaterem?
Tak na marginesie -zacina ci się Caps Lock?
Żabodukt Postów: 78516
kumak
Żabodukt, postów: 78516
Wtorek, 27 września 2016 14:29:30
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To żeś skiperze teraz dołożył do pieca.Obywatel kraju którego pierwszych czterech członków Rządu na czele z wielkim marszałkiem byli terrorystami i bandytami zwraca uwagę na terrorystę Banderę- on przecież od swojego Wodza się terroru w obronie swojej ojczyzny nauczył http://www.nto.pl/polska-i-swiat/art/9075886,nap...
mińsk maz Postów: 1139
skiper
mińsk maz, postów: 1139
Wtorek, 27 września 2016 16:13:20
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zaraz terrorysta...lewicowiec po prostu, na szczęście zreflektował się.
Napad na pociąg z forsą to rabunek, a nie terroryzm.
Żabodukt Postów: 78516
kumak
Żabodukt, postów: 78516
Wtorek, 27 września 2016 16:49:54
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
i dziś i Piłsudski i Bandera mają swoje ulice

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK