24°C

9
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.90
PM25: 5.16 (12,31%)
PM10: 5.54 (34,4%)
Temperatura: 24.39°C
Ciśnienie: 1009.22 hPa
Wilgotność: 44.92%

Dane z 03.05.2024 14:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

ginekolog

238 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Czwartek, 27 września 2012 14:45:19
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Eva zgadzam się. Ale jak się komuś nie chce, bo ma lenia w czterech literach i chce dostać pieniądze za nic, to nie przetłumaczysz.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Czwartek, 27 września 2012 15:14:57
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jednak zdarza się, że przez pewne okresy ciąży (zwłaszcza na początku i pod koniec) kobieta ma różne dolegliwości, które czasem nawet uniemożliwiają pracę. Z drugiej strony faktem jest, że niektóre przyszłe mamusie biorą zwolnienie "na zapas". Ale nie wydaje mi się, żeby ZUS mógł to skontrolować - lekarz wystawia zwolnienie po zgłoszeniu przez pacjentkę subiektywnego złego samopoczucia. I to do jego decyzji należy, czy uzna, że nudności albo ból kręgosłupa uniemożliwiają pracę czy nie.

Poza tym nieźle się uśmiałam czytając o 9 mies. zwolnienia. Rozumiem, że wspomniana szefowa wybrała się po zwolnienie jeszcze zanim zaszła w ciążę? :)))
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Czwartek, 27 września 2012 15:22:24
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gosiulek są kontrole w przypadku zwolnień w ciąży. Zus ma listę lekarzy, którzy bardzo chętnie je wystawiają i to te ciężarne, są od czasu do czasu sprawdzane i poddawane badaniom, bo jest podejrzenie wyłudzenia. I rozumiem, że kobieta może się źle czuć, mieć mdłości, ciąże zagrożoną, ale tu ewidentnie chodzi o lewe zwolnienie, ot tak.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Czwartek, 27 września 2012 15:26:19
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Hmm, ok, wiem, że wyłudzenia się zdarzają, ale np. w sytuacji, jaką opisałam - kobieta mówi, że często wymiotuje i to uniemożliwia jej pracę - jakie badania są w stanie to sprawdzić?
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Czwartek, 27 września 2012 15:36:39
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ale mdłości się kiedyś kończą, a są przypadki zwolnienia na całą ciąże, bez przyczyny. W Mińsku 4 kobiety zostały oskarżone o wyłudzenie (tylko w tym roku)
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Czwartek, 27 września 2012 15:42:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ciekawa sprawa! Czego to się człowiek może dowiedzieć na forum :)
mińsk mazowiecki Postów: 120
mamaania
mińsk mazowiecki, postów: 120
Czwartek, 27 września 2012 15:49:50
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Witam. przyglądałam się z daleka, ale skoro mowa o tym o czym mam pojęcie wypowiem się. jw84 serdecznie nie polecam Ci zwolnienia bez przyczyny. A dlaczego nie polecam? Bo miałam nieprzyjemność na takiej komisji w tamtym roku być. Nie ma się czym chwalić, bo przez to nie dość że narobiłam sobie problemów w ZUS i policją, bo zgłoszono popełnienie przestępstwa, to zaraz po macierzyńskim odeszłam z pracy bo wszystko szybko się rozeszło i było mi wstyd. Więc nie jest to opłacalne. A lekarz który wystawił mi zwolnienie pan X., nie poniósł żadnej odpowiedzialności, bo tłumaczył się tym, że udawałam objawy (nudności, zawroty głowy, omdlenia). także raz jeszcze nie polecam.
MMZ Postów: 212
ciekawska
MMZ, postów: 212
Czwartek, 27 września 2012 16:45:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z tego co wiem to pracodawca zgłasza pracownika do ZUSu w tym przypadku ciężarną. Ja byłam całe 9 miesięcy na zwolnieniu lekarskim i nic mi nie było. Lekarka, do której chodziłam sama proponowała mi zwolnienie- więc czemu miałam nie skorzystać skoro wiele kobiet tak robi. Miałam stać na kasie i przewalać przez nią zgrzewki z napojami od samego początku ciąży? Bez przesady. W sumie ciąża to nie choroba ale jak można posiedzieć w domu to bardzo chętnie i jak ktoś wyżej napisał jeszcze za to płacą. Nie my pierwsze i nie ostatnie na l4. Pozdrawiam wszystkie ciężarne i życzę szczęśliwego rozwiązania:)
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Czwartek, 27 września 2012 16:47:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ciekawska, szkoda że Twój pracodawca nie zna prawa kobiet ciężarnych w pracy, bo prawidłowo powinien przenieść Cię na inne stanowisko, które nie powodowałoby zmęczenia itp. A żadne to wytłumaczenie, że masz prace stojącą :]
MMZ Postów: 212
ciekawska
MMZ, postów: 212
Czwartek, 27 września 2012 17:11:03
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Fakt, byłam pierwszą ciężarną w firmie więc może i nie wiedział, ale za to ja bardzo dobrze wiedziałam. Gdyby chciał to by się dowiedział:) było minęło.

A żadne to wytłumaczenie, że masz prace stojącą :] zaraz dalej przeczytam, że nie ma tłumaczeń ogólnie dla ciężarnych... tylko pracować i pracować. W końcu kobietami jesteśmy więc nie dajmy się zwariować raz w życiu i nam wolno:)
dobre Postów: 8
kkaska
dobre, postów: 8
Czwartek, 27 września 2012 19:41:14
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ktoś mnie źle zrozumiał, nie chce zwolnienia na 9 m-cy od razu, tylko co miesiąc dostaje się zwolnienie, w ramach kolejnych wizyt. Nie rozumiem kobiet, które piszą że prace mam w 4 literach i że jestem leniwa? jakbym miała do pracy pół godziny drogi i gdyby ona nie była stresująca - tym nikt się nie interesuje, że codziennie trzeba wstawać o 5:30 żeby dojechać do pracy na 8 rano i z powrotem być po 18 w domu, że za bilet kwartalny trzeba zapłacić 700 zł przy opłakanej pensji firmy państwowej, jeżdżenie do pracy jest po prostu nieopłacalne w momencie gdy masz możliwość siedzenia w domu i zaoszczędzenia chociaż tych 700 zł na biletach (2100 w ciągu 9 m-cy )kto jest taki ambitny to proszę bardzo niech sobie jeździ do pracy mi się to po prostu nie opłaca, widać że bardzo łatwo jest tak sobie kogoś na forum osądzać :)
dobre Postów: 8
kkaska
dobre, postów: 8
Czwartek, 27 września 2012 19:44:09
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
te słowa skierowane są oczywiście do pani martyny_30, tej ambitnej, czy Pani ma dzieci? czy była w ogóle Pani w ciąży? jeżeli tak to proszę opisać jak się pani czuła i czy do końca Pani jeździła do pracy? :) czy w ogóle Pani pracowała?
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Czwartek, 27 września 2012 21:00:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
mam dziecko. W ciąży byłam na zwolnieniu pierwsze 3 miesiące z powodu ciąży zagrożonej ( z tego miesiąc w szpitalu). Pracowałam w Warszawie na Ursynowie w godzinach 7-17 i też musiałam kupić bilet miesięczny. Z racji bardzo stresujące pracy (spec. ds. windykacji terenowej) mój pracodawca przeniósł mnie na administracje. jeszcze jakieś pytania? Nie Ty pierwsza pracujesz w ciąży, więc nie jęcz ;) A najlepiej włóż wór pokutny i żal się swój los... Nie tylko Ty masz źle.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Czwartek, 27 września 2012 21:04:09
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kkaska mało tego, że wydawałam na bilet na autobus, to jeszcze musiałam zapłacić za metro ;)
Zamienie Postów: 46
mysza
Zamienie, postów: 46
Piątek, 28 września 2012 15:01:50
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A wracając do tematu zwolnień - czy to prawda że lekarz może wystawić zwolnienie dopiero od 8 tygodnia?
dobre Postów: 8
kkaska
dobre, postów: 8
Sobota, 29 września 2012 14:20:44
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Martyna i co? od 4 d 9 miesiąca jeździłaś d pracy? w to nie uwierzę? :)

co do zwolnienia to nie wiem czy jest taka reguła, lekarz ogólny wystawił mi już w 3 tygodniu ciąży zwolnienie na 16 dni.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Sobota, 29 września 2012 15:46:40
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przestałam pracować 3 tygodnie przed terminem, do 7 miesiąca jeździłam autobus-metro, potem auto. Więc dlaczego miałabyś nie uwierzyć? Co w tym dziwnego? Mnóstwo kobiet tak robi. mało tego, mamy z mężem sytuację w której w ogóle nie musiałabym pracować, ale nie lubię siedzieć bezczynnie w domu, leżeć i pachnieć, odkurzać i gotować 8daniowe obiady z nudów. Więc jeździłam.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Sobota, 29 września 2012 15:47:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kkaska dziwne masz podejście. Ciąża to na prawdę nie choroba
mińsk mazowiecki Postów: 120
mamaania
mińsk mazowiecki, postów: 120
Sobota, 29 września 2012 15:53:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kaśka ja tez w drugiej ciąży jeździłam do pracy aż do samego końca, aż na 17 stycznia (niedaleko okęcia) więc nie ma w tym nic dziwnego. chyba jesteś więc strasznie leniwa, skoro tak bardzo szukasz okazji do siedzenia w domu. żebyś tylko później nie płakała że CI dupa urosła, bo nic nie robiłaś poza oglądaniem seriali w tv i jedzeniem. To raz, dwa ciężko Ci po takie przerwie będzie wrócić do pracy, trzy korzystaj i wychodź do ludzi póki możesz i masz okazję. Zupełnie Cię nie rozumiem.
dobre Postów: 8
kkaska
dobre, postów: 8
Sobota, 29 września 2012 17:51:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ja rozumiem że niektórzy nie mogą sobie pozwolić na zwolnienie, ponieważ grozi im zwolnienie z pracy (bo pracują w prywatnych firmach), bądź mają kredyty do spłacenia, mnie nie dotyczy żadna z powyższych sytuacji a jak kulturalnie się wysławiająca mamaania moje "siedzenie" jest szczupłe i zmiana statusu jemu nie grozi:) każdy żyje zgodnie z własnym sumieniem :)
pozdrawiam i skończmy z tymi przepychankami :)))

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK