Wirtualny Mińsk Mazowiecki

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Aktualności serwisu
Aktualności z innych stron
Wszystkie Urząd Miasta Powiat Miński Komenda Policji Kronika Strażacka 23. Baza Lotnicza

OSTATNIO DODANE AKTUALNOŚCI

MDK TV

OSTATNIO DODANE WPISY NA BLOGACH

AKTUALNOŚCI

 • Spotkanie z Krzysztofem Bosakiem - video Wtorek, 2.09.2014

  W poniedziałek, 1 września 2014 w Mińsku gościł członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego oraz kandydat tej organizacji na senatora w najbliższych wyborach uzupełniających - Krzysztof Bosak.

 • 7. Piknik Sportowo-Rekreacyjny Niedziela, 31.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W ostatni dzień wakacji, w niedzielę, 31 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił mińszczan na piknik sportowo-rekreacyjny. W tym roku połączony był on z Mińskim Dniem Rodziny. Nic dziwnego, że na stadionie przy ul. Sportowej atrakcji dla dużych i małych było co niemiara...

 • V kolejka IV ligi - MKS Mazovia vs Bzura Chodaków Sobota, 30.08.2014

  Dziś na stadionie przy ul. Sportowej odbył się mecz V kolejki IV ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki oraz  Bzura Chodaków. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

 • Media Markt na Starym Rynku Sobota, 30.08.2014

  W ostatni wakacyjny weekend Stary Rynek odwiedza ekipa „Media Markt Tour 2014”.  Mobilny market z konkursami i promocjami otwarty będzie w sobotę i niedzielę w godzinach 12:00 - 20:00.

 • Zmodernizowane EN57AL dla Kolei Mazowieckich Piątek, 29.08.2014

  Pod koniec marca tego roku Koleje Mazowieckie podpisały umowę z mińskim ZNTK na wykonanie modernizacji 27 elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57. Jak udało nam się zaobserwować, gotowe są już pierwsze zmodernizowane składy i wygląda na to, że będą one w standardzie EN57AL.

 • Roman Czejarek w Mińsku Piątek, 29.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Dziennikarz, radiowiec, prezenter, publicysta, pisarz, fotograf, konferansjer, od blisko ćwierć wieku szef kultowego „Lata z Radiem” był w czwartek, 28 sierpnia gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej...

 • Jarosław Kaczyński w Mińsku Mazowieckim Czwartek, 28.08.2014

  Dziś po godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z byłym premierem, prezesem "Prawa i Sprawiedliwości" Jarosławem Kaczyńskim. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta, którzy szczelnie wypełnili sale kameralną i wystaw MDK oraz korytarz przy nich.

 • Tupolew z Lotniskowej Wtorek, 26.08.2014

  Dziś mamy ciekawostkę dla fanów lotnictwa lub wycieczek rowerowych. Otóż, z niedalekiej od Mińska ul. Lotniskowej w Niedziałce podziwiać można w całej okazałości samoloty Tu-154M i Jak-40, które stoją na płycie lotniska 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Wycieczka w to miejsce może być dobrym pomysłem na spędzenie czasu w ostatni wakacyjny weekend.

 • Zrób zdjęcie z Jankiem i... otrzymaj gadżet Poniedziałek, 25.08.2014

  Na kilku przystankach autobusowych w Mińsku zasiadł Janek, z którym można sobie zrobić zdjęcie. Później wystarczy tylko takie zdjęcie zgodnie z instrukcją opublikować na facebooku i... nagrodą gwarantowaną jest festiwalowy gadżet. Szósta edycja Festiwalu Himilsbacha tuż tuż!

 • Piknik „Kochamy czytać” Niedziela, 24.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Miał się odbyć na Placu Kilińskiego, ale z powodu padającego deszczu został przeniesiony do Miejskiej Biblioteki Publicznej. I jak to mówią – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – nie dopisała pogoda, ale dopisali ci, co kochają czytać i dobrze się bawić. Zresztą, przyjemności i rozrywek dla całej rodziny nie brakowało...

 • Odsłonięcie tablicy z okazji 50 lat TPMM - fotoreportaż Sobota, 23.08.2014

  W sobotę, 23 sierpnia 2014 po 17:00, przy alejce w parku miejskim odsłonięto tablicę pamiątkową z okazji 50. rocznicy założenia Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego.

 • III kolejka IV ligi - MKS Mazovia vs Huragan Wołomin Sobota, 23.08.2014

  Dziś na stadionie przy ul. Sportowej odbył się mecz III kolejki IV ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami MKS Mazovia oraz Huragan Wołomin. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

 • Miejskie kwiaty 2014 - fotoreportaż Piątek, 22.08.2014

  Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku kilka miejsc w mieście zostało udekorowanych kolorowymi kwiatami. Pojawiły się one między innymi na latarniach w centrum przy ul. Konstytucji 3-go Maja, na ul. Piłsudskiego oraz na Starym Rynku.

 • Gratka dla biegaczy - Grand Prix Dreptaka Czwartek, 21.08.2014

  Wszyscy biegacze - zarówno amatorzy jak i profesjonaliści- którzy lubią smak rywalizacji, będą mogli wykazać swoje umiejętności podczas pierwszej edycji „Jesiennego Grand Prix Mińska Mazowieckiego w biegach przełajowych”.

 • Obchody 72. rocznicy likwidacji getta żydowskiego Czwartek, 21.08.2014

  Dokładnie 72 lata temu miał miejsce jeden z największych, ludzkich, dramatów w dziejach Mińska Mazowieckiego. 21 sierpnia 1942 roku przedstawiciele okupacyjnych władz niemieckich dokonali likwidacji mińskomazowieckiego getta żydowskiego w wyniku czego zginęło kilka tysięcy mińszczan.

 • Mammobus LUX MED w Powiecie Mińskim Środa, 20.08.2014

  W imieniu firmy LUX MED Diagnostyka zapraszamy kobiety w wieku 50 - 69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, wykonywane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Mammobus odwiedzi do końca sierpnia 3 miejscowości z Powiatu Mińskiego.

 • Obóz piłkarski grup MOSiR Mińsk Mazowiecki w Bułgarii Wtorek, 19.08.2014

  Zawodnicy 3 drużyn młodzieżowych: rocznik 1999, 2000 i 2001 (razem 55 chłopców), wzięli udział w obozie piłkarskim zorganizowanym przez MOSiR Mińsk Mazowiecki w dniach 3-14 sierpnia. Uczestnicy obozu to uczniowie klas I-III w gimnazjum nr 1 przy ul. Kopernika, w cieszącej się od kilku lat dużym zainteresowaniem klasie sportowej o profilu piłka nożna.

 • Obchody 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej - fotoreportaż Niedziela, 17.08.2014

  Uroczystości tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych w Kościele NNMP a następnie były one kontynuowane na Starym Rynku.

 • Inscenizacja historyczna „Mińsk 1920” Sobota, 16.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Kilka grup rekonstrukcyjnych, bogatą pirotechnikę, efektowne ewolucje na koniach, czołgi i samochody z epoki – to wszystko można było zobaczyć w sobotę, 16 sierpnia podczas zorganizowanej po raz pierwszy w naszym mieście tak dużej inscenizacji historycznej, odtwarzającej wyzwolenie Mińska z rąk bolszewików w 1920 roku...

 • "Ranczo" przed Pałacem Piątek, 15.08.2014

  Choć ekipa serialu "Ranczo" często przebywa w Mińsku Mazowieckim (ma tu noclegi), jak do tej pory w ośmiu sezonach serialu, które wyemitowane zostały w TVP1, nie mieliśmy okazji zobaczyć ani jednego kadru z terenu miasta. W 9. sezonie wreszcie się to zmieni - w miniony czwartek twórcy serialu odwiedzili plac przed Pałacem Dernałowiczów, gdzie została nakręcona jedna ze scen.

 • Wyloty na defiladę powietrzną Piątek, 15.08.2014

  Lotnisko 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego było jednym z trzech punktów wylotowych na piątkową defiladę powietrzną, która zorganizowana została w Warszawie w dniu Święta Wojska Polskiego. Z tej okazji w okolicach lotniska można było zobaczyć na niebie na małej wysokości różne statki powietrzne, które udawały się w kierunku Warszawy.

 • Wystąpienie Janusza Korwin-Mikke w Mińsku Maz. - video Środa, 13.08.2014

  Ponad 8 tys. wyświetleń w niespełna 72 godziny - taką oglądalność na YouTube uzyskał nasz videoreportaż ze spotkania z Januszem Korwin-Mikke, które odbyło się w minioną sobotę na Placu Kilińskiego. W związku z tak dużym zainteresowaniem prezentujemy kolejny fragment zarejestrowanego materiału. Jest to prawie 50-cio minutowe wystąpienie lidera KNP, które rozpoczęło spotkanie.

 • Międzynarodowy „Basketball Show” Środa, 13.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Odbył się we wtorek, 12 sierpnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1. Oprócz koszykowych potyczek, na wszystkich którzy przyszli na imprezę czekała moc międzykulturowych atrakcji, które zapewnili wolontariusze z Europy...

 • Ćwiczenia przed defiladą powietrzną 2014 Wtorek, 12.08.2014

  Na niebie nad Mińskiem i okolicami odbywają się intensywniejsze niż zwykle loty samolotów i śmigłowców. Są to oczywiście treningi przed uroczystą defiladą powietrzną, która odbędzie się nad Warszawą w Święto Wojska Polskiego czyli w najbliższy piątek.

 • Uroczystości w Gęsiance Poniedziałek, 11.08.2014

  W minioną niedzielę w Gęsiance (gm. Dobre) odbyły się obchody 70. rocznicy mordu dokonanego przez hitlerowców na ludności cywilnej w Gęsiance. Dzięki uprzejmości firmy Przemysława Piątkowskiego (firmy Fotopia) przedstawiamy fotoreportaż z tego wydarzenia.

 • Sójka Mazowiecka 2014 - fotoreportaż Poniedziałek, 11.08.2014

  Tradycją już jest, że w każdą każdą drugą niedzielę sierpnia Cegłów staje się gospodarzem festynu Sójka Mazowiecka, imprezy która urosła do rangi największej w regionie i która jest w stanie szczelnie wypełnić boisko do piłki nożnej i jego okolice. Pomysł, aby festyn nazywał się tak samo jak nagrodzona Oskarem Kulinarnym lokalna potrawa Anny Kotuniak  okazał się strzałem w dziesiątkę, "Sójka Mazowiecka" staje się bowiem dzięki temu mocną "lokalną marką", o której dowiaduje się coraz więcej osób, i o to właśnie chodzi.

 • Janusz Korwin-Mikke w Mińsku Mazowieckim Niedziela, 10.08.2014

  W sobotę, 9 sierpnia, w Mińsku Mazowieckim odbyło się długo oczekiwane spotkanie z europosłem oraz prezesem partii Kongres Nowej Prawicy – panem Januszem Korwin-Mikke.

 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Grzeszaka Czwartek, 7.08.2014

  Rozpoczęła się przebudowa jednej z ważniejszych ulic Mińska - połączenia południowo-wschodniej części miasta z ul. Dąbrówki, drogi na stację kolejową Anielina oraz tematu o którym było tak głośno, że wyniósł kiedyś nasz portal na stronę główną serwisu ciętych ripost mistrzowie.org - czyli ul. Grzeszaka.

 • Zapraszamy na Sójkę Mazowiecką 2014 Czwartek, 7.08.2014

  Sójka Mazowiecka to potrawa, za którą Anna Kotuniak z Podciernia otrzymała oskara kulinarnego w ogólnopolskim konkursie. W maju 2009 r. została wpisana na listę produktów tradycyjnych z województwa mazowieckiego.

 • Wakacje w mieście na półmetku Czwartek, 7.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W czasie wakacji Mińsk stał się bardzo wielokulturowy. Miejskie instytucje oraz organizacje pozarządowe zadbały o to, aby dzieci i młodzież, które zostały na miejscu mogły „podróżować” po całym świecie. A także, aby nie brakowało im sportowych atrakcji. Jako, że połowa wakacji za nami, postanowiliśmy zobaczyć, co się działo i co jeszcze się szykuje...

1234567891011Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Ta strona wykorzystuje cookies więcej informacji

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2011
Designed by: MindOpen

PRZYJACIELE SERWISU

CS dyziek.com ranczo.org Elitmat Rectime sNik
Wydrukowano ze strony "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" www.minskmaz.com w dn. 2014-09-03 01:37:20 z adresu IP: 174.129.162.75