-5°C

50
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 16.10
PM25: 29.75 (78,36%)
PM10: 35.26 (198,35%)
Temperatura: -5.01°C
Ciśnienie: 1015.89 hPa
Wilgotność: 92.50%

Dane z 06.12.2023 08:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Narodowe Święto Niepodległości z Piłsudskim przy gramofonie

Sobota, 11 listopada 2023   9:30

Narodowe Święto Niepodległości z Piłsudskim przy gramofonie

Świętujmy radośnie! 11 listopada zapraszamy na plac Stary Rynek do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. To najważniejsze święto państwowe w Polsce, symboliczne upamiętnienie wszelkich starań o wolność i niepodległość naszego kraju. Dzień, w którym radujemy się tym, iż żyjemy w niezawisłym państwie i odczuwamy dumę z faktu, że jesteśmy Polakami.

W trosce o kultywowanie tradycji, ale też inspirowanie mińskiej społeczności do radosnego świętowania po części oficjalnej uroczystości zapraszamy do udziału w rodzinnym spotkaniu na Starym Rynku.

Tegoroczna edycja „Z Piłsudskim przy gramofonie” będzie nawiązywała do unikalnego nagrania wypowiedzi Józefa Piłsudskiego z września 1924 roku.  

Atrakcją specjalną, podkreślającą, że 11 listopada jest dniem radosnym, w którym cieszymy się naszą wolnością będą pokazy tańca z lat 30-stych i animacje taneczne Swing Avenue włączające uczestników do wspólnej zabawy. Na Starym Rynku zagości także Czytelnia Słów i Dźwięków Elektra  z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Zaplanowaliśmy też mini miasteczko z kawiarenką, w której z gramofonu popłynie głos marszałka i muzyka z epoki. Będzie też można ułożyć pasjansa – ulubioną grę Piłsudskiego. W punkcie fotograficznym wystylizujecie się na lata 20-ste, a w retro bibliotece wymienicie płytami winylowymi. Przewidzieliśmy także kącik muzealny przedstawiający postać marszałka Piłsudskiego i jego związki z Mińskiem Mazowieckim. Dzieciom zaproponujemy zawody hobby horse ze wspaniałymi nagrodami autorstwa mińskiej artystki Pauliny Rogalskiej.

Nie zabraknie też patriotycznych przypinek i pocztówek, które będą pamiątką dla uczestników.

Z okazji jubileuszu 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego naszym obchodom patronuje marka „Mazowsze serce Polski”.


Narodowe Święto Niepodległości z Piłsudskim przy gramofonie

Aktualności

OK