3°C

43
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 16.22
PM25: 25.93 (67,38%)
PM10: 30.32 (172,9%)
Temperatura: 3.39°C
Ciśnienie: 1008.94 hPa
Wilgotność: 87.94%

Dane z 26.04.2024 07:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

152 st. American Food czyli świetne hamburgery

48 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 4
karolina_zaba
Mińsk Mazowiecki, postów: 4
Poniedziałek, 28 lipca 2014 12:59:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W sobote otworzyl sie nowy lokal na Kościuszki 23 z Amerykanskim jedzonkiem, jak dla mnie pyyyszne, a hamburgery przede wszystkim;] znacie, byliscie?;]
MMZ Postów: 54
bobaso
MMZ, postów: 54
Poniedziałek, 28 lipca 2014 13:24:21
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a hamburgery przede wszystkim;


Restauracja nie serwuje hamburgerów tylko burgery :)
MIŃSK MAZOWIECKI Postów: 33
izata1
MIŃSK MAZOWIECKI, postów: 33
Poniedziałek, 28 lipca 2014 16:06:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Byliśmy, jedliśmy, nie tylko burgery ale i sałatkę, bardzo dobre, polecam:)
MMz Postów: 361
pimki
MMz, postów: 361
Poniedziałek, 28 lipca 2014 16:15:16
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kolejny fast food... masakra.
Mińsk Maz., Postów: 51
lukaszmmz
Mińsk Maz., , postów: 51
Poniedziałek, 28 lipca 2014 16:42:55
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To tam gdzie kiedyś była jakaś kawiarenka ?

Powinno się nazywać 152nd, a nie 152st chyba, nie ?
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Poniedziałek, 28 lipca 2014 17:57:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
pimki jaki masz problem?


nie lubisz nie jadasz
idziesz na coś innego lub gotujesz w domu


jeżeli ktoś ma ochotę otworzyć coś takiego to niech sobie otwiera, o tym czy się utrzyma zdecydują klienci (lub ich brak)
Mińsk Mazowiecki Postów: 56
aganiesama
Mińsk Mazowiecki, postów: 56
Poniedziałek, 28 lipca 2014 19:30:41
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Może st to skrót od STREET ?
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Mińsk Mazowiecki Postów: 4
karolina_zaba
Mińsk Mazowiecki, postów: 4
Poniedziałek, 28 lipca 2014 20:05:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Prosze o wyjasnienie czym rozni się Burger od hamburgera bo nie wiem? Nazwa z tego
co wiem wziela sie od ulicy;)
Mińsk Mazowiecki Postów: 4
jack daniels
Mińsk Mazowiecki, postów: 4
Poniedziałek, 28 lipca 2014 22:52:00
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Witam :) grillowana (przy kliencie) 100% wołowina z dodatkiem świeżych warzyw, sosu i podana w bułce chyba nie do końca jest fast foodem ;) niedowiarków zapraszamy :)
nazwa wzięła się od ulicy na jakiej mieszkaliśmy w Vancouver i jest to oryginalna pisownia ze znaku drogowego i oznacza jak zauważyła aganiesama 152 street. pierogów nie mamy ;) pozdrawiamy i do zobaczenia !!!
Postów: 62
Katarynka
postów: 62
Poniedziałek, 28 lipca 2014 23:18:03
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gdzie to się dokładnie znajduje? czy to w tych pawilonach pod blokiem, koło płatnego parkingu?
Mińsk Mazowiecki Postów: 9
kamilio5
Mińsk Mazowiecki, postów: 9
Wtorek, 29 lipca 2014 01:04:40
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Katarynka byłem dzisiaj, lokal znajduje sie naprzeciwko przedszkola na Kościuszki w podwórku. Lokal z zewnątrz może nie wygląda rewelacyjnie, cięzko go zauważyć jest tylko maly banner, ale za to w środku bardzo ładnie, czysto i nowoczesnie. Co do jedzenia hamburgery bardzo smaczne, soczyste z prawdziwej świeżej wołowiny robione ma bieżąco, wielkości mniej wiecej z big maca z Maca:) Naprawde spoko, napewno tam jeszce wpadne,
Mińsk Postów: 29
Niecha
Mińsk, postów: 29
Wtorek, 29 lipca 2014 10:29:41
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Hamburgery wyśmienite, każdy znajdzie coś dla siebie (standardowy czy np ze szpinakiem bądź ananasem). Wczoraj mąż skusił się na stek i bardzo chwalił, duży kawał mięsa i dobra surówka. Bardzo polecam ;)
MMZ Postów: 54
bobaso
MMZ, postów: 54
Wtorek, 29 lipca 2014 22:03:00
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Witam :) grillowana (przy kliencie) 100% wołowina z dodatkiem świeżych warzyw, sosu i podana w bułce chyba nie do końca jest fast foodem ;) niedowiarków zapraszamy :) nazwa wzięła się od ulicy na jakiej mieszkaliśmy w Vancouver i jest to oryginalna pisownia ze znaku drogowego i oznacza jak zauważyła aganiesama 152 street. pierogów nie mamy ;) pozdrawiamy i do zobaczenia !!!


To jeśli restauracja ma korzenie z Kanady to może powinna się nazywać jako restauracja Kanadyjska a nie amerykańska?? :P

Ale spoko, to taki żarcik. Odwiedzę i spróbuję na pewno :)
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 4
jack daniels
Mińsk Mazowiecki, postów: 4
Wtorek, 29 lipca 2014 23:28:41
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
:) mamy poczucie humoru :)... a i Ameryka to kontynent na którym leży też Kanada ;) ale w tym miejscu gdzie mieszkaliśmy było bardzo "amerykańsko" z Vancouver do kolebki grunge Seattle mieliśmy 50 km :D
MMZ Postów: 54
bobaso
MMZ, postów: 54
Środa, 30 lipca 2014 01:34:40
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Napisz proszę w jakich godzinach można zjeść te wasze pyszności?
Mińsk Postów: 29
Niecha
Mińsk, postów: 29
Środa, 30 lipca 2014 07:48:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Otwarte jest od ok11 do 22 w tygodniu w pt i sob do 23 a w niedziele do 21 jak dobrze pamietam ;)
Mińsk Mazowiecki Postów: 10
Prymusik
Mińsk Mazowiecki, postów: 10
Środa, 30 lipca 2014 22:08:33
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mięso rzeczywiście znakomite, ale reszta burgera taka jak wszędzie czyli bułka i warzywa z hipermarketu. Może jakaś piekarnia robiłaby na zamówienie lepsze pieczywo no i po pomidora to trzeba na rynek do babuleńki, która ma ich kilka - wtedy one mają smak i rzeczywiście będzie taki burger wyjątkowy.
I tak są one najlepsze w Mińsku Maz. :) polecam, sam też będę tam częściej zaglądał.
MMZ Postów: 54
bobaso
MMZ, postów: 54
Środa, 30 lipca 2014 23:00:53
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
No i stało się, odwiedziłem 152st i oto moje przemyślenia:)

LOKALIZACJA:

Idąc tam pierwszy raz wyszedłem z założenia, że skoro jest to na ulicy Kościuszki to ją znajdę, taka restauracyjka napewno będzie widoczna przy ulicy. Zapach unosił się już co prawda od budynku tzw Budopolu. Pomyślałem sobie: "piekny zapach a nawet jeszcze knajpki nie widać" i tak idąc prawą stroną ulicy w kierunku stacji minąłem rondo przy ulicy pięknej i zapach zniknął. Poddałem w zwątpienie mój zmysł orientacji i sprawdziłem na FB dokładny adres : Kościuszki 23. Oczywistym był fakt że będąc przy budynku Kościuszki 25 uznałem że w ferworze fascynacji zapachem po prostu minąłem lokal. Tak więc zawróciłem i przeszedłem na drugą stronę, minąłem wspomniane rondo i znalazłem budynek o numerze 23. Moje zdziwienie było spore w sytuacji kiedy to na wejściu do sporego tzw drewniaka powitała mnie jego mieszkanka w sile wieku - Pani X. Nie poddając się zacząłem posuwać się dalej i bacznie obserwować sąsiednie posesje - no i znalazłem mały szyldzik na siatce informujący o wspomnianej tu restauracji przy budynku Kościuszki 23 A :). Będąc mimo wszystko pełen optymizmu, udałem się w głąb podwórka nabierając to z każdym krokiem coraz to większego apetytu. Zapachy wydobywające się z tego miejsca są cudowne.

W związku z tym, że wszystkie miejsca na zewnątrz były zajęte, wybrałem stolik wewnątrz lokalu ale zaraz na przeciwko wentylatora który to skutecznie mnie chłodził w oczekiwaniu na danie.

Sama karta dań, jak najbardziej poprawna, utrzymana w klimacie, przejrzysta bez zbędnych udziwnień.

Składam zamówienie:

Miałem ochotę na dobrego stek-a ale zostałem rzetelnie poinformowany, że trzeba będzie na niego troszkę poczekać (min30 min) ze względu na to, że wołowinka musi po wyjęciu z lodówki ( nie z zamrażarki) nabrać temperatury otoczenia zanim zacznie się ją poddawać obróbce termicznej ( duży plus za profesjonalne podejście do tematu). W związku z powyższym zdecydowałem się na burgera "Clasic American" ( tu co do pisowni mam uwagę - wg mie powinno być Classic American). Po złożeniu zamówienia dostaję pytanie jaki stopień wysmażenia preferuję co jest miłym zaskoczeniem. W międzyczasie kilka osób zamawia również rożne burgery i tu drugie pozytywne zaskoczenie - otrzymują informację, że czas oczekiwania może się wydłużyć o 5 min, ponieważ trzeba przeczyścić grill. (brawo, profesjonalizm i porządek przede wszystkim)

Podczas oczekiwania na mojego burgerka, pozwoliłem sobie zwrócić uwagę na szczegóły lokalu. Tutaj muszę zwrócić uwagę na kilka minusów w moim odczuciu.:

Goście przebywający wewnątrz lokalu mają widok na kuchnię i to jest duży plus, szkoda tylko , że w lodówce której wnętrze widać za każdym razem kiedy jest otwierana, panuje lekki bałagan, na który osobiście zwróciłem uwagę. podobna sytuacja jest z półeczką na której stoi żółty koszyczek a na nim cukier i mąka która sprawia wrażenie jakby miała się zaraz wysypać na blat poniżej. Zwróciłem też uwagę na podłogę, która to niestety była lekko zadeptana przez gości. Szczególnie przy samym wejściu do lokalu. Rozumiem jednakże, że jest to spowodowane chwilowym brakiem dodatkowego personelu. Dla upierdliwych dodam, że podłoga nie wyglądała na brudną, a tylko na okurzoną na której widoczne były ślady zwyczajnie butów. Jestem pewny, że 2 razy dziennie przejazd mopem rozwiąże sprawę.

No ale oto dostaję po około 10 minutach mojego burgera - wygląd bardzo ładnie, wygląd potęguje apetyt, ślinka leci..itd :). Pierwszy kęs i .....poezja z drobnymi uwagami :)

Samo mięsko przygotowane dokładnie tak jakbym sobie tego życzył, a nawet lepiej ze względu na dodatek do mięsa przyprawy, której spora część konsumentów może nie wyłapać ale będzie im na pewno smakować :)(celowo nie zdradzę co to jest, dodam tylko że jest to w pełni naturalna przyprawa, mająca udowodnione pozytywne działanie na nasz organizm) Bułka lekko grillowana ( dla mnie osobiście mogła by być trochę mocniej, a już w ogóle było by super jakby właściciele dogadali się np: z jakąś lokalną piekarnią aby robiła dla nich specjalnie bułki ( no ale to pewnie na przyszłość pomysł jak się biznes rozkręci.). Pomiędzy 2 soczyste, świeżutkie kawałki mięska wołowego, zrobione idealnie tak jak tego sobie życzyłem, do tego sosik ogóreczek konserwowy pomidorek i cebulka czerwona ( łagodniejsza od zwykłej). I tutaj muszę zrobić krótki wywód - osobiście wolę jak cebulka jest lekko grillowana a nie zwyczajnie surowa, ale po rozmowie z kucharzem dowiedziałem się, że jeśli tylko tego sobie będę życzył, mogą mi ją również podgrillować do burgera.


Podsumowując:

Jest to najlepszy burger jaki w mińsku do tej pory jadłem, jego główną zaletą jest świeżość mięsa i idealne jego przyprawienie. Cena jest jak najbardziej akceptowalna a produkty z sieciówki powszechnie wszystkim znanej odpadają szybciej niż ja w biegu na 100m z moim dzieckiem:).

Dodatkowo szacun za grillowanie takich pyszności w temp takiej jaka dziś panowała na zewnątrz bez oznak zalania potem i z pełną higieną wykonywanych czynności na które to klient bacznie zwraca uwagę.

Jestem przekonany, że na pewno wrócę nie jeden jeszcze raz do 152st. Czego wszystkim życzę.
Aha, dla chętnych oczywiście jest możliwość zamówienia na wynos :)


Oczywiście moja opinia ma jak najbardziej charakter czysto subiektywny ale całkowicie bezstronny ( no chyba że mówimy o tej stronie którą obstawia moje podniebienie :) )

PS. Radzę naprawdę tylko trochę bardziej zainwestować w reklamę zewnętrzną przy ulicy Kościuszki. Poniżej zdjęcie jak to wygląda z mojego punktu widzenia.
Post edytowany 3 razy
Postów: 578
L
postów: 578
Czwartek, 31 lipca 2014 08:03:08
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A ja wczoraj, zachęcony, chciałem spróbować wbrew mym dietom.. a tu klops, około 18:00 było chwilowo zamknięte z uwagi na brak mięsa. Według mnie to jednak działa na plus, nie wyszli do spożywczego obok i bla bla bla..

tylko szkoda, że trafiło mnie i parę innych osób.

Innym razem.
Co do reklamy to popieram bobaso po całości.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK