16°C

17
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.24
PM25: 9.92 (66,16%)
PM10: 10.74 (23,87%)
Temperatura: 16.16°C
Ciśnienie: 1009.16 hPa
Wilgotność: 71.00%

Dane z 19.05.2024 22:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Komunikacja miejska?

414 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Środa, 5 października 2016 11:01:31
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
http://www.bags.com.pl/bilety.php?id=4
Postów: 322
mickam
postów: 322
Środa, 5 października 2016 11:47:03
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Te cenniki na ich stronie są od dawna nieaktualne. Mniej więcej od września zeszłego roku ceny zostały obniżone. Widać dawno nie jeździłaś autobusem po Mińsku.
Post edytowany 2 razy
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Środa, 5 października 2016 15:49:58
+4
+5 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mało tego. Hajnówka ma nawet 3 linie, podobnie pobliski Bielsk Podlaski. Powierzchnia 21 km2 do 13 km - Mińsk, więc nie do końca 2 razy większa, bo byłoby 26. Nic nowego do tego wątku nie dodam, oprócz tego, że miasto z mojego punktu widzenia oddało pole manewru prywatnym przewoźnikom. Siła przebicia zwolenników jest zbyt mała, bo wielu odpowiada ten stan rzeczy a należą oni do silniejszej i mającej większe przebicie części społeczeństwa. Innym, słabszym pozostaje akceptacja tej sytuacji, bądź głosowanie nogami, co też po spełnieniu pewnych zobowiązań zrobię ze swojej strony. Mam nadzieję, że skoro miasto mimo wszystko zwiększa liczebność, będę miała komu sprzedać swoje mieszkanie;-)
Żabodukt Postów: 78500
kumak
Żabodukt, postów: 78500
Środa, 5 października 2016 15:59:57
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
iwonka50 Ty tu od niedawna i nie wiesz że w Mińsku jest taksówkowe lobby.Kiedyś mieli żniwa kiedy w MM były przysięgi wojskowe. Jednostka dawała autobus żeby zwozi ludzi z dworca i on zawsze szybko się psuł.
Wszyscy wiemy że miasto bez pracy to miasto bez perspektyw... my może nie ,ale nasze dzieci stąd uciekną i będziemy miastem emerytów
Mińsk Maz Postów: 277
pearl eden
Mińsk Maz, postów: 277
Środa, 5 października 2016 16:15:50
+7
+8 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
iwonka50 celnie podsumowała naszą rzeczywistość. Brońmy dalej status quo a obudzimy się z ręką w nocniku. Ja się zapytam obrońców zaściankowa, skoro komunikacja miejska nie jest potrzebna to skąd tyle taksówek i BAGSów czy PKSów kluczących po mieście, w końcu tu wszędzie blisko?
Ja już na emeryturze, ale jeżeli nic tu się nie zmieni to nie będę córek i wnuków tu zatrzymywać. Mińsk to duża wieś i dzięki przyjezdnym którzy o tym mówią widzę to coraz wyraźniej. Przykre bo to moje rodzinne miasto :-(
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Czwartek, 6 października 2016 11:56:55
-3
+1 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Znowu powstała ściana tekstu, w której nie ma ani jednego argumentu za powstaniem komunikacji miejskiej w mieście Mińsk Mazowiecki. To może ja przerwę ten spam i napiszę kilka argumentów przeciw:
1. Stan budżetu miasta.
2. Koszt wprowadzenia i utrzymania komunikacji.
3. Kompletnie nieżyciowe rozwiązania proponowane przez miasto jako projekt komunikacji miejskiej.
4. Kiepska infrastruktura drogowa w naszym mieście, niedostosowana do takich rozwiązań.
5. Próba przerzucenia dużej części kosztów utrzymania komunikacji miejskiej na kierowców samochodów.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 127
Beatrx
Mińsk Mazowiecki, postów: 127
Czwartek, 6 października 2016 14:27:33
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
skąd tyle bagsów i pksów? serio? może stąd, ze ludzie spoza Mińska dojeżdżają do szkół/pracy, a ludzie z Mińska dojeżdżają również do szkoły/pracy poza Mińsk? może jeszcze sens istnienia pociągów trzeba tłumaczyć?o.O

a patrząc po postojach to z roku na rok jest ich coraz mniej, za to samochodów przybywa.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Czwartek, 6 października 2016 14:50:28
-5
0 -5
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Beatrx nie ciągnij dalej tego spamu. Przechodzimy na merytoryczną dyskusję. Piszemy konkretnie i na temat. Nie ma sensu tego ciągnąć, bo to trzeba by tłumaczyć jak dzieciom, że przeca Mińsk to miasto powiatowe i dlatego tu tyle PKS-ów bo centrum przesiadkowe, że Bielsk Podlaski to jednak jest 2 razy większy od Mińska, że przysięgi wojskowe to się skończyły jakieś 10 lat temu, bym musiał zapytać ile to jest dokładnie " tyle taksówe" i jak wygląda przelicznik ilości mieszkańców na jedną taksówkę w porównaniu do innych miast podobnych do Mińska pod względem powierzchni i liczby mieszkańców... I tak dalej, i tak dalej. Także ciach bajera i trzymamy się faktów. A te są takie, że przeciwko stworzeniu przez miasto komunikacji miejskiej przemawia:
1. Stan budżetu miasta.
2. Koszt wprowadzenia i utrzymania komunikacji.
3. Kompletnie nieżyciowe rozwiązania proponowane przez miasto jako projekt komunikacji miejskiej.
4. Kiepska infrastruktura drogowa w naszym mieście, niedostosowana do takich rozwiązań.
5. Próba przerzucenia dużej części kosztów utrzymania komunikacji miejskiej na kierowców samochodów.
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Piątek, 7 października 2016 18:33:23
+3
+4 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Całość wymienionej litanii, dlaczego to nie może być komunikacji w Mińsku sprowadza się właściwie do kosztów. I tu bardzo ciekawa rzecz. Miasto, którego połowa ludności pracuje w Warszawie, ma katastrofalny podobno stan finansów. A miasto ze ściany wschodniej ma na tyle dobry, że ma 3 linie komunikacji. To chyba coś tu nie tak? Punkt 5 jest też ciekawy. Jak to próba przerzucenia? Będzie specjalny podatek od samochodziarzy na utrzymanie komunikacji? Poza tym idąc tym tokiem rozumowania to niedługo będą protesty bezdzietnych, żeby zwolnić ich z utrzymywania dzieci w szkołach. Właśnie teraz całe koszty komunikacji po mieście są przerzucone na ludzi a bo muszą albo kupić rower albo samochód albo wydawać na taksówki.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 7 października 2016 18:58:05
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, czy doczytałaś tylko do drugiego punktu? Bo gdybyś czytała do końca i ze zrozumieniem to być wiedziała, że z wymienionych 5 (słownie: PIĘCIU) punktów, tylko dwa (słownie: DWA) dotyczą finansów.
A miasto ze ściany wschodniej ma na tyle dobry, że ma 3 linie komunikacji
Bądź rzetelna i dodaj, że owe miasto poza brakiem deficytu budżetowego jest jeszcze dwa razy większe od Mińska.
Punkt 5 jest też ciekawy. Jak to próba przerzucenia
obejrzyj film z konsultacji, posłuchaj burmistrza, a będziesz wiedziała.
Właśnie teraz całe koszty komunikacji po mieście są przerzucone na ludzi
a na kogo mają być przerzucone? Na świętego Mikołaja?
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Piątek, 7 października 2016 22:04:30
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
WonszKtóryZjatPajonka czemu jesteś aż tak bardzo przeciw komunikacji w Mińsku? To rozwiązanie jak i każde inne będzie miało pozytywne skutki dla niektórych jak i negatywne skutki dla innych. Tak jest ze wszystkim. Nie da rady wszystkim dogodzić. Dlaczego Tobie osobiście taki pomysł aż tak bardzo przeszkadza? Bo więcej parkingów będzie płatnych? To jest kompromis. Ale jak bagsem lub mobilisem ma przejechać rodzic z dzieckiem? Już kiedyś ktoś zaproponował że wózek można zapakować do schowka na bagaże. Ale czy to rozwiązanie jest Twoim zdaniem na serio takie życiowe i wygodne?
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 7 października 2016 22:57:56
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie jestem przeciw komunikacji w Mińsku. Byś to wiedziała, gdybyś uważnie przeczytała ten temat. Jestem za to bardzo przeciw komunikacji w formie takiej, jak proponuje burmistrz, bo będzie to tylko i wyłącznie marnowanie miliona złotych rocznie na utrzymanie czegoś, co w ogóle nie spełni swojego zadania. Na taką zabawę może sobie pozwolić, np. Mława, która od kilku lat zamyka swój budżet z kilkoma milionami na plusie, a nie Mińsk. Tutaj od kilku lat rok kończy się na minusie i z roku na rok ten minus jest coraz większy.
Nie rozumiem też podejścia ludzi na zasadzie: " a dobrze tak taksiarzom i BAGS-owi i MOBILIS-owi. Niech tracą klientów". Przypominam, że właściciele tych firm dają zatrudnienie ludziom z naszego regionu i odprowadzają podatki większe niż wszyscy tu dyskutujący razem wzięci. Podobnie z narzekaniem, że za dojazd do Stojadeł trzeba zapłacić 4 złote. Normalnie szok! Zamiast się cieszyć, że w ogóle da się tam dojechać to są pretensje, że trzeba za to płacić. Przypominam, że w planowanej komunikacji miejskiej takie połączenie w ogóle nie istnieje. I głupie tłumaczenia pewnej użytkowniczki forum:
Jeżeli chodzi o Stojadła to wystarczy, żeby autobus zatrzymywał się na granicy miasta. Stamtąd do galerii rzut beretem.
Ten rzut beretem to dokładnie 1 kilometr drogi. Ale po mieście ten 1 kilometr to już dystans nie do przebycia, a przecież gdyby wyznaczyć taki promień z centrum miasta to okrąg obejmuje prawie całe miasto.
Podsumowując... Nie rozumiecie sytuacji finansowej miasta, stosujecie podwójne standardy, nie macie argumentów przemawiających za stworzeniem komunikacji w Mińsku, a Waszym jedynym uzasadnieniem jest "bo ja kcem komunikację i ma jeździć wszędzie i za darmo i zawsze wtedy kiedy ja potrzebuję". I jeszcze "bo w Warszawie, Szczecinie i Mławie jest komunikacja to i ja jom kcem też w Mińsku". Po zainteresowaniu tematem na forum (kilku piszących) i frekwencji na konsultacjach oraz z powodów które wymieniłem we wcześniejszych postach stwierdzam, że jest ona niepotrzebna.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Piątek, 7 października 2016 23:06:34
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ale czemu tak bardzo kaleczysz język polski? Uważasz że osoby które są za komunikacją są nie wykształcone i bez rozumu?
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Piątek, 7 października 2016 23:10:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Może to jakaś gwara. Ale jako wychowanka tych okolic nie znam jej.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 7 października 2016 23:12:25
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie kaleczę języka, zauważ że to było w cudzysłowie. To było wtrącenie mające podkreślić bezsensowność Waszych "argumentów".
Mińsk Mazowiecki Postów: 127
Beatrx
Mińsk Mazowiecki, postów: 127
Sobota, 8 października 2016 09:02:53
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
olabia, jako wychowanka okolic (bo iwonka jako przyjezdna może ludzi nie znać) pomyśl, ilu Twoich zmotoryzowanych znajomych mieszkających na trasie chociażby bagsów, jedzie na Stojadła autobusem, a nie samochodem? ilu z nich rezygnuje z własnego środka komunikacji na rzecz transportu publicznego? gdzie trzeba postać i poczekać, często w deszczu/na zimnie, przejść kawałek, a nie wyjechać spod domu o godzinie, która nam pasuje? bo ja patrząc po sobie i swoich znajomych widzę wyraźnie, ze komunikacją jeżdżą ci, co muszą, a jeśli mają wybór to wybierają samochód.

i serio zatrzymanie się kilometr od Stojadeł nie sprawi, ze ktokolwiek zostawi samochód w domu, żeby później iść z torbami zakupów na przystanek, czekać na autobus i potem pewnie z przystanku iść do domu. no chyba, że już zaczynamy ignorować kwestię ograniczenia ilości samochodów, a zaczyna się przepychanka z pseudo argumentami w stylu "bo komuś się przyda".
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Sobota, 8 października 2016 11:27:19
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myślę, że obecni tu przeciwnicy komunikacji myślą zupełnie innymi kategoriami i nie potrafią spojrzeć na problem z szerszej perspektywy. Dla nich liczą się tylko koszty i zyski finansowe nie społeczne. Żeby takimi kategoriami myśleli włodarze polskich miast z komunikacją, to nigdzie by jej nie było, gdyż jest wiele miast z deficytem a jednak też z komunikacją. Zysk społeczny to jest to co nie trafia do wąskich horyzontów myślowych niejakiego Wonsza i innych jemu podobnych. Oni nie potrafią widzieć dalej niż czubek własnego nosa. Jeden z drugim nie będzie dokładał się do komunikacji, bo ON nie będzie korzystał. To idąc tym tokiem osoba bez samochodu powinna zaprotestować przeciwko modernizacji dróg w mieście, bo po co one jej? Przytacza się jakieś argumenty, że Bagsy, Mobilisy, że taksówki. Taksówki zawsze będą miały klientów ale to nieuczciwe nie dawać możliwości wyboru pomiędzy tanim przejazdem autobusem komunikacji miejskiej a taksówką. Olabia wspomniała, że te autobusy są niewygodne dla matek z dziećmi, nie można w nich przewieźć roweru. Trasa też nie zawsze musi komuś odpowiadać. Ponadto ceny jak na tak małe miasto są wysokie i tu potrzebna byłaby partycypacja miasta w kosztach. Ale wtedy lepiej, żeby byłą to miejska spółka a nie dokładanie prywaciarzom do zysków. Ja ze swojej strony kończę już tę dyskusję. Jest ona bezcelowa, gdyż jeżeli nie widzi się społecznych zysków komunikacji miejskiej, tego że nie ma alternatywy w dowozie dzieci do szkół, dojazdu do dworca, przychodni. Tego, że zmniejszy się zatłoczenie ulic, chodników. Może nawet będzie mniej agresji na drodze. Tego, że będzie czystsze powietrze. Tego, że ludzie mając sprawną i tanią komunikację po mieście będą zadowoleni i lepiej obsłużą klienta, że jeżeli są sprzedawcami, urzędnikami. Tego, że zamiast 50 samochodów z 1 człowiekiem środku będzie 1 autobus z 50 osobami. Zgoda może to jest wyidealizowana wizja ale nigdy nie dowiemy się czy jest właściwa, jeżeli jej się nie sprawdzi. Żegnam.
Postów: 322
mickam
postów: 322
Sobota, 8 października 2016 11:43:03
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
O jakich wysokich cenach mówisz? 2 zł, 2,5 zł za bilet po mieście to dużo? Rower autobusem chcesz wozić w tak małym mieście jak to napisałaś. Kuriozum. Miejska spółka zdajesz sobie sprawę ile trzeba pieniędzy włożyć aby takową uruchomić no chyba że burmistrz pozyska środki z UE na zakup taboru. Lepsze rozwiązanie to już rozpisać przetarg na obsługę linii, ale na pewno nie w takim okrężnym wariancie jak proponuje miasto.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Sobota, 8 października 2016 16:20:08
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myślę, że obecni tu przeciwnicy komunikacji myślą zupełnie innymi kategoriami i nie potrafią spojrzeć na problem z szerszej perspektywy
Przeciwnie. Każdy kto spojrzy na problem z szerszej perspektywy zauważy problemy, które wymieniłem i dojdzie do wniosków, do których ja doszedłem.
jest wiele miast z deficytem a jednak też z komunikacją.
Poproszę kilka przykładów miast wielkości Mińska, z deficytem przybliżonym do naszego i z komunikacją miejską.
To idąc tym tokiem osoba bez samochodu powinna zaprotestować przeciwko modernizacji dróg w mieście, bo po co one jej?
Jak to po co? Spaceruję tamtędy i jeżdżę na rowerze i chcę czuć się bezpiecznie, nie chcę zostać rozjechanym. Jeżdżę po tych drogach taksówkami i autobusami, więc liczę że będą w dobrym stanie.
Ja ze swojej strony kończę już tę dyskusję
Który to już raz piszesz...
tego że nie ma alternatywy w dowozie dzieci do szkół, dojazdu do dworca, przychodni. Tego, że zmniejszy się zatłoczenie ulic, chodników. Może nawet będzie mniej agresji na drodze. Tego, że będzie czystsze powietrze.
Jest alternatywa, a nazywa się BAGS/MOBILIS. Czy po wprowadzeniu ceny 2/2,5zl za przejazd przez miasto zmniejszyło się zatłoczenie ulic i chodników? Czy powietrze w Mińsku jest brudne? Poproszę dane na ten temat i analizę o ile będzie czystsze po wprowadzeniu w życie komunikacji takiej jak planuje miasto.
Tego, że ludzie mając sprawną i tanią komunikację po mieście będą zadowoleni i lepiej obsłużą klienta, że jeżeli są sprzedawcami, urzędnikami.
Jesteś mi winna chusteczki, bo ze śmiechu oplułem monitor.
M.M Postów: 36
capsel
M.M, postów: 36
Sobota, 8 października 2016 18:33:19
-4
+1 -5
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Jest alternatywa, a nazywa się BAGS/MOBILIS. Czy po wprowadzeniu ceny 2/2,5zl za przejazd przez miasto zmniejszyło się zatłoczenie ulic i chodników? Czy powietrze w Mińsku jest brudne? Poproszę dane na ten temat i analizę o ile będzie czystsze po wprowadzeniu w życie komunikacji takiej jak planuje miasto"

Wonsz - do tej swojej alternatywy miejskiej komunikacji zbiorowej zapomniałeś dodać taksówki. Zatłoczenie ulic i chodników nie mogło się zmniejszyć, bo z tej Twojej "alternatywy" mało kto korzysta. Zmniejszy się na pewno, jeżeli zacznie funkcjonować autentyczna komunikacja miejska, a nie "alternatywa" i Burmistrz okaże się słowny i ograniczy parkowanie w centrum miasta. Powietrze w Mińsku jest nie tylko brudne, ale i śmierdzące, szczególnie w centrum. Ty "GdzieśDaleko" widocznie tego nie czujesz. Po dane na ten temat zgłoś się do Sanepidu.

iwonka50 - gratuluję realizmu i trzeźwego spojrzenia. Tak trzymaj.
Post edytowany 2 razy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK