2°C

11
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 4.13
PM25: 6.53 (15,33%)
PM10: 6.90 (43,54%)
Temperatura: 2.25°C
Ciśnienie: 998.00 hPa
Wilgotność: 87.75%

Dane z 22.12.2024 11:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Marcin Jakubowski: Schody i zjazd dla wózków przy bibliotece miejskiej 2

turro Mińsk Mazowiecki Postów: 3
2012-06-18 22:35:57
Szanowny Panie Burmistrzu,

Dziękuję za odpowiedź, jednak nie jest ona dla mnie satysfakcjonująca. W odniesieniu do Pana argumentacji pragnę poinformować, iż Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przełom”, pomimo kilkuletnich interwencji mieszkańców uchyla się od naprawy podjazdu. Ponadto ww. spółdzielnia twierdzi, że ze względu na fakt, iż ten ciąg komunikacyjny wykorzystywany jest przez wszystkich mieszkańców Mińska Mazowieckiego kilkukrotnie występowała do UM z wnioskiem o dofinansowanie tej inwestycji/wspólne działanie w tym zakresie. Czy UM i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przełom” nie mogą dojść do porozumienia w tej kwestii tak jak jest to w przypadku innych inwestycji drogowych(przekazywanie gruntów pod budowę ulic, parkingów, chodników itp.)? Brak działań w tym zakresie od kilku lat uniemożliwia codzienne funkcjonowanie wielu ludzi, ale przede wszystkim zagraża bezpieczeństwu osób korzystających z przejścia. Z góry dziękuję za odpowiedź. Liczę, że moje pytanie spowoduje konkretne działanie.
Marcin Jakubowski
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki


Witam ponownie.
Racjonalnie mysląc przedstawione argumenty są jak najbardziej trafne, jednak z prawnego punktu widzenia, niemożliwe do realizacji. Dokonałem swego czasu kompleksowej analizy wszelkich możliwości w tym zakresie i w efekcie muszę stwierdzić że miasto nie może w żaden sposób partycypować w kosztach tego remontu. Ciąg pieszy o którym mowa, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego nie jest publiczny, w związku z czym również przyjęcie go od spółdzielni np. w drodze darowizny, z uwagi na brak celu publicznego, jest w świetle prawa niemożliwy. 
Ponadto idąc tą drogą argumentacji, mamy w Mińsku Mazowieckim całą sieć ogólnodostępnych dróg, chodników, placów należących do spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot itd., które z chęcią przekazałyby miastu te ciągi komunikacyjne. Miasto musiałoby wtedy je utrzymywać, ale też zubożałoby na mniejszym podatku od nieruchomości, jaki wpływałby do miejskiej kasy.
Porozumienia o jakich Pan pisze są realizowane (np. ul Dźwigowa i Rudzkiego, ul. Chochołowska) jedynie na drogach publicznych.
Pozdrawiam.
OK