-0°C

37
Powietrze
Dobre powietrze.
Ciesz się czystym powietrzem

PM1: 15.24
PM25: 22.26 (89,03%)
PM10: 30.89 (61,78%)
Temperatura: -0.39°C
Ciśnienie: 1043.21 hPa
Wilgotność: 47.29%

Dane z 23.02.2019 14:35, airly.pl


facebook

Konopie indyjskie uprawiał w domu

11.05.2018 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Kryminalni z Halinowa, zatrzymali 36-letniego mężczyznę z Długiej Kościelnej, który posiadał narkotyki w postaci marihuany. Policjanci sprawdzili także jego dom, w którym zabezpieczyli sześć roślin konopii indyjskich. Działania policjantów były wynikiem uzyskanej informacji w ramach prowadzonych czynności ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Na początku  maja, halinowscy kryminalni uzyskali informację, że w miejscowości Długa Kościelna na jednej z ulic stoi zaparkowany samochód, a mężczyzna w nim przebywający może posiadać środki odurzające. Policjanci pojechali w to miejsce aby zweryfikować ten sygnał.

Będąc na miejscu zauważyli opisywany pojazd a w nim siedzącą osobę. Wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 36-letni mieszkaniec Długiej Kościelnej. Kryminalni zaczęli rozmawiać z mężczyzną oraz sprawdzać okoliczności jego pobytu. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do 36-latka, więc wezwali go aby dobrowolnie wydał rzeczy których posiadanie jest zabronione prawem. Mężczyzna zastosował się do wydawanych poleceń i przekazał policjantom „skręta” z zawartością, jak się później okazało marihuany.

Policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia. Zbadali zabezpieczoną substancję testerem narkotykowym, który wykazał, że jest to marihuana.

Funkcjonariusze  podejrzewali, że w domu mężczyzny mogą jeszcze znajdować się narkotyki, pojechali więc aby przeszukać pomieszczenia. Okazało się, że w jednym z pomieszczeń 36-latek urządził sobie własną uprawę konopii indyjskich. Kryminalni zabezpieczyli do dalszych badań sześć roślin konopii.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: posiadania substancji odurzającej wbrew przepisom ustawy oraz uprawę konopii. 36-latek przyznał się do zarzucanych czynów i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Ma obowiązek zapłaty grzywny, śledczy orzekli przepadek zabezpieczonych środków.

mz

Inne aktualności

OK