Hasło:
Strona główna
Razem Czyż dekorowanie choinek i jarmarki świąteczne w połowie listopada, to dla nas - Polaków, normalna rzecz? Chyba (jeszcze) nie. Uśmiech mi zamarł na ustach, a raczej przekształcił z ironicznego na pełen podziwu z lekką domieszką zazdrości, wtedy gdy przypadkowo trafiliśmy na otwarcie jarmarku świątecznego w Hagen.
Dodano: 2014-12-18
Komentarzy: 0
Podwójna ciągła Mówi się też, że Polacy jeżdżą z ułańską fantazją, ale obawiam się, ze to stereotypowa kalka, za którą kryje się niechęć polskich urzędników do przyznania się do winy. Skąd taki pomysł? Otóż, nie trzeba się długo zastanawiać, żeby dojść do wniosku, że niebezpieczna jazda wynika z dwóch czynników: frustracji i braku poszanowania dla przepisów ruchu drogowego.
Dodano: 2014-09-23
Komentarzy: 0
Kultowa Anielina Idąc na przystanek kolejowy, ten co go zwą kultowym, można podziwiać okoliczności przyrody. Ale nie tylko. W rowach przybywa w bezładzie rzuconych plastikowych belek, opakowań różnego rodzaju, z macdonalda, po pizzy, po cukierkach, między drzewami torby reklamówki wypełnione zbędnym badziewiem różnego sortu. BEZMIAR LUDZKIEJ BEZMYŚLNOŚCI, ocean lenistwa.
Dodano: 2014-03-20
Komentarzy: 0
KM jak rząd Koleje Mazowieckie (kolej generalnie) jest jak polski rząd (i nie jest to dziwne, wszak ryba psuje się od głowy) desperacko próbując przykryć swoją mizerię działaniami marketingowymi, czy pijarowymi. Dla tych co nie chcą doszukiwać się prawdy - to wystarcza, pozostali chyba już dobrze sobie zdają sprawę z mizeroty. 
Dodano: 2014-01-30
Komentarzy: 0
Potrafimy ze sobą jeszcze rozmawiać? Jakoś tak się porobiło w naszym pięknym kraju, że próbuje się zagłuszać próby samodzielnego myślenia. Coś Ci się nie podoba, nad czym się zastanawiasz, konfrontujesz swój tok rozumowania z tokiem rozumowania innych, wygłaszasz nieopatrznie gdzieś (gdziekolwiek) swoją opinię i raptem: bach, lewy sierpowy: „głupi", prawy podbródkowy: „idiota". Oczywiście, bez podania argumentów. Po co Ci argumenty, jak żeś idiota.
Dodano: 2014-01-13
Komentarzy: 0
Koleje Mazowieckie - komfort i punktualność. Koleje Mazowieckie - komfort i punktualność. Taką oto maksymą byłem karmiony podczas mojej wczorajszej podróży do domu. Komfort - oczywiście taki, jaki może być w pociągu wypełnionym pasażerami z dwóch pociągów (ten „mój" został „odwołany" w Rembertowie), a punktualność taka, że w domu byłem 50min później niż powinienem być (opóźnienie na dystansie 42km) . Czas to rzecz względna, zwłaszcza dla Kolei Mazowieckich.
Dodano: 2013-10-22
Komentarzy: 1
Taki dualizm. Ale znaczący. Wczoraj wyczytałem na fejsbuku takie zdanie: „bogaci (ludzie sukcesu) nie chcą przebywać w środowisku narzekania, marudzenia i pesymizmu (wśród biednych)”. Po meczu olśniło mnie dlaczego polscy piłkarze nie osiągają takich wyników, jakie mogliby osiągnąć. Zgodzicie się ze mną, że podstawą każdego sukcesu jest silna psychika. Czy można osiągnąć sukces, kiedy cały czas się słyszy: „piłkarze są beznadziejni, na mistrzostwa świata? – chyba na play station, tragiczni obrońcy, nieudacznicy i.t.p i.t.d.
Dodano: 2013-09-11
Komentarzy: 0
Drogówka, Pokłosie, szacunek Ostatnio zobaczyłem dwa polskie filmy: „Drogówkę" i „Pokłosie".  W oczy się rzuca jedna podstawowa różnica: o ile w „Drogówce" Smarzowski pokazuje polską rzeczywistość poprzez perypetie głównego bohatera, tak w „Pokłosiu" Pasikowski poprzez perypetie głównych bohaterów chce rzeczywistość kreować. Różnica może z jednej strony nieduża, ale z drugiej - znacząca.
Dodano: 2013-08-29
AUTOR

Obserwacje i wnioski. Mińskie peryferia. Poezja. Literatura. Spacery po mieście w słońcu i w słocie. Muzyka. Sport. Trochę tańca. Garść prawie filozoficznych uwag i prawie socjologicznych spostrzeżeń. Kilka zdjęć. Mój mińsko-mazowiecki blog."

Więcej
KATEGORIE
Polecane strony