14°C

8
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.85
PM25: 4.85 (11,58%)
PM10: 5.21 (32,36%)
Temperatura: 14.31°C
Ciśnienie: 1013.54 hPa
Wilgotność: 67.75%

Dane z 18.05.2024 08:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Marsz Miliona Serc

135 postów
Żabodukt Postów: 78477
kumak
Żabodukt, postów: 78477
Poniedziałek, 2 października 2023 20:14:59
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Pierdylion złotych" https://www.facebook.com/photo/?fbid=7070520646294209&a...
Żabodukt Postów: 78477
kumak
Żabodukt, postów: 78477
Poniedziałek, 2 października 2023 20:25:19
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Marsz Miliona Serc w Warszawie, a wśród uczestników wielu celebrytów, w tym nawet tacy, którzy mają problemy z poruszaniem się https://www.se.pl/wiadomosci/exclusive/krystyna-...
Żabodukt Postów: 78477
kumak
Żabodukt, postów: 78477
Poniedziałek, 2 października 2023 20:31:47
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
pięknie zgrany karton z bannerem https://www.facebook.com/photo/?fbid=10230556625437617&...
Żabodukt Postów: 78477
kumak
Żabodukt, postów: 78477
Poniedziałek, 2 października 2023 20:35:56
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Maszerujemy razem! Miłości dla wszystkich! https://www.facebook.com/photo/?fbid=867465191414424&am...
gdzieś indziej Postów: 11632
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11632
Poniedziałek, 2 października 2023 20:52:30
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tak wygląda milion ludzi.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=6489780117738150&a...
gdzieś indziej Postów: 11632
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11632
Poniedziałek, 2 października 2023 20:53:17
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nawet ZDF, jeden ze sponsorów paszwilu o polskich Bohaterach broniących Polaków i Europy na granicy białoruskiej, nie wytrzymał kłamstwa o milionie uczestników wiecu w Warszawie.
Jak w niedzielę była jeszcze mowa w ZFD o milionie, tak dzisiaj o wiecu już nie wspominają.
Tygodnik „Die Zeit” informował bardziej realistycznie już w niedzielę, że na marszu zamiast zapowiedzinego miliona, pojawiło sie tylko 10% spodziewanych uczestników. Gazeta w tytule pisze co prawda szumnie o setkach tysięcy („Vor Parlamentswahl demonstrieren Hunderttausende)”, ale w tekście mowa jest już o „prawie 100 tysiącach”...
Oj, sponsorzy chyba nie są zadowoleni...
Mińsk Mazowiecki Postów: 1769
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1769
Poniedziałek, 2 października 2023 22:30:57
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl o KOlicji Obywatelskiej zawsze KOjarzy mi się z KlOaką.i zawsze potem oddaję stolec życząc im POwodzenia czyli ##dla lidera. Dobranoc. Ps. Kumak życzę rozwolnienia ;)
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78477
kumak
Żabodukt, postów: 78477
Wtorek, 3 października 2023 05:05:24
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
https://www.facebook.com/photo/?fbid=302499199187427&am... tam byłem...
Żabodukt Postów: 78477
kumak
Żabodukt, postów: 78477
Wtorek, 3 października 2023 05:07:44
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dziś na całym świecie media donosiły o sukcesie #MarszMilionaSerc będącej największą społeczno-polityczną demonstracją w historii Polski po 1989 roku i 1 000 000 osób z biało-czerwonymi sercami na ulicach Warszawy. https://www.facebook.com/photo/?fbid=6607290602660012&a...
Żabodukt Postów: 78477
kumak
Żabodukt, postów: 78477
Wtorek, 3 października 2023 05:11:14
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Artykuł Danusi Leszczyńskiej: 1 październik 2023 r. Data, jak data, ale jakże ważna.
By prezes | 2 października 20230 Comment
Postanowiłam, że 1 października 2023 pojadę do Warszawy, by wziąć udział w Marszu Miliona Serc, bo jest to mój obowiązek. Obowiązek wynikający z miłości do moich dzieci, wnuków i z miłości do mojej Ojczyzny. Nie mogę stać z boku i nie reagować na niszczenie mojego kraju ….

I stało się. Nadeszła ta noc z 30.09-01.10.2023 r. Zbiórka o godz. 02:00 i wyjazd do Warszawy. Ze Szczecina wyjechało 5 autokarów, a w zasadzie można powiedzieć, że 6, bo jeden był piętrowy. Mnóstwo znajomych twarzy znanych mi z wcześniejszych protestów w Szczecinie i z marszów w Warszawie. Wśród udających się ze Szczecina na Marsz Miliona Serc wielu moich znajomych REPRESJONOWANYCH.

Do Warszawy dojechaliśmy około godz. 10:30. Na placu Konstytucji tłumy ludzi. Banery z nazwami miast. Sanok, Rzeszów, Jasło, Oborniki Wlkp, Darłowo, Słupsk, Tarnów, Wejherowo, Częstochowa, Jelenia Góra i wiele, wiele innych.

Łoł, coś niesamowitego. Nasza ekipa z autobusu 27Z udała się na rondo Dmowskiego, ale już na samym początku ciężko było przebić się przez tłum zgromadzonych. Mieliśmy jednak wspaniałego opiekuna grupy Arka, który przemykał pomiędzy osobami, torując nam drogę.

Po dotarciu na rondo ustawiliśmy się i czekaliśmy na rozpoczęcie marszu przez Donalda Tuska. Atmosfera pełna radości, uśmiechów, wzajemnych pozdrowień pomiędzy osobami z różnych miast. Robi się coraz ciaśniej, bo ludzi przybywa z każdej strony. Popatrzyłam w stronę mostu Poniatowskiego i aż krzyknęłam do koleżanki – „zobacz, ludzie idą i nie widać końca. Most zapełniony ludźmi. To samo na al. Jerozolimskiej, ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Plac przy PKiN pełen ludzi. Coś niesamowitego…”. Pomyślałam sobie … jest nas jednak MILION!!!

Donald Tusk rozpoczął marsz wspaniałym przemówieniem. Zaraz po nim głos zabrał Rafał Trzaskowski. Jego słowa, które pewnie większość z Was słyszała, były pełne nadziei na lepsze jutro. Nie było w nich żadnej nienawiści do obecnie rządzących, żadnego namawiania do przemocy. Wręcz odwrotnie. Mówił o przyszłości naszego kraju, o tym, co trzeba zrobić, aby wróciła w Polsce normalność, a przede wszystkim prawo i sprawiedliwość. Bardzo pozytywnie i merytorycznie wypowiedział się Włodek Czarzasty. Tak jak powiedział, aby wygrać wybory wszystkie partie polityczne muszą działać wspólnie. Aby zmienić nasz kraj, aby wróciła normalność do Sejmu muszą wejść trzy partie – PO, Nowa Lewica i Trzecia Droga …. Innej opcji nie ma. Wystąpienie Jurka OWSIAKA – RAKIETA!

W końcu ruszamy ul. Marszałkowską, dalej Świętokrzyską, i al. Jana Pawła II w kierunku ronda Zgromadzenia AK „Radosław”. Wszędzie powiewają flagi narodowe i Unii Europejskiej, słychać trąbki i gwizdki, widać też dziesiątki transparentów. „Lepiej głosem zburzyć mury, niż mieć rządy dyktatury„, „Świnie z kina idą na wybory„, „PiS nie może przecież wiecznie trwać„, „Idę dla Ciebie, Polsko„, „Polacy, obudźcie się!”. Oba pasy ruchu, torowisko i szerokie chodniki po obu stronach ulicy zatłoczone na maksimum. Pokazaliśmy w trakcie Marszu, jaką jesteśmy niewyobrażalną siłą. Bez względu na to, czy jesteśmy wyborcami PO, Nowej Lewicy, czy też Trzeciej Drogi. Tego morza ludzkich serc nic i nikt nie pokona.

Maszerujących jest tak wielu, że marsz co chwilę się korkuje. Do marszu dołączają cały czas ludzie stojący wcześniej na chodniku lub w bocznych uliczkach wzdłuż trasy. Nie powoduje to jednak frustracji wśród uczestników, nikt się nie piekli, nie przepycha, nie awanturuje. Ludzie cierpliwie czekają, są dla siebie mili, uśmiechają się do siebie, żartują i pozdrawiają się nawzajem.

Udział w marszu był nie tylko moim obowiązkiem. Pojechałam do Warszawy ja, jako Nuśka, ale również jako przedstawicielka Bractwa Mundurowego RP, jako przedstawicielka tych, którym PiS jako pierwszym zrobił krzywdę. Wiem, że w tłumie maszerujących było wielu innych przedstawicieli mojego Bractwa, jak również wielu represjonowanych z całej Polski, że duża grupa osób związanych z FSSM również maszerowała w tłumie. Nie mieliśmy jednak najmniejszych szans na spotkanie się……

W trakcie marszu miałam okazję rozmawiać z ludźmi na temat represji, jaka dotknęła moje środowisko w dniu 16.12.2016 r. Porównując wczorajsze reakcje ludzi na represję środowiska mundurowych do reakcji z roku 2017 czy też z lat 2018 -2021 muszę powiedzieć, że jednak „głoszenie” naszej sprawy przyniosło efekt. Nie usłyszałam od nikogo słów „ubekom-esbekom” należało odebrać emerytury i renty”. Wręcz odwrotnie. Moi rozmówcy, wszyscy, stwierdzali, że nikt nikomu nie ma prawa odbierać praw nabytych w drodze odpowiedzialności zbiorowej. Nikogo nie można zbiorowo karać za przestępstwa popełnione w przeszłości przez pojedyncze osoby. Bardzo budujące wypowiedzi, bo we wcześniejszych latach na moje środowisko pluto i poniżano nas.

Wracając do Marszu miliona serc. Kiedy patrzyłam na te tysiące ludzi, na to pospolite ruszenie, moje serce rosło. Jest wiara w narodzie ….Polskę miłości przeciwstawiliśmy Polsce nienawiści. Nie było żadnej agresji, było spokojnie i bezpiecznie.

PiS będzie próbował przez najbliższe 13 dni osłabić nasze wysokie morale, naszą wiarę w sukces. Będą nam wmawiać, że Marsz to była klapa, że była nas tam garstka. Tylko po to, abyśmy przestali wierzyć w ich przegraną, abyśmy stracili nadzieję.

My jednak nie damy się …. My wierzymy, że października piętnastego wykopiemy Kaczyńskiego. Musimy wierzyć i mieć nadzieję. Wiara i nadzieja jest naszą siłą. Z wiarą do zwycięstwa
MIńsk Mazowiecki Postów: 4963
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4963
Wtorek, 3 października 2023 06:28:23
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@garstka...

To była TOTALNA garstka!


W SPODKU ile było GARSTEK?
Odp. Tyle GARSTEK, ile opasek na garstkach!
Post edytowany 4 razy
Żabodukt Postów: 78477
kumak
Żabodukt, postów: 78477
Wtorek, 3 października 2023 06:31:36
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
O zero nie wspomnieli https://www.facebook.com/100067646632635/posts/pfbid0cP...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 3 października 2023 07:10:33
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Celebryci na marszu "miliona serc". Janda na wózku, Rusin o kulach. Znana aktorka cytuje na Facebooku... "Międzynarodówkę"

Na marszu „miliona serc” licznie stawili się sławni ludzie, artyści i celebryci. Niektórzy uczestniczyli w tym wydarzeniu pomimo problemów ze zdrowiem - Krystyna Janda aktorka, która czuje się w Polsce, jakby „ktoś na nią sr… cały czas” i oskarża rząd Prawa i Sprawiedliwości o to, że doprowadził do śmierci jej matki, przybyła na wózku inwalidzkim, natomiast Kinga Rusin - o kuli. Jandzie tak udzielił się nastrój marszu, że aż postanowiła… zacytować „Międzynarodówkę” na swoim facebookowym profilu.

Rusin o kulach, Kurdej-Szatan pod biało-czerwoną flagą
Celebryci i artyści nader chętnie zabierają głos na tematy związane z polityką. Wielu z nich licznie podłącza się pod wszelkie demonstracje, manifestacje i protesty opozycji. Tak było również z marszem „Miliona Serc”, na którym licznie stawili się m.in. aktorzy, muzycy, celebryci, mimo iż nie wszystkim dopisuje zdrowie. Na marszu pojawiła się m.in. znana aktorka Krystyna Janda, która słynie z coraz to bardziej absurdalnych wypowiedzi - m.in. oskarżania rządu Prawa i Sprawiedliwości o doprowadzenie do śmierci jej matki (Zdzisława Janda zmarła 8 kwietnia 2019 r., w wieku 90 lat) oraz o tym, że w Polsce rządzonej przez PiS czuje się, jakby ktoś cały czas na nią… defekował (choć wyraziła to w znacznie mniej dyplomatyczny sposób). Na zdjęciach, które aktorka udostępniła w mediach społecznościowych widać, że podczas marszu poruszała się na wózku.
Z kolei Kinga Rusin, dziennikarka, celebrytka, przyszła na marsz o kulach.
Po kolejnym zdjęciu nie będą Państwo potrzebowali porannej kawy - widok Barbary Kurdej-Szatan, która wyzywała polskich żołnierzy i funkcjonariuszy SG od „morderców” i „maszyn bez serca i mózgu”, stojącej flagą, którą noszą na mundurach znieważone przez nią osoby, może skutecznie podnieść ciśnienie.
Monika Richardson chciała przypomnieć Polakom, co jest najważniejsze w marszu „miliona serc”, ale wychodzi na to, że tak ogólnie to „j… PiS”.
Prezenter telewizyjny Zygmunt Chajzer, który również chwalił się w mediach społecznościowych udziałem w marszu, przy okazji podzielił się dość „oryginalną” refleksją na temat obecnej sytuacji w Polsce, nadchodzących wyborów i idei samego marszu. Zdaniem Chajzera, należy głosować na listę opozycyjną, aby zadbać o „nasze jutro, ale przede wszystkim o jutro swoich dzieci i wnuków”.
Na scenie „Kocham Wolność”, Janda… cytuje „Międzynarodówkę”
Ciekawym akcentem było również wspólne odśpiewanie utworu Chłopców z Placu Broni „Kocham Wolność” przez licznych artystów: m.in. znanych muzyków i aktorów, choć nie tylko. Na scenie, u boku Donalda Tuska, mogliśmy zobaczyć m.in. Majkę Jeżowską (która niedawno wspaniale „rozsławiła” swój rodzinny Nowy Sącz, a przy okazji pokazała, że zwolennicy Platformy Obywatelskiej po ośmiu latach wciąż nie rozumieją, dlaczego ich partia od 2015 r. przegrywa kolejne wybory), Jerzego Owsiaka, Piotra Gąsowskiego, Andrzeja Seweryna (miejmy nadzieję, że nikomu przez przypadek nie „przyp…”), Dorotę Stalińską, Andrzeja Piasecznego „Piaska” (który oprócz tego, że przed laty pięknie śpiewał, że „to ona płacze deszczem”, jak się okazało, lubi też „j… biedę, PiS i Konfederację), Michała Żebrowskiego czy Barbarę Kurdej-Szatan.
To miłe ze strony artystów, że cieszą się wolnością i w pełni z niej korzystają, uczestnicząc w tego rodzaju manifestacjach.
Rockowy szlagier nie był jednak jedynym „muzycznym” akcentem z marszu „miliona serc”. Wspomnianej już wcześniej aktorce Krystynie Jandzie tak udzielił się podniosły nastrój, że aż postanowiła zacytować (czy raczej sparafrazować) na Facebooku inny znany utwór. Nie wiadomo jednak, czy o taką „wolność” i takie skojarzenia chodziło organizatorom i uczestnikom marszu, którego jednym z symboli jest Gary Cooper na plakacie z filmu „W samo południe”, co ma w oczywisty sposób nawiązywać do dziedzictwa „Solidarności” (co nie przeszkadza liderowi PO Donaldowi Tuskowi obiecywać emerytowanym funkcjonariuszom „policji politycznej”, że ich „krzywdy zostaną naprawione”, a poprzednim szefom PO - wprowadzać do Parlamentu Europejskiego takich „przyjaciół” „Solidarności” jak Leszek Miller czy Włodzimierz Cimoszewicz). Janda sięgnęła bowiem po cytat z… „Międzynarodówki”.
Polskim „elitom” artystycznym należy powinszować jednego: wreszcie, metodą prób i błędów, po wielu latach zaczyna docierać do nich, że żyją w Polsce, a nie „TymKraju”, a co więcej, uczą się, jak wyglądają ich barwy narodowe. Lepiej późno niż wcale!
https://wpolityce.pl/polityka/664876-janda-po-marsz...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 3 października 2023 07:10:51
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Głosowałeś na PO, a teraz Ci wstyd?

Zupełnie niepotrzebnie! Wstydzić powinni się ci, którzy Cię oszukali. Partia, która zapowiadała się jako konserwatywna w sferze obyczajowości oraz liberalna w kwestii gospodarki wprowadzać chce do polskiego prawa m.in. ideologię gender czy "uzgadnianie płci", a zamiast deklarowanej wolności gospodarczej otrzymaliśmy podwyżkę wszelkich podatków, danin i składek publicznych.

Wyborco, cudze oszustwo nie jest Twoją winą!
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 3 października 2023 07:14:42
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
i to się nazywa "bieda", pani Krysia twierdziła, że cierpi głód. By utrzymać się przy życiu, kupuje raz w tygodniu pół chleba, kroi go w cieniutkie skibki, sąsiadki twierdzą, że są tak cieniutkie, że widać przez nie jak przez szybę. Mrozi je w lodówce bez prądu, bo nie stać ją na opłacenie rachunku. Dziennie zjada jedna kromeczkę. Wygłodniała, w wykoślawionym obuwiu idzie na deptak w Sopockowie. Chwiejna z głodu w zdartych butach doprowadziła do nieszczęścia. Można było przewidzieć z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że nieszczęście to tylko kwestia czasu i jest nie uniknione.
PO prostu nędza i rozpacz
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 3 października 2023 07:18:01
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
pani Krysia w literaturze jest biegła jak mało kto, na pewno czytała „Dzielnego wojaka Szwejka” i podobnie jak Szwejk na wózku inwalidzkim pojechał na front bronić Franciszka Józefa, którego portret muchy obsrały. Ona, jak sama twierdzi jest cała obsrana, również na wózku pojechała walczyć. Wznosiła, jak opisywały pudełko, pokojowe hasła typu ” bój to jest nasz ostatni, POwstancie, których dręczy głód i w jej sytuacji męczy smród
Żabodukt Postów: 78477
kumak
Żabodukt, postów: 78477
Wtorek, 3 października 2023 11:29:52
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kacapie nie rozumiecie że nowe wybory to nowy program i nowi koalicjanci. Nikt was nie zmusza żebyście na nich głosowali.
Żabodukt Postów: 78477
kumak
Żabodukt, postów: 78477
Wtorek, 3 października 2023 11:41:07
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W Warszawie było milion ludzi, w Katowicach byli ludzie z milionami. Taka mała różnica
Żabodukt Postów: 78477
kumak
Żabodukt, postów: 78477
Wtorek, 3 października 2023 11:48:12
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kłamali kłamią i będą kłamać.. https://www.facebook.com/100044469342783/posts/pfbid02e...
MIńsk Mazowiecki Postów: 4963
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4963
Wtorek, 3 października 2023 12:09:32
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I popsuli spodek...

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK