13°C

7
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.30
PM25: 4.38 (29,18%)
PM10: 4.75 (10,56%)
Temperatura: 12.85°C
Ciśnienie: 1009.71 hPa
Wilgotność: 62.38%

Dane z 26.04.2024 12:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

595 lecie miasta

33 postów
Postów: 77
yavek
postów: 77
Wtorek, 17 maja 2016 15:39:43
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A czy ja komuś zabraniam wypowiadać się? Fajnie by było tylko, żebyście oprócz narzekania rzucili jakimś pomysłem, albo argumentem. A że nie ma za darmo? To zależy jak to rozumieć. Ja jestem przeciwnikiem darmowych imprez i wypowiadam to głośno od wielu lat. Jako muzyk i jako organizator koncertów. Zobaczcie jak przez ostatnie parę lat zmieniło sie zainteresowanie koncertami. W blisko 40-to tysięcznym mieście na koncert przychodzi średnio 40 osób. Krytyki działań MDK-u zupełnie nie rozumiem. Raczej trzeba chwalić za to jak bogatą ofertę mamy. Chyba że nie pamiętacie jak było kiedyś. Festiwal Himilsbacha rozwija się i jest to impreza otwarta na współpracę z miejskimi artystami więc tu duży plus. No i gwiazdy są na poziomie, a kiedyś Blue Cafe /dramat/. A co do 4M to dla mnie jest zwykły festyn miejski. Tak więc drodzy Państwo krytyka owszem ale pomysły najważniejsze.
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 17 maja 2016 15:53:16
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z forumowych rozmów wynika że przydało by się miejskie kąpielisko jakie ma Kałuszyn oraz miejsce gdzie legalnie można z rodziną grillować.Co do wszelkich imprez to ludzie głosują frekwencją jeśli im pogoda pozwala.Warto też pomyśleć o długach miasta ponieważ to my je spłacamy. pochwalam kredyty wyłącznie na inwestycje popierające bezpieczeństwo oraz dające wymierne zyski.Warto najpierw spłacić swoje długi ponieważ sytuacja gospodarcza wcale nie taka kolorowa.
Postów: 77
yavek
postów: 77
Wtorek, 17 maja 2016 17:57:53
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
No i temat dotyczący kultury skończył na grillu. Odpadam
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 17 maja 2016 18:57:12
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
temat 595 Mińska... ale trzeba dziś myśleć żeby kiedyś było 600 i 700 i miasto nie zbankrutowało
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Wtorek, 17 maja 2016 21:39:43
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Coraz bardziej odczuwalny zastój w mdk i muzeum. Panie i panowie dyrektorowie zapomnieli za co im sie płaci?


Nie zapomnieli :-)
Oni POpierają władzę a władza POpiera ich.


tutaj w autobusie, w drodze na marsz KOD-u
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=128368137498063...
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Środa, 18 maja 2016 13:31:31
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a może takie wydarzenie kulturalne w Mińsku?
bylibyście zainteresowani obejrzeniem? Może u nas w MDK?
To byłby powiew świeżości!

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20051345,z...



Z początku myślałem, że to kiepski fejk, ale skoro pisze o tym gazeta (tfu.) wyborcza to chyba nie może to być podpucha :-)
Większość podnieca się jakimś marnym 500+ a tu tak łatwo można wyrwać kasę. Ciekawe ile artystka daje "występów" w jednym miesiącu?
Mińsk Mazowiecki Postów: 173
krajan
Mińsk Mazowiecki, postów: 173
Piątek, 20 maja 2016 15:57:01
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
yavek , chyba cię pogięło jeżeli wg ciebie Festiwal Himilsbacha się rozwija. Impreza stała się całkowicie prowincjonalna. Mimo kosztownej reklamy, tłumów na ostatnich festiwalach raczej nie było. Szkoda, że zamiast promocji imprezy, jest duże parcie na promocję dyrektora MDK. Błędem jest również przeniesienie festiwalu z ulicy Piłsudskiego pod pałac. Wszystkie wcześniejsze uliczne festiwale Himilsbacha były o niebo lepsze niż dwa ostatnie. Blue Cafe, może ci się nie podobać, ale zespół ma wielu sympatyków i jest popularny. O ile dobrze pamiętam, to występował również Kult , T`Love, Zakopower i mnóstwo innych dobrych zespołów a także nasze kapele. Była super atmosfera i swojski klimat. Niestety teraz tego się nie czuje. Dominuje sztampa i brak dobrych pomysłów. Wcześniejszym festiwalom zawsze towarzyszył jarmark organizowany bodajże przez muzeum, który nadawał festiwalowi charakteru. Można było posłuchać muzyki, pooglądać wystawy, kupić jakiś drobiazg a przede wszystkim dobrze się bawić. W ubiegłym roku nagminne były skargi kramarzy, że ich dyrekcja MDKu nie wpuściła przed pałac i skargi ludzi na przeraźliwy łomot rockowych zespołów, dzięki którym część widowni uciekła w popłochu do domu, nie czekając na finalny koncert. Jak w tym roku znów będą takie atrakcje, to dziękuję nie skorzystam, chyba że dyrektor ze swoją zastępczynią będą artystycznie myć podłogę w ramach powiewu świeżości. A może tak na cześć Himilsbacha zorganizować konkursik picia gorzałki np przez dziurkę od klucza. To byłaby jakaś nowość nawiązująca do jego prawdziwej osobowości.
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Czwartek, 26 maja 2016 23:39:04
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dwa posty wyżej pisałem o wydarzeniu kulturalnym w Koszalinie i proszę. MDK właśnie szuka odtwórcy/odtwórczyni głównej roli.

Postów: 495
ciekawy
postów: 495
Piątek, 27 maja 2016 15:22:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Trudno cokolwiek zrobić dla naszego miasta gdyż jak pójdziesz z pomysłem do Burmistrza to się okaże że albo za późno przyszedłeś i pieniędzy nie ma bo są rozdysponowane a po właściwej sesji może się okazać że nie wystarczyło dla ciebie pieniędzy. No bo najlepiej to inwestować w Pana P.S. w MDK który robi 4M lub FS lub FH. :)
Miańsk Postów: 3104
independent
Miańsk, postów: 3104
Sobota, 28 maja 2016 10:20:21
+4
+4 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żeby coś zrobić dla miasta, wcale nie trzeba chodzić z tym do Burmistrza. Wystarczy nie śmiecić w parku, lesie i na ulicach, parkować blaszane konserwy zgodnie z przepisami, przestrzegać ciszy nocnej po 22:00 , sprzątać po sobie psie odchody, a wtedy wszystkim będzie się żyło przyjemniej.
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Niedziela, 29 maja 2016 23:50:37
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
na dzisiejszych obchodach

... Mam w sobie dzikość żółtej pantery
Gdy ja dołożę, wtedy nie daj Boże
Reanimacja nawet nie pomoże ...

Mińsk Mazowiecki Postów: 173
krajan
Mińsk Mazowiecki, postów: 173
Poniedziałek, 30 maja 2016 15:04:17
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
No i jakie wrażenia po sobotnio- niedzielnych obchodach?
Miańsk Postów: 3104
independent
Miańsk, postów: 3104
Poniedziałek, 30 maja 2016 18:34:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
U mnie bez wrażeń, ale najbardziej ciekawi mnie, co ostatecznie znalazło się w kapsule czasu.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK