21°C

15
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.80
PM25: 8.90 (20,99%)
PM10: 9.45 (59,32%)
Temperatura: 21.29°C
Ciśnienie: 1009.43 hPa
Wilgotność: 55.32%

Dane z 03.05.2024 20:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Pierwszy dzień festiwalu A.D. 2017

24 postów
Postów: 495
ciekawy
postów: 495
Środa, 6 września 2017 07:04:33
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ciekawostka .... ten festiwal Himilsbacha robi się z roku na rok dłuższy. Kiedyś zaczynał się w piątek. Potem w czwartek a teraz przyszedł czas na wtorek. Więc zróbmy od razu miesiąc wrzesień - miesiącem Janka Himilsbacha. Niech codziennie przez cały wrzesień w naszym kinie leci we wrześniu jakiś film z nim, codziennie niech kochany dyrektor wraz z kochanym burmistrzem wręczają Monidło nietuzinkowym gwiazdom (najlepiej tym co potem w ramach nagrody za darmo mogłyby dać występ albo za przysłowiową złotówkę), niech codziennie będzie potańcówka pod pałacem z darmowym piwem a naród niech codziennie sobie stoi w kilometrowych korkach. Tylko przez miesiąc bo jak wiadomo październik miesiącem oszczędzania i wydawać pieniążków nie wypada.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 1273
Wóz z węglem
Mińsk Mazowiecki, postów: 1273
Środa, 6 września 2017 08:23:56
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
malkontent
Postów: 77
yavek
postów: 77
Środa, 6 września 2017 09:32:00
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Straszny
Mińsk Mazowiecki Postów: 67
czarnasmola
Mińsk Mazowiecki, postów: 67
Środa, 6 września 2017 11:30:52
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ciekawy bardzo trafione spostrzeżenia.
Sulejówek Postów: 13
Piotr Siła
Sulejówek, postów: 13
Środa, 6 września 2017 15:53:36
+4
+5 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ciekawostka, ale Festiwal Himilsbacha podobnie jak Skrzyneckiego trwa 5 dni od 2013 roku, czyli od początku mojej pracy w Mińsku. Monidło przyznawane jest po raz dziewiąty i nie ja to wymyśliłem (moi poprzednicy wręczyli je m.in Pawłowi Kukizowi). Potańcówki są w wakacje od 4 lat. Na darmowe piwo chętnie pójdę, a z korkami nie mam nic wspólnego. A kochany rzeczywiście jestem. Pozdrawiam.
Postów: 495
ciekawy
postów: 495
Czwartek, 7 września 2017 17:28:57
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Panie Piotrze - wyjątkowo plusik ode mnie za odpowiedź i taką autoironię a tym "kochanym" na końcu to Pan mnie dobił ... a zatem kochajmy "Piotra" swego bo możemy mieć gorszego hahaha :p
A strony jak nie ma tak nie ma ... ciekaw jestem co takiego będzie miała ta strona ... mam nadzieję że okularów 3D i urządzeń 4D nie trzeba będzie kupować by zobaczyć i poczuć ten powiew świeżości? :)
Post edytowany
Sulejówek Postów: 13
Piotr Siła
Sulejówek, postów: 13
Czwartek, 7 września 2017 22:46:58
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie ma, bo ciągle coś. W Ustce widziałem kino 7D, kto wie, kto wie... Dobrej nocy!
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Czwartek, 7 września 2017 22:55:43
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jaki jest koszt organizacji festiwalu?
Postów: 495
ciekawy
postów: 495
Niedziela, 10 września 2017 00:07:11
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Aron - na fejsie ktoś napisał że 300 tysięcy złotych. Jeśli to prawda to co by nie mówić MDK zgarnia duże pieniądze ... a oferuje nam praktycznie te same odgrzewane kotlety i nic poza tym nowego. Najzabawniejsze jest to że jak masz pomysł na jakąś imprezę i zwracasz się z tym do Burmistrza to przeważnie nie ma pieniędzy ...
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Niedziela, 10 września 2017 08:55:18
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Frekwencja na tym festiwalu to kompletna porazka. Wczoraj wieczorem bylo tam moze z 50 osob, z czego 10% to lokalna patologia, ktora w stanie wskazujacym krzyczala spod sceny "BRAWO!!!", "K*RWA!!!" itp. A najwiekszym zainteresowaniem cieszyl sie oczywiscie tamtejszy bar.
Postów: 495
ciekawy
postów: 495
Niedziela, 10 września 2017 10:19:37
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
No i proszę. Ale to tylko opinia jednostki jak zapewne niektórzy za chwilę powiedzą. Ja tam nie byłem, kiedyś byłem jak ustawiali scenę ... to tak wszystko było głośno (wiadomo - testowanie głośników), że trudno było z kimś porozmawiać. Potem już się nie pojawiłem.
A swoją drogą to czy warto w ten festiwal ładować TAKĄ KASĘ skoro i tak jest tych ludzi co kot napłakał a zapewne (tu zgaduję) większość stoi pod przysłowiową budką z piwem. Może zrobić tak jak festiwal 4M z pięciu na 3 dni i wszelkie atrakcje upchnąć w te 3 dni. Pańscy poprzednicy - Panie Piotrze - pisze Pan, że zrobili 5 dni. To niech Pan będzie dobry wujcio i skróci do weekendu. Da się to zrobić a i pewnie frekwencja będzie większa i trochę pieniążków się oszczędzi na atrakcje. Cytując klasyka "Kończ waść, wstydu oszczędź".

Co ciekawe na zdjęciach z festiwalu nie jest pokazywana publiczność. Czemu? Jakoś nie widzę zdjęć z pozostałych dni. Pan Burmistrz na swoim profilu też nie pokazuje ile ludzi przyszło na tą imprezę. Czyżby faktycznie było tak jak pisze Wonsz?
Post edytowany
Postów: 77
yavek
postów: 77
Niedziela, 10 września 2017 17:18:00
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie byłem to się wypowiem. Klasyczne na tym forum.
Sulejówek Postów: 13
Piotr Siła
Sulejówek, postów: 13
Niedziela, 10 września 2017 18:55:59
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Te 300 tyś to przynajmniej dwukrotnie zawyżone, wszystko jest na BIPie i w sprawozdaniach. Czy kot napłakał, nie wiem, ale wiem, że na warsztatach przez trzy dni tworzyliśmy dodatkowe grupy, bo tylu było chętnych. Warto spytać samych uczestników. Wystawę przy okazji festiwalu Skrzyneckiego 2015 odwiedziło po nad 1400 osób, z tego co widzę z Warholem może być podobnie, bo po 4 dniach jest zatrzęsienie. To dużo, czy mało? Są dwie wystawy towarzyszące: Kadry, które nie weszły do rejsu na murze przy Starostwie i Polskie drogi do Oscarów na trawniku przed MDK. Ile osób je zobaczy? Dużo czy mało? Ile osób w Polsce kupi festiwalowe wydawnictwa? Ile gazet napisze o tym? Finał przed pałacem to tylko dwa koncerty. A Wonsz był pierwszego dnia? Na Drugs&Drive i Pietrusze? Szkoda, bo były tłumy. 3 dni Festiwalu 4M nie kosztują mniej, wprost przeciwnie. Dla ścisłości, to ja rozciągnąłem na 5 dni, bo uważam, że ma to mieć cechy festiwalu, z wernisażami, warsztatami, pogadankami, a nie zbitka koncertowa bez większej idei.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1273
Wóz z węglem
Mińsk Mazowiecki, postów: 1273
Niedziela, 10 września 2017 20:04:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
czy Pana zdaniem Festiwal 4M to "zbitka koncertowa bez większej idei"?
Mińsk Mazowiecki Postów: 217
Kalambur
Mińsk Mazowiecki, postów: 217
Niedziela, 10 września 2017 20:53:53
+4
+4 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
dobrze, ze w Minsku sie cos dzieje zwiazanego z Kultura. Co prawda Janek moze niezbyt nadaje sie na idola, ale skoro nie mamy lepszych powodow i idoli, to dobrze, ze wykorzystujemy go jako pretekst do zrobienia w Mińsku czegoś ciekawego i zwiazanego z Kultura. Festiwal na plus. Oby tak dalej.
Postów: 20
dengo
postów: 20
Niedziela, 10 września 2017 22:53:39
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Panie Piotrze - skrót od 300 tysięcy to 300 tys, nie tyś. "Ponad" piszemy łącznie.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 11 września 2017 08:37:59
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
" skrót od 300 tysięcy to 300 tys, nie tyś. "Ponad" piszemy łącznie."

mądrala :)
Mińsk Mazowiecki Postów: 79
mpcu
Mińsk Mazowiecki, postów: 79
Poniedziałek, 11 września 2017 10:55:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Koncert Zalewskiego super
Sulejówek Postów: 13
Piotr Siła
Sulejówek, postów: 13
Poniedziałek, 11 września 2017 11:49:54
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Rzeczywiście, zmęczenie i pośpiech sprzyjają takim lapsusom. Dziękuje i przepraszam.
Mińsk Mazowiecki Postów: 67
czarnasmola
Mińsk Mazowiecki, postów: 67
Poniedziałek, 11 września 2017 15:13:46
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przeprosić można za plakaty a raczej ich brak. Nieczytelne, kaleki graficzne. Nie wiadomo co, gdzie i kiedy....
I brak informacji na mieście przyłożył się do małej, bardzo małej frekwencji tegorocznego festiwalu. Mówię o projekcjach filmów i koncercie w sobotę, bo to widziałam naocznie.
O pozostałych atrakcjach się nie wypowiadam bo nie widziałam. Chociaż przyznaję, że jak raz zajrzałam do Pałacu to nikogo na wystawie nie było.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK