facebook

Sukcesy zawodników klubu Grappler na mistrzostwach w Szczytnie i Luboniu

27.02.2018
(fot.: Klub Grappler)

Miniony weekend był bardzo pracowity dla mińskich zawodników. W sobotę 24 lutego zawodnicy Klubu Walki Grappler i MKS MMA Team wzięli udział w organizowanej przez Polski Związek Ju- Jitsu - Lidze Ju-Jitsu dla dzieci i młodzieży. Międzynarodowy Turniej pn.: „Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego o Puchar Starosty” odbył się w hali sportowej jednej ze szkół w Szczytnie.

Nasi zawodnicy walczyli w kategoriach w Gi ( kimona ) oraz No Gi ( bez kimon ). Wszyscy jak zawsze pokazali bardzo duże umiejętności i zajęli wysokie miejsca, dzięki którym naszej drużynie udało się zdobyć II miejsce w klasyfikacji medalowej!!!

Dodatkowo został wyłoniony najlepszy zawodnik turnieju, a ten wyjątkowy tytuł przypadł w udziale naszej zawodniczce RAIHANA ISMAIL.

• Damian Wieczorek dwa brązowe medale

Gratulacje!!! Przed nami kolejne starty najbliższe już 3 marca w Zakręcie.

W niedzielę 25 lutego w Luboniu koło Poznania odbyły się jedne z największych zawodów w naszym kraju i w Europie VIII Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu. W tym roku na matach pojawiło się ponad 1100 zawodników i zawodniczek z całego kraju. W imprezie wzięli udział także zawodnicy mińskiego Klubu Walki Grappler oraz Mks-u MMA Team w składzie Marcin Frankiewicz i Jakub Miś.

Marcin Frankiewicz startował w kategorii master purpurowe pasy + 97,5 kg w której błyskawicznie wygrał pierwszą walkę z cięższym od siebie zawodnikiem. W walce półfinałowej po bardzo wyrównanym pojedynku przegrał przez ostateczne wskazanie sędziego. Mimo goryczy porażki „zły trener”  Grapplera zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal  na Mistrzostwach Polski.

Drugi nasz reprezentant Jakub Miś toczył swoje pojedynki  w kategorii  adult  niebieskie – 79.5 kg – jedne z najbardziej obsadzonych przez zawodników – było ich ponad 60! Godnie reprezentował miński klub, ale niestety tym razem nie udało mu się zająć miejsca na podium.

Wszystkim naszym podopiecznym zarówno tym dużym jak i małym serdecznie gratulujemy.