18°C

5
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.14
PM25: 2.74 (18,25%)
PM10: 2.93 (6,52%)
Temperatura: 18.12°C
Ciśnienie: 1013.18 hPa
Wilgotność: 59.75%

Dane z 18.05.2024 11:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Relacje polsko-ukraińskie czyli Lachy i Chachoły

4702 postów
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Czwartek, 14 lipca 2016 16:56:47
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
bardzo ciekawe co na to Pani Siemaszko ponieważ jej szacunki polskich ofiar wynoszą około 50 000.Nasi narodowi patrioci podają liczbę 100 000 ale są i tacy którzy mówią o 200 000 a nawet 500 000.Już liczba 100 000 jest ciężka do przyjęcia po wywózkach Polaków z Zamojszczyzny oraz na Syberię oraz Kazachstan. Liczba 200 000 i 500 000 oznaczała by masowy eksodus Polaków we wrześniu 39 roku...wiadomo że sporo poszło ale wyszli na granicy z Rumunią i Węgrami. Wielu naszych rodaków zginęło z rąk Sowietów oraz Niemców.Spora część pozostała na Zachodzie i w Kanadzie i Usa.-syzyfowa praca wszystko policzyć http://www.rp.pl/Historia/307139895-Szef-ukrain...
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Czwartek, 14 lipca 2016 17:36:46
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
CIEKAWA ANALIZA http://www.newsweek.pl/dossier/za-wolnosc-nasza--nie-...
Minsk Maz Postów: 179
GUMIS
Minsk Maz, postów: 179
Czwartek, 14 lipca 2016 17:51:46
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z roku na rok liczba ofiar maleje,za kilka lat dowiemy się że to polacy mordowali niewinnych ukraińców. Dla przypomnienia podam ,że prezydent ukrainy Leonid Kuczma przepraszał Polskę za 500 000 tys. wymordowanych
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Czwartek, 14 lipca 2016 18:25:50
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
gumis mogła byś tę sensację zalinkować- nie kresy.pl albo sputnik ru?
chyba że chcesz cytować Gajowego Maruchę? https://marucha.wordpress.com/2016/06/07/polacy-sa-wzburzeni...
Post edytowany
Minsk Maz Postów: 179
GUMIS
Minsk Maz, postów: 179
Czwartek, 14 lipca 2016 19:01:06
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wybacz przejęzyczenie,przyznał a nie przepraszał za swojej kadencji że zginęło Polaków 500000tys.
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Czwartek, 14 lipca 2016 19:17:56
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie lubię Kuczmy ale nie przypominam sobie żeby wspominał liczbę zamordowanych... gdyby faktycznie poda taką liczbę na pewno bym to zapamięta bo to bzdura nawet wikipedia podaje 50 000-60 000 https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84...
" i tu ciekawe dane W wyniku zbrodni sowieckich i niemieckich, zsyłek, wyjazdów na roboty do Rzeszy, liczba ludności Wołynia spadła z szacowanych 2,3 mln w sierpniu 1939 roku do niespełna 2 mln w styczniu 1943 roku. Oprócz Żydów relatywnie największe straty poniosła mniejszość polska – ubytek około 45 tysięcy osób, w tym wiele jednostek przywódczych, o przygotowaniu wojskowym i organizacyjnym. W 1942 roku Niemcy szacowali liczbę Polaków na Wołyniu na 306 tysięcy, co stanowiło 14,6% ogółu ludność. szacunkowa liczba Polaków 306 000" z tego przecież dużo wróciło do Polski
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Czwartek, 14 lipca 2016 20:19:27
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dla "niemłośników Bandery" zacytuję słowa Wiatrowycza z innego artykułu


Ukraina idzie tą samą drogą, którą szła Polska w ciągu ostatnich 25 lat. Kiedy Polska uznawała za bohaterów żołnierzy Armii Krajowej, nie było żadnej krytyki z ukraińskiej strony. Dobrze wiemy, że wśród żołnierzy AK, a tym bardziej wśród Żołnierzy Wyklętych, byli ci, którzy mordowali Ukraińców. Jeden z dowódców Armii Krajowej w obszarze lwowskim Władysław Filipkowski, który kierował tam akcją „Burza", wydawał rozkazy niszczenia ukraińskich wiosek w okolicach Lwowa. Mimo to, w 1993 roku prezydent Lech Wałęsa nadał mu pośmiertnie stopień generała broni. Powinniśmy zrozumieć, że będą osoby i wydarzenia w historii, które będziemy interpretować w różny sposób. Ci, którzy są bohaterami dla Ukraińców, będą przestępcami dla Polaków i na odwrót. Niestosowne jest to, że polska strona mówi nam, jaki mamy mieć stosunek do Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz jak mamy interpretować wydarzenia ukraińskiej historii."
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Czwartek, 14 lipca 2016 22:56:03
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nawet ja by na to nie wpadł aczkolwiek wiem że ich palce były mieszane i były prowokacje.
Dziś jest o wiele łatwiej bo mamy media internet i satelity i Donbas gdzie metody prowokacji identyczne jak na Wołyniu.Znane były ostrzały pozycji AK a Potem Ostrzał Ukraińskich wiosek lub podpalenie domów z Ukraińcami pod przebraniem w polskich mundurach . http://wschodnik.pl/polska/item/6846-macierewicz-o...
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Czwartek, 14 lipca 2016 23:21:40
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
o wiarygodności kresy.pl pisałem już nie raz... jeszcze raz zabłysnęli http://niezalezna.pl/83271-zdemaskowano-prowokacje-...
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Piątek, 15 lipca 2016 01:14:00
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@kumak, kiedyś była ostra dyskusja (w tym temacie) i zostało ci wypomniane, że pomimo, że chciałbyś zbudować nić porozumienia i oświecenie ludu, którym gardzisz, to robisz to na opak. Rozumiem, że leżysz i kwiczysz ze śmiechu, rozumiem też, że raczej nie przyswajasz sobie faktów, kontekstów i proporcji historycznych. Nie używasz też marginesu. Dlatego jesteś nielubiany, choć masz pokłady wiedzy i doświadczenie. Wybrałeś ślepą i oddaną skrajność.

kolejne ćwiczenie intelektualne - pamiętasz co pisałem o ukrainkach, jakie one są zwinne i oddane w fikołkach?:D pisałeś, że twoja partnerka jest ukrainką - chciałbyś usłyszeć całą masę "uogólnień"? czemu by wyjątku nie splamić:)

Nie jesteś lepszy od fanatycznych narodowców czy nacjonalistów, stoisz po prostu skrajnie po lewej i dziwnej stronie. Czasem mam wrażenie, że jesteś człowiekiem bez honoru i nie potrafisz uderzyć się w pierś. Zresztą mam to na dnie kiszki odbytowej bo

jadę na wakacje, nara:D
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Piątek, 15 lipca 2016 07:13:27
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
temat kumak jest w innym miejscu.
Moja racja jest najmojsza https://www.facebook.com/notes/grazyna-staniszewska/z-7...
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Piątek, 15 lipca 2016 08:23:58
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Powinniśmy zrozumieć, że w naszej historii były takie strony, które zawsze będą mieć odrębne oceny. Będą ludzie, działalność których może być heroiczną z punktu widzenia Ukrainy, a zbrodniczą z polskiego – i odwrotnie. Żołnierzy UPA nie upamiętnia się na Ukrainie za ich udział w konflikcie polsko-ukraińskim, ale za walkę z komunistami. Na terenach, gdzie działała UPA sympatie do Polski są największe" - mówi szef ukraińskiego IPN, Wołodymyr Wiatrowycz w rozmowie z Portalem Polsko-Ukraińskim
poniżej czasopismo naszych rodaków z Ukrainy http://wizyt.net/index.php?option=com_content&a...
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Piątek, 15 lipca 2016 08:24:42
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I tu się z Toba całkowicie zgadzam "moje konkluzje są wyłącznie moimi opiniami". Podobnie jest z Tobą, w końcu "Twoje racje są najtwojsze" - ale to nie oznacza, że masz patent na prawdę objawioną, którą wszyscy muszą zaakceptować.
Wg ciebie nie ma sposobów na podrabianie dokumentów, a materiał przygotowany przez zbrodniarzy, wybielający ich zbrodnie i przerzucający odpowiedzialność na ofiary, opracowany przez fanów tych zbrodniarzy jest w 100% wiarygodny. Dla mnie ma wartość informacyjną zbliżoną do papieru toaletowego i nie ma z czego wyciągać wniosków - i każdy z nas ma pełne prawo pozostać przy swoich konkluzjach.

Małe pytanie, bo temat jest długi jak świat, a ja go śledzę tylko od jakiegoś roku - udało Ci się tutaj kogokolwiek przekonać do ukraińskiego punktu widzenia?
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Piątek, 15 lipca 2016 08:36:14
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
żołnierzy upa nie upamiętnia się za udział w "konflikcie polsko-ukraińskim" (czytaj: za bestialskie ludobójstwo), ale za walkę z komunistami.

czyli idąc tym tropem Niemcy mogą postawić w Berlinie pomnik Alberta Speer'a w uznaniu jego niewątpliwych zasług dla rozwoju krajowej infrastruktury, odkładając sobie na bok fakt organizacji przymusowych wywózek na roboty i systemu niewolniczej pracy za które został w Norymberdze uznany za zbrodniarza. Brawo Pan Wiatrowycz - przy takim szefie trudno nie przyjmować w ciemno wszystkiego co napisze ukraiński IPN ;)
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Piątek, 15 lipca 2016 08:39:31
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
czytaj uważnie- pisałem o tym że w rosyjskich dokumentach jest to co chciał śledczy- oni zawsze wymuszali zeznania przez szantaż i tortury.- był precedens w tamtym roku kiedy główny świadek w procesie Sencowa już w sądzie odwołał zeznania i powiedział o torturach.Niemniej jednak specjaliści potrafią wyczytać z dokumentów potrzebne informacje

jeśli chodzi o posty to lubię ocenę postów a nie mnie samego bo ja to bo ja tamto- wymieniaj,y argumenty a nie oceny tych co piszą posty.
MOJA DZIAŁALNOŚĆ NA FORUM MA CHARAKTER INFORMACYJNY.Z uwagi na możliwość śledzenie wydarzeń na Wschodzie na żywo mogę się tym podzielić.
Nie zamierza nikogo przekonywać ale dzięki linkom z tego forum 2 osoby napisały swoje prace
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Piątek, 15 lipca 2016 09:10:23
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
powtórzę cytat"Powinniśmy zrozumieć, że w naszej historii były takie strony, które zawsze będą mieć odrębne oceny. Będą ludzie, działalność których może być heroiczną z punktu widzenia Ukrainy, a zbrodniczą z polskiego – i odwrotnie. Żołnierzy UPA nie upamiętnia się na Ukrainie za ich udział w konflikcie polsko-ukraińskim, ale za walkę z komunistami." pomyśl o tym... żaden Rosjanin nie ma pretensji o pomniki Napoleona który był dla Rosjan Agresorem.
twoje tropy są twoimi- dla mnie też wyklęci są zbrodniarzami pomimo tego że wielu ma ich za bohaterów- da się z tym żyć- wyjątek-jeśli wyklęty nie mordował cywili ok.... ale to chyba niespotrykane
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Piątek, 15 lipca 2016 09:13:12
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
oczywiście że i upowcy dla mnie są zbrodniarzami oraz wszyscy ci co mordowali ludzi oraz Ak-owcy którzy brali udział w mordach. za wyjątkiem tak jak we wcześniejszym poście
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Piątek, 15 lipca 2016 12:23:08
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W latach 20-tych ubiegłego wieku stalinowscy agenci i sabotażyści rozpoczęli aktywne działania wywrotowe przeciwko II Rzeczpospolitej Polskiej.

Dziel i rządź http://kresy24.pl/83107/ludobojstwo-kto-na-tym-s...
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Sobota, 16 lipca 2016 10:26:53
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Agresor nie zawsze równa się zbrodniarz. Podpowiesz ile kobiet i dzieci bestialsko pomordowały wojska napoleońskie? i czy takie właśnie rozkazy dostawały od Napoleona? zdaje się, że nie, więc jest normalne, że Rosjanie nie czepiają się pomników Napoleona. Spróbuj z innym przykładem, bo ten już się zużył.

A pana wiatrowycza czytałem uważnie - zgodnie z rozumowaniem tego "historyka" wychodzi na to, że upa dzielnie walczyła z komunistami i za to ma pomniki. Polskie kobiety i dzieci bestialsko mordowali po godzinach (ot taki drobny incydent), więc ofiary nie mają prawa powiedzieć nawet słowa sprzeciwu wobec tych pomników.
Sam przyznajesz, że i dla Ciebie upowcy są zbrodniarzami - i nie widzisz nic złego w stawianiu ich za wzór do naśladowania dla dzieci?
Żabodukt Postów: 78479
kumak
Żabodukt, postów: 78479
Sobota, 16 lipca 2016 11:24:42
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
zużył się z prostego powodu- czasu- potomkowie zabitych przez Polaków chłopów włoskich i Hiszpańskich już o tym nie pamiętają to samo dotyczy Rosji.
Jeśli chodzi o Ukrainę to Upa JEST WZOREM WALKi O NIEPODLEGŁA Ukrainę.DLA ciebie upowscy to mordercy ale nie wiesz o tym że było bardzo dużo rożnych oddziałów i nie wszystkie mordowały kobiety i dzieci- znowu muszę przypomnieć naszych zbrodniarzy którzy mordowali kobiety i dzieci i dziś się o nich pamięta. masz google wyszukaj - zbrodnie ak na ukraińcach_ a p https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Sahryniu a przecież nie można pisać że nie byli polskim patriotami
godni naśladowanie polscy bohaterzy"Według Andrzeja Leona Sowy i Mariusza Zajączkowskiego polskie dowództwo postanowiło podczas uderzenia na Sahryń dokonać pacyfikacji wsi i zaatakować ludność cywilną, by brutalność ataku podziałała odstraszająco i zniechęciła UPA do dokonywania kolejnych mordów na Polakach[9]. Grzegorz Motyka pisze, że dowódca polskich oddziałów AK por. Zenon Jachymek ps. „Wiktor” wydał rozkaz oszczędzania ludności cywilnej, który nie był jednak respektowany[12]. W ocenie Zajączkowskiego jest to jednak mało prawdopodobne. Autor ten wskazuje, że w zachowanych dokumentach AK już z jesieni 1943 nakazuje się stosować odpowiedzialność zbiorową wobec mieszkańców ukraińskich wsi, w których ukrywali się sprawcy zbrodni na Polakach lub w pobliżu których doszło do takich zbrodni[9]."
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK