14°C

29
Powietrze
Dobre powietrze.
Dzisiaj jest dobre i czyste powietrze!

PM1: 12.62
PM25: 17.64 (70,58%)
PM10: 23.65 (47,29%)
Temperatura: 13.71°C
Ciśnienie: 1009.64 hPa
Wilgotność: 94.75%

Dane z 16.07.2019 22:25, airly.pl


facebook

Mińsk Mazowiecki - stolica Matematycznych Maratonów

13.01.2019 Opracowanie oraz foto: mat. prasowe Elitmat
(fot.: Elitmat)

W czasie ferii zimowych ELITMAT szykuje kolejne Matematyczne Maratony dla uczniów, których w tym roku czekają egzaminy na koniec szkoły.

Matura czy egzamin ósmoklasisty, a zwłaszcza z matematyki, często są zmorą niejednego ucznia. A wcale nie musi tak być. Firma ELITMAT proponuje uczniom udział w Maratonach Matematycznych – wyjątkowych wydarzeniach organizowanych w czasie ferii zimowych, podczas których uczniowie wspólnie powtarzają do matury czy egzaminu ósmoklasisty. Jest to czas na naukę i na wspólne pobycie ze sobą przy kawie, herbacie czy kanapce.

- Co możemy obiecać? Na pewno to, że będzie pracowicie i pewnie trochę się zmęczymy, bo przecież to maraton, ale możemy też obiecać, że taka wspólna nauka na pewno przyniesie wiele korzyści. Tak było podczas poprzednich maratonów i mam nadzieję, że tak też będzie tym razem. Na naszych maratonach nie ma stresu czy odpytywania, jest za to przyjazna atmosfera, bo matematyka naprawdę nie musi przerażać. W tym roku też do udziału w Maratonie zapraszamy ósmoklasistów, którzy wiemy, że z niepokojem czekają na kwietniowe egzaminy – mówi Małgorzata Zakrzewska z Firmy ELITMAT

Poprzednie Maratony cieszyły się dużym zainteresowaniem i to nie tylko mieszkańców naszego miasta. W tym roku swój udział zgłosiły już osoby nawet z odleglejszych miejscowości, m.in. z Gdańska i Gorzowa Wlkp., ale również z Warszawy, Milanówka czy Strzegowa.

Pomysł Maratonów narodził się dwa lata temu i widać, że taka forma wspólnego powtarzania młodzieży pasuje. Często mam pytania, czy takie Maratony moglibyśmy organizować również w innych miastach w Polsce. Na razie jest Mińsk, ale co będzie dalej, to zobaczymy. Niektórzy też sami zaczęli organizować takie wydarzenia w swoich miastach, co mnie cieszy, bo idea Maratonów się rozrasta. Każde takie spotkanie to świetna przygoda, mnóstwo matematyki, przesympatyczne rozmowy z młodzieżą, wspólna kawa, herbata i jedzenie kanapek. To są bardzo pracowite, ale wartościowe dni – mówi Dariusz Kulma – prowadzący, a zarazem pomysłodawca Maratonu

Terminy Maratonów:

Matematyczny Maraton Ósmoklasisty – 6.02.2019

Więcej informacji: http://elitmat.pl/maraton-matematyczny/osmoklasisty

Inne aktualności

OK
##FOOTER##