24°C

7
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.27
PM25: 4.23 (10,21%)
PM10: 4.59 (28,19%)
Temperatura: 24.00°C
Ciśnienie: 1014.90 hPa
Wilgotność: 48.62%

Dane z 01.05.2024 17:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Basen

64 postów
WM Postów: 624
BartekP
postów: 624
Wtorek, 26 listopada 2013 10:01:49
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jest forum MOSiRu i tam można zadać pytanie Panu Dyr.
o płatnościach elektronicznych już odpowiadał mi

http://mosir.org.pl/forum/2-witamy-na-forum/1-wita...
Stanisławów / Mińsk Postów: 309
konwas
Stanisławów / Mińsk, postów: 309
Wtorek, 26 listopada 2013 10:12:44
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Prawda jest taka że utrzymanie basenu jest kosztowne. Basen się sam utrzyma jak będzie obsługiwał około 300 000 mieszkańców. Mińsk razem z przyległościami ma jakieś 80 000. Więc basen przynosi straty. Nie ma co liczyć na nowe inwestycje i atrakcje a raczej stagnację. Wiadomo jest to instytucja miejska i ma służyć rozwojowi sportowemu i rekreacji nie zamknięciu bilansu na "zero"

Może jednak tak się stanie jak z MDK, że po zmianie szefostwa nastąpił gwałtowny skok jakości i ilości oferowanych usług i imprez.

Co do ortografii to dziękuje za zwrócenie uwagi. Zawsze dokładam wszelkich starań żeby pisać w miarę po polsku.
Mińsk Mazowiecki Postów: 810
q-kulka
Mińsk Mazowiecki, postów: 810
Wtorek, 26 listopada 2013 10:19:45
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
konwas, a czy wiesz może, czy można "przerobić" taki basen z chlorowaną wodą na ozonowany? Bo ozonowane baseny to raczej teraz standard, a nasz nowy basen wybudowano niedawno i jest chlor...czy technicznie jest to skomplikowane i kosztowne?
Stanisławów / Mińsk Postów: 309
konwas
Stanisławów / Mińsk, postów: 309
Wtorek, 26 listopada 2013 10:22:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
BartekP - świetnie odpowiedział Ci szanowny Dyrektor ;) Ja też dostałem podobne pismo na moje oficjalne pytanie o podstawę prawną nakazu stosowania czepków oraz obcisłych strojów kąpielowych. ...w regulaminie jest napisane że tak trzeba, ...radni uchwalili regulamin, ....kupując bilet akceptuję regulamin....

Jedyne co wynikało z pisma pozytywnego to ubolewanie MOSIRU że zwrócą uwagę na niestosowne zachowanie obsługi... (bo była awantura o czepek i kąpielówki).
Post edytowany
Stanisławów / Mińsk Postów: 309
konwas
Stanisławów / Mińsk, postów: 309
Wtorek, 26 listopada 2013 10:28:54
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
q-kulka. Przerobienie na ozon wiąże się z wymianą całej technologi więc najwcześniej za 10-12 lat. Problem z ozonem jest taki, że do sprzątania basenu i tak używa się chloru i tak na basenie jest specyficzny zapach. Problem taki jest w Wesolandi, że niby woda ozonowana pływanie ekstra ale w szatni jest ostro polane chlorem. W basenach gdzie jest duże obłożenie lepiej się sprawdza chlor.
Mińsk Mazowiecki Postów: 810
q-kulka
Mińsk Mazowiecki, postów: 810
Wtorek, 26 listopada 2013 10:36:45
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dzięki za odpowiedź. Nie chodzi mi nawet o zapach, tylko o pływanie w tym chlorze. No ale biorąc pod uwagę, jak mało elastyczni są w kwestii chociażby czepków, to zmiana technologii jest widać mało prawdopodobna ;)

Jeszcze wracając do tych czepków - skoro radni uchwaliła regulamin, to mogą go też zmienić, to już nie generuje kosztów ;) dodatkowe przebieralnie naprawdę by się przydały, chodzi też o dzieci - ani obcy dorosły nie powinien się rozbierać przy dzieciach, a dzieci między sobą mają prawo nie chcieć się rozbierać przed kolegami. Mam w ogóle wrażenie, że ten nasz basen to takie absolutne minimum, byle było.
MIńsk Mazowiecki Postów: 4947
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4947
Wtorek, 26 listopada 2013 10:49:50
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
BartekP

Nic z tej wypowiedzi nie wynika. Pan Dyrektor zasłania się kosztami bankowymi i nadal proponuje "mosirowe" karty abonamentowe, o których pisałem powyżej. Chyba tylko dlatego, że jak wspomniałem, na tych kartach abonamentowych blokowane są po miesiącu nasze pieniądze. Przy takim układzie nie wszyscy mińszczanie (choćby ze względów finansowych) są w stanie z nich (z tych kart) korzystać. Po prostu nie są w stanie "wychlapać" 100zł na miesiąc!
A jak ma zapłacić gość, turysta, który przyjechał na jeden dzień do Mińska i chce skorzystać z basenu, a nie dysponuje gotówką przy sobie (stojąc przy kasie)? Ma wykupić Kartę abonamentową??? Ale tu taż musi mieć gotówkę, bo jak nie ma, to miła pani z obsługi wysyła go do bankomatu...

Mam pomysł.. Trzeba zamontować bankomat na basenie, to.. może i basen jeszcze na nim zarobi... :)

konwas

Co do strat basenu. Nie rozumiem jak basen przynosi straty w momencie gdy na basenie jest tylu ludzi, że są chwilami są problemy z pływaniem, z szatnią. Może ktoś wcześniej zrobił złe założenia ekonomiczne w fazie projektowania tej inwestycji? MOże basen ma zbyt duże koszty własne. A może właśnie powinien stać się bardziej dla nas przyjazny, dostosowywać swoją ofertę do potrzeb, a nie tylko z góry zasłaniać się REGULAMINEM!
Mińsk Mazowiecki Postów: 810
q-kulka
Mińsk Mazowiecki, postów: 810
Wtorek, 26 listopada 2013 11:18:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Regulamin można zmienić. Niezły pomysł z tym bankomatem, Zagłoba! W tamtej okolicy w ogóle brakuje bankomatów.
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Wtorek, 26 listopada 2013 11:52:45
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przyjazna to powinna się stać obsługa basenu. W piątek pani ratownik wydarła się na moje dziecko bo z roztargnienia weszło na teren basenu z lizakiem, ledwo syn wyszedł spod pryszniców naskoczyła na niego odzywając się jak do psa, nawet nie zdaniami a równoważnikami, biedny nie wiedział o co jej chodzi w pierwszej chwili....poszedł do szatni i zjadł tego lizaka(widziałam, że był bliski płaczu). Oczywiście kobieta miała rację, ale kultury za grosz nie posiada, jestem wściekła bo ja się tak do nikogo nie zwracam a szczególnie już nie wyobrażam sobie takiego zachowania w stosunku do dziecka, nie omieszkam na tą panią złożyć skargi. Pracownicy mosir-u mam wrażenie czasem zachowują się jakby łaskę robili, że do roboty przyszli. Trochę więcej profesjonalizmu i uśmiechu im życzę.
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Wtorek, 26 listopada 2013 11:59:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Moje dzieci stwierdziły, że na basenie są dwie mile osoby , Pani Ela(ratownik) i pan z wąsami, obsługujący szatnie:)
Mińsk Mazowiecki Postów: 178
Olena
Mińsk Mazowiecki, postów: 178
Wtorek, 26 listopada 2013 17:03:01
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Moja ukochana tanu. Jeżeli dziecko nie rozumie co do niego się mówi lub też reaguje na to zbyt emocjonalnie (prawie płaczem) jest to być może przyczyna, ze zostało za wcześnie posłane do szkoły i jest emocjonalnie niedojrzałe. Z kolei co do pani, która nakrzyczała, to masz rację, nie powinna. Nie powinna krzyczeć na dziecko tylko na szczególnie rozgarniętą mamusię, która daje dzieciakowi lizaczka na basenie. Szkoda, ze nie przynieśliście ze sobą jajecznicy ze śniadania, której synuś nie zdążył dojeść.
MMz Postów: 361
pimki
MMz, postów: 361
Wtorek, 26 listopada 2013 18:05:28
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Olena, twój ton i forma również pozostawia wiele do życzenia. Nie dziwię się Tanu, że tak zareagowała i że poczuła się w ten a nie inny sposób. Teksty typu "tylko na szczególnie rozgarniętą mamusię" z całym szacunkiem, ale nie opiniują Tanu, ale twoją kulturę. Mama sama przyznała, że ratowniczka miała rację.
I cały problem nie tkwił w tym, że ktoś dziecku zwrócił uwagę, tylko w tym jak to zrobił.
Wbrew twoim wyobrażeniom na basen chodzą również dzieci starsze np. na szkółkę, a w tym czasie rodzice siedzą na trybunach i rodzic czasem nie ma świadomości, że dziecko poszło np. z lizakiem. Śmiem twierdzić, że nie masz dzieci pisząc takie teksty.

Pohamuj się, a jak nie umiesz - nie pisz.
Post edytowany
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Wtorek, 26 listopada 2013 18:21:01
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Oleno dziecko jechało z lizakiem w samochodzie, miało go w buzi w szatni i poszło z nim do przebieralni męskiej gdzie zapewne się zagapiło albo nie pomyślało i nieumyslnie i niechcący wyszło z tym lizakiem na teren basenu.....a było bliskie płaczu bo nikt nigdy się do niego w ten sposób nie zwraca i nie naskakuje w najmniej oczekiwanym momencie.....ot sytuacja stresująca...rozumiem go ..ja całe zajście widziałam z daleka ..... nie wiem dlaczego po raz kolejny jesteś dla mnie niemiła......
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Wtorek, 26 listopada 2013 18:22:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
dziękuje pimki
Stanisławów / Mińsk Postów: 309
konwas
Stanisławów / Mińsk, postów: 309
Wtorek, 26 listopada 2013 18:28:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Chyba nie chodzi o samo zwrócenie uwagi tylko o formę i ton. Tak było w moim przypadku. Nie potrafili mi wytłumaczyć jak mierzą przyleganie kąpielówek.
Mińsk Mazowiecki Postów: 178
Olena
Mińsk Mazowiecki, postów: 178
Wtorek, 26 listopada 2013 19:19:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pimki posiadanie dzieci nie jest obowiązkiem koniecznym, aby zabrać głos w dyskusji. Ponad to niesamowicie przeszkadza mi fakt opluwania ludzi po nazwiskach, takich, których możemy skojarzyć. Jeżeli coś ci nie pasuje, złóż skargę, porozmawiaj, skrzycz, tec... ale nie wylewaj pomyj na forum. Ja, jak i większość z was jest nikami, nikim więcej, nikim mniej, a osoby, o których piszecie, nie są już anonimowe. W przypadku tanu dzieje się tak nie po raz pierwszy np. Ślązak.
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Wtorek, 26 listopada 2013 19:47:45
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie miałam zamiaru opluwać pana Ślązaka, wyraziłam swoja opinie na temat jego pracy...wszyscy tu oceniają pracę fryzjerów, kosmetyczek, hydraulików, lekarzy , kucharzy itp itd....wymieniamy się informacjami o usługodawcach , nie ma w tym nic nienormalnego wg mnie(po to m.in jest forum ). O ile pamiętam pani z basenu nie nazwałam z imienia ,nazwiska , z koloru włosów i wyrazu twarzy.
Mińsk Mazowiecki Postów: 810
q-kulka
Mińsk Mazowiecki, postów: 810
Wtorek, 26 listopada 2013 20:36:02
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dokładnie, tanu napisała tylko "pani ratownik". Jeśli ta pani to czyta, to niech się wstydzi, ale po tym opisie nie da się jej zidentyfikować. Zdecydowanie nie można tego tak zostawić, są pewne granice, jakieś minimum kultury obowiązuje, zwłaszcza dorosłych.

Dodam, że "ostra jazda" na forum po znanych w Mińsku osobach różnych profesji też mnie razi (czasem jest podane nazwisko, czasem nawet nie trzeba, bo i tak wiadomo, o kogo chodzi).
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Wtorek, 26 listopada 2013 20:58:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Powiem szczeze, ze nie wiedzialam, ze ten pan fotograf jest taki znany, nie pochodze z Minska , nie znam wszystkich tutejszych osobistosci.
mińsk mazowiecki Postów: 421
czarownica
mińsk mazowiecki, postów: 421
Wtorek, 26 listopada 2013 23:37:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mnie kiedyś spotkała ciekawa sytuacja na basenie. Wybrałam się z wówczas czteromiesięcznym synkiem (zapisaliśmy się na zajęcia dla niemowlaków). Ponieważ nie było miejsc w przebieralni rodzinnej pani dała nam kluczyki do damskiej. Tak więc mąż udał się do męskiej przebieralni, ja z synkiem do damskiej. Jakaś miła pani z obsługi przyniosła nam do tej damskiej przewijak (Super). Poszliśmy na zajęcia. Wracamy. I zaczęło się. Jakaś kobieta (około 45 lat) z goła piczką (mimo, że kabiny do przebierania były wolne) zaczęła pyrgać tym przewijakiem, krzycząc przy tym, że kto to tu postawił, nie ma miejsca, przecież to nie żłobek! Kopara mi opadła i na ogół nie zapominam języka w gębie ale tym razem poziom tamtej pani wmurował mnie w ziemię. Uważam, że tysiąc razy bardziej mogą zdenerwować ludzie korzystający z basemu niż obsługa (dla nas dotąt miła) czy przepisy.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK