17°C

14
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.18
PM25: 8.17 (54,48%)
PM10: 8.70 (19,34%)
Temperatura: 16.59°C
Ciśnienie: 1014.58 hPa
Wilgotność: 60.69%

Dane z 27.04.2024 13:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Relacje polsko-ukraińskie czyli Lachy i Chachoły

4702 postów
Żabodukt Postów: 78395
kumak
Żabodukt, postów: 78395
Czwartek, 26 maja 2016 23:54:15
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kiedy zaczniesz mierzyć jedną miarką?Nie przeszkadza Ci wspólna kampania polskich wojsk na Moskwę z Napoleonem-Polacy zrobili to po to żeby odzyskać ojczyznę.Podobnie było kiedy Niemcy wygonili Rosjan ze Lwowa.Ukraińcy jak i Polacy dostali przez rok okupacji rosyjskiej mocno w kość i przypominam że wszyscy byli naszymi obywatelami-wsparli na krótko Niemców ponieważ w tym widzieli drogę do uzyskania niepodległości jak w 1918 tylko tamte Niemcy były inne niż te w 1941.Współpraca z niewielkimi wyjątkami trwała krótko a sam Bandera trafił na długie lata do obozu a jego 2 bracia zginęli w obozach.KOmbatantów jest już mało i biorą udziały w różnych uroczystościach podobnie jak ich koledzy z armii niemieckiej,rumuńskiej oraz węgierskiej.Jakoś nikt Rumunom i Węgrom nie przypomina ich współpracy z Niemcami oraz nie porusza się 1,5 milionowej armii Własowa.
pragnę przypomnieć że bardzo wielu Polaków walczyło w AFRICACORPS- 225 000 , http://www.wehrmacht-polacy.pl/biogramy.html
Na koniec wspomnę że udział kombatantów w demonstracjach nie ma nic wspólnego z propagowaniem faszyzmu co jest na Ukrainie karalne... raczej jest to forma uznania zasług i patriotyzmu
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Poniedziałek, 30 maja 2016 08:49:33
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak zwykle w punkt i 150% racji! Napoleon to w zasadzie to samo co Hitler - też organizował ludobójstwo na masową skalę (tego akurat świetnie się od niego nauczyli w czasie tego „krótkiego wsparcia” nasi drodzy sąsiedzi).
No i oczywiście nie ma nic złego w takich „uroczystościach”. To tylko patriotyzm i uznanie zasług „kombatantów” (swoją drogą ile innych synonimów jesteś w stanie wymyślić do słowa esesman?)
Jeśli naprawdę chcesz jednej miary, to może pożycz od tych „bohaterów” mundurek i emblematy ss, którymi tak się szczycą i przespaceruj się w takim wdzianku po Unter den Linden w Berlinie – oczywiście z czysto patriotycznych pobudek. Niemcy nie mają nic do naszych relacji z Ukraińcami – będą obiektywni i wyjaśnią Ci o co tu może chodzić.
Żabodukt Postów: 78395
kumak
Żabodukt, postów: 78395
Poniedziałek, 30 maja 2016 15:41:00
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
D.A.L Mieszkałem trochę w Berlinie i znam temat.Co do Ukrainy to są wysokie kary za noszenie symboliki faszystowskiej oraz komunistycznej.Mogą się oczywiście zdarzyć jakiej incydenty ale one są i u nas i w innych krajach.
Dlaczego piszę o patriotyzmie? ponieważ wielu ludzi ceni dobro kraju ponad prawa innych ludzi i nie ja to wymyśliłem. w ten sposób upowcy w mniemaniu Ukraińców przyczynili się do uzyskania niepodległości przez Ukrainę.
tak szczerze to nie wierzę że na Ukrainie można spotkać prawdziwego żołnierza SS Galizien ponieważ Ci zaraz po wojnie otrzymali obywatelstwo niemieckie a ci którzy zostali na Ukrainie poszli do łagrów i nie przeżyli.Parę lat temu widziałem taką potyczkę kombatantów rosyjskiej armii Własowa i dawnej SS Galizien- Wyglądało to komicznie bo panowie wiekowi.Żony ciotecznej siostry wujek mieszkający w Monachium jest takim byłym niemieckim żołnierzem.
Z kombatantami UPA jest podobnie jak z kombatantami z 2 wojny światowej w Rosji- przeważnie są to przebierańcy lub w ostateczności byli strażnicy więzienni lub obozowi.
polecam obejrzenie demonstracji w Warszawie a za rok w niej udział
Post edytowany
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Wtorek, 31 maja 2016 14:33:33
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
http://pikio.pl/ukraina-ruchliwe-ulice-kijowa-...
Żabodukt Postów: 78395
kumak
Żabodukt, postów: 78395
Wtorek, 31 maja 2016 16:32:39
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie bardzo rozumiem intencji ponieważ zmiana nazw ulic, miast i wsi jest od trzech miesięcy masowa na Ukrainie.Każdy kraj ma swoich bohaterów i bardzo często bywa tak że bohaterzy jednych byli zakałami drugich.Dobrze się stało że Ukraina wolna od pomników Stalina i Lenina ale wyganianie moskala ze świadomości ludzi jeszcze trochę potrwa.Na pewno pomogła w tym agresja Putina.Bardzo łatwo w takich przypadkach o wzbudzenie fali odwetu i terroru jak to było w 43 roku na Wołyniu.Polacy nie mają pojęcia o tym co niedawno działo się i dzieje na Donbasie z ludźmi o sympatiach pro ukraińskich- rozcinano im brzuchy(Rybak) przywiązywano do słupów, czy strzelano w głowy i wszystko w 21 wieku. Nie raz tłumaczyłem o tym że UPA na Ukrainie to tak jak Ak W Polsce- może to kiedyś dotrze i zajmiemy się naszymi wspólnymi sprawami
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Środa, 1 czerwca 2016 08:40:12
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Rozumiem że to młode państwo, że muszą na czymś budować poczucie narodowej jedności i dumy. Ale nie wierze, że z całej swojej historii nie są w stanie wybrać kilku(nastu) bohaterów, którzy nie będą umoczeni w ludobójstwo, czy służbę w oddziałach ss. Mają teraz wojnę, więc bohaterów nie brakuje. No to dlaczego tolerują pochody esesmanów (zakazane w całej Europie) a ulice nazywają imionami zbrodniarzy wojennych?
Słusznie zauważasz, że Rumunów i Węgrów się nikt nie czepia. I tu masz racje. Tyle, że tam nikt nie gloryfikuje zbrodniarzy. Nie zaprzeczają swojej historii. Przyznali się, przeprosili, zamknęli temat. A nasi sąsiedzi idą dokładnie w drugą stronę. Owszem, mają do tego prawo. Tylko wszystko ma swoje konsekwencje. Jak chcą mieć suchewycza na pomniku to znaczy, że nie chcą mieć wspólnych interesów z Polską – proste jak drut.
Chcesz jednej miarki. Piszesz jaki jest los ludzi w Donbasie sympatyzujących z Ukrainą (Polaków na Wołyniu był nieporównywalnie gorszy!!!). No to co powiesz, jak za kilka lat w Donbasie postawią pomniki „bohaterskim separatystom”, którzy tępią teraz Ukraińców? Każesz Ukraińcom to zrozumieć, szanować taki wybór i układać wspólną przyszłość?
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Środa, 1 czerwca 2016 11:21:44
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"UPA na Ukrainie to tak jak Ak W Polsce"

zestawienie tych w dwóch formacji w jakimkolwiek kontekście powinno być karalne z urzędu i mam nadzieję, że niebawem to nastąpi. UPA napisałeś ładnie, z wielkich liter a AK pogardliwie. Dostajesz ode mnie karnego tęczowego kutasa w faszystowskim kolorze czerwono - czarnym.
Żabodukt Postów: 78395
kumak
Żabodukt, postów: 78395
Środa, 1 czerwca 2016 14:31:44
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
pieprzysz jak potłuczony ponieważ te organizacje też ze sobą współpracowały.
bardzo polecam ten artykuł oraz dyskusję w komentarzach http://histmag.org/Lwowscy-weterani-SS-Galizien-p...
Jak już pisałem nie wolno na Ukrainie nosić symboli faszystowskich i komunistycznych a ekscesy zdarzają się wszędzie-
fotki banderowców

Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Czwartek, 2 czerwca 2016 08:31:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a ja proszę o odpowidź, co powiesz jak Donbas dostanie autonomię i zaczną tam stawiac pomniki Putina i separatystów? uważasz, że po tym wszystkim co opisujesz ukraińcy pownni bez słowa komentrza to akceptowac i układac wspólną przyszłośc jeżdżąc po ulicach giwegi czy motololi?
w końcu jak sam piszesz zakały jednych są bohaterami drugich...
Żabodukt Postów: 78395
kumak
Żabodukt, postów: 78395
Czwartek, 2 czerwca 2016 10:09:27
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dostanie Autonomię? przecież tam się dzieje to co che Rosja.Donbas jest terenem okupowanym i panuje tam ruski porządek i rosyjskie prawo.Ogólnie jakaś paranoja.Widziałem kobietę która opowiadała jak to ona walczyła przeciwko Ukrainie gotując obiady terrorystom ,głosowała na referendum za przyłączeniem Donbasu do Rosji ale teraz jest chora i nie ma pieniędzy na zapłacenie czynszu więc wymaga żeby Ukraina dała jej rentę,Paranoja polega też na tym że na Ukrainie połowa emerytury to opłaty a Donbas ciągle ma zapłacone przez Ukrainę za gaz i prąd.
Na DONBAS wrócił komunizm w najgorszym wydaniu i czci się Lenina i STALINA.Ostatnio strajkowała kolej.Manifestanci wymagali od Ukrainy zaległych wypłat a wszyscy stali z flagami DNR.Im SIĘ w pustych głowach nie mieści że jeśli oni powołali bananową republikę to nie mają prawa wymagać od innych kasy- niech im Putin płaci i mu stawiają pomniki.
Terroryści chcą amnestii ponieważ sądzą że ona pozwoli na otrzymanie statusu kombatantów oraz rodziny dostaną renty po zabitych w walkach i za inwalidztwo.Można się na to zgodzić ale tylko jeśli będą im płacić doniecki władze lokalne i z lokalnych podatków.Obecnie dochód Donieckich to sprzedaż złomu z rozgrabionych zakładów.przeżrą wszystko i przesrają a potem zrobią kolejną rewolucję za pracą i chlebem.
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Czwartek, 2 czerwca 2016 23:57:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@kumak,
D.A.L. zadał ci konkretne i proste pytanie. Możesz odpowiedzieć? Ja też jestem ciekaw odpowiedzi.
a ja proszę o odpowidź, co powiesz jak Donbas dostanie autonomię i zaczną tam stawiac pomniki Putina i separatystów? uważasz, że po tym wszystkim co opisujesz ukraińcy pownni bez słowa komentrza to akceptowac i układac wspólną przyszłośc jeżdżąc po ulicach giwegi czy motololi? w końcu jak sam piszesz zakały jednych są bohaterami drugich...
Żabodukt Postów: 78395
kumak
Żabodukt, postów: 78395
Piątek, 3 czerwca 2016 00:27:32
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
po co zadawać pytania z księżyca.Donbas jest terenem okupowanym i może zostać tylko wyzwolony lub odizolowany szczelnym kordonem.Obecnie mogą stawiać tylko takie pomniki na jakie im Rosja pozwoli.
Jeśli kiedyś Donbas wróci i będzie na jego terenach obowiązywało ukraińskie prawo to nie ma mowy o pomnikach faszystów i komunistów.Napomknę że ani Bandera ani inny upowcy nie są uważani za faszystów.Wy nie rozumiecie po co ta niby autonomia.Rosjanie chcą aby zmienić tak konstytucję Ukrainy żeby 1/30 terenu narzucała swoją wolę większości i wtedy Ukraina może zapomnieć o UNII I NATO ORAZ INNYCH REFORMACH.Rosja wymaga federalizacji na zasadach jakie u siebie nijak nie dopuszcza... jak myślicie czemu krymskie referendum w Rosji niemożliwe?
jeśli by któryś z Was interesował się tym co dziś dzieje się na Donbasie wiedział by że już dawno wydano obowiązująca w szkołach książkę o bohaterach ORDŁO-ŁUGANDONU..Są tam fotki Zacharczenka,Giwi,Płotnickiego i Motoroli.Wszystkim udowodniono wiele zbrodni ale wiadome są i zbrodnie Stalina i Lenina co nie przeszkadza żeby stały ich pomniki.
Jeśli chodzi o mnie to pozbycie się Krymu i Donbasu przyniesie gospodarce Ukrainy wiele korzyści.Oba TE REJONY SĄ W 60-80 % dotacyjne oraz na ludność rosyjska Krymu to w większości rodziny danych emerytowanych KG-BISTÓW I STRAŻNIKÓW WIĘZIENNYCH ORAZ INNYCH WOJSKOWYCH.Obecny wschodni Donbas to kompletna ruina oraz ludzie którzy nie widzieli Europy.Ci wykształceni dawno wyjechali(ponad milion)
Jest propozycja żeby Donieck zamienić na BANDERSTAD ponieważ pomimo tego że Donieck nie podlega obecnie jurysdykcji ukraińskiej to według prawa międzynarodowego Parlament może coś takiego zrobić a Rosjanie już chcą kasę za to że musza drukować nowe mapy bo bardzo dużo nazw związanym z komunizmem zmieniono- parę tysięcy
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Piątek, 3 czerwca 2016 08:39:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
może i pytanie jest z księżyca, ale chciałem wiedziec, dlaczego ulice jednych bandytów (bandera, suchewycz) są OK, a innych bandytów (giwi, motorola itp) już OK nie są - w końcu sam pisałeś, że u jednych zakała a u drugich bohater i że trzeba to rozumiec i szanowac... nie domagam się absolutnie pomników dla tych pierwszych ani w najmniejszym stopniu nie popieram tego co się dzieje w donbasie. Chciałem tylko Ci pokazac, że Ty też nie mierzysz jedną miarą a od pozostałych tego właśnie wymagasz...
Żabodukt Postów: 78395
kumak
Żabodukt, postów: 78395
Piątek, 3 czerwca 2016 11:56:11
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie ja od pomiarów... jestem wyłącznie obserwatorem.Co do Bandery nie będę się wypowiadał ponieważ pisałem o nim mnóstwo razy.Generalnie różnica między tamtymi dwoma a Giwi I Motorola JEST TAKA ŻE ci ostatni są groźnymi przestępcami w służbie obcego(nie im) państwa a ci pierwsi walczyli o niezawisłość i wolność swojego kraju. Stawianie pomników to sprawa lokalna ale musi być zgodna z prawem.Jest pomnik w Ługańsku jednego watażki i on może pozostać ponieważ mimo że walczył za wolny Ługańsk ZABIŁ GO ROSYJSKI SPECNAZ ZA NIE PODPORZĄDKOWANIE SIĘ Moskwie.
Reasumując kiedy w Polsce stawia się pomniki dawnym oprawcom a dziś bohaterom są ludzie w kraju i za granicą których to obraża .To samo dotyczy Ukrainy w tym Doniecka.
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Piątek, 3 czerwca 2016 23:00:56
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
link wklejony przez kumak (tyle głupot tu wypisuje, że aż pomylił chłopina wątki)
http://gazeta.ua/articles/life/_ukrayinci-napis...

zwracam uwagę na słowa:
трагедія Волині ---------- tragedia Wołynia

Jaka "tragedia"??

Tragedia to gdy jest powódź czy trzęsienie ziemi. Tragedia to nieszczęście czy pech. Tragedia to wypadek samochodu czy samolotu. W przypadku wydarzeń na Wołyniu mamy do czynienia z LUDOBÓJSTWEM!


Dziś jakiś cymbał w Szczecinie dźgnął nożem przypadkowego przechodnia. Ofiara nie żyje. Czy była to "tragedia" czy "zabójstwo"? A co gdy te niewinne ofiary idą w tysiące?
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Piątek, 3 czerwca 2016 23:04:42
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A sprawcy tej "tragedii" niedługo w stolicy upainy, w związku z dekomuniazcją będą mieli swoje aleje. Będzie aleja bandery i aleja szuchewycza. Co na to obecnie rządzący?
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78395
kumak
Żabodukt, postów: 78395
Niedziela, 5 czerwca 2016 18:20:16
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dzisiaj w Łucku na Wołyniu była antypolska akcja- zamiennio ulicę Wandy Wasilewskiej na ulicę mojej ulubionej Rosjanki Nowodworskiej.
Mija trzeci rok jak Donbas przestał karmić Ukrainę fotce z Bazaru w Odessie ukraińskie złoto- słonina
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78395
kumak
Żabodukt, postów: 78395
Poniedziałek, 6 czerwca 2016 00:43:37
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Obecnie rządzący..? niedługo zobaczymy http://wschodnik.pl/polska/item/6293-polska-poparl...
Żabodukt Postów: 78395
kumak
Żabodukt, postów: 78395
Poniedziałek, 6 czerwca 2016 00:55:13
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
D.A.L-Watażka który ma swój pomnik to Mozgowyj- bronił okolić Ługańska Przed Ruskimi i chciał republiki w składzie Ukrainy... za to zginął w zamachu.Motorola ponoć w sobotę dostał kulę w głowę od ruskiego snajpera.

sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Poniedziałek, 6 czerwca 2016 01:03:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Będzie to trwało długo i boleśnie, ale mimo to, warto mieć Ukrainę jako sojusznika. Dokonali bestialstwa na naszym Narodzie, nieważne z jakich pobudek!

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK