Wirtualny Mińsk Mazowiecki

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Aktualności serwisu
Aktualności z innych stron
Wszystkie Urząd Miasta Powiat Miński Komenda Policji Kronika Strażacka 23. Baza Lotnicza

OSTATNIO DODANE AKTUALNOŚCI

MDK TV

OSTATNIO DODANE WPISY NA BLOGACH

AKTUALNOŚCI

 • Drugi bieg Jesiennego Grand Prix Mińska Wtorek, 23.09.2014

  W sobotę 20 września odbył się drugi bieg z cyklu I Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych, których organizatorem był Miński Klubu Biegacza Dreptak.

 • Nowy Komendant Straży Miejskiej Wtorek, 23.09.2014

  Na poniedziałkowej sesji Rady Miasta Burmistrz Marcin Jakubowski przedstawił Janusza Wiaterka - nowego komendanta straży miejskiej.

 • Jubileusz 20-lecia Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim Wtorek, 23.09.2014

  „Dzisiejszy dzień dzięki błogosławieństwu dobrego Boga i opiece Maryi Wspomożycielki Wiernych był pięknym dziękczynieniem za dwadzieścia lat pracy edukacyjno - wychowawczej w Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim” -    te słowa, jakże trafnie podsumowujące niedzielną uroczystość, zamieścił na stronie internetowej Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim ks. dyrektor Ryszard Woźniak.

 • Pokaz nieba w Delta Optical Poniedziałek, 22.09.2014

  Kolejny pokaz nocnego nieba w siedzibie firmy Delta Optical już za nami. Choć pogoda nie dopisała, dopisali goście, bowiem w siedzibie Delta Optical w Nowych Osinach zjawiło się ponad 50 osób zainteresowanych astronomią oraz mikroskopią.

 • Katyń 1940 - nowy mural historyczny Poniedziałek, 22.09.2014

  Katyń 1940 - to już czwarty z serii murali historycznych, który powstał jako inicjatywa Społecznego Komitetu „Dziękujemy za wolność”. Znajduje się on na budynku przy skrzyżowaniu ulic Traugutta i Zgoda.

 • Rozpoczął się remont wnętrza Pałacu Dernałowiczów Poniedziałek, 22.09.2014

  Z informacji podanych przez Miejski Dom Kultury na Facebooku wynika, że właśnie rozpoczął się remont wnętrz Pałacu Dernałowiczów. Prace prowadzone będą w hallu oraz w obrębie głównej klatki schodowej.

 • Reaktywacja Rugby pod herbem Mazovii Niedziela, 21.09.2014

  Nie wszyscy zapewne widzą ale kilka lat temu istniała sekcja Rugby działająca pod herbem Mazovii, która odnosiła wiele sukcesów i grała w I lidze. Otrzymaliśmy właśnie informację, że znalazły się osoby, które pracują nad reaktywacją tej sekcji. Powodzenie pomysłu zależy od mieszkańców, w których pokładane są nadzieje, że zgłoszą się aby zostać zawodnikami i zechcą wspomagać projekt.

 • 100-lecie mińskiego szpitala Piątek, 19.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W czwartek, 18 września w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego odbyły się uroczystości 100-lecia Szpitala Powiatowego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Mińsku. Patronat honorowy nad nimi objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

 • Najstarsza harcerka na Mazowszu Piątek, 19.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  To druhna Tola z Rawskich Dobrowolska. Poświęconą jej tablicę odsłonięto w holu głównym Muzeum Ziemi Mińskiej w czwartek, 18 września.

 • Pojechał po marzenia autostopem przez Europę Czwartek, 18.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Odwiedził 29 krajów, przejechał ponad 19 tys. kilometrów, nie miał pieniędzy, tylko korzystał z hojności napotkanych po drodze ludzi. 23-letni mińszczanin Kamil Bodziony opowiadał w środę, 17 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej o swojej podróży w ramach wymyślonego przez siebie projektu „Dreams for Free”...

 • Rawa Mazowiecka dla V-Max Czwartek, 18.09.2014

  Zgodnie z prognozami, po zakończonych letnich zgrupowaniach jeszcze bardziej rozkręcili formę młodzi kolarze z mińskiego MOSiRu. Już w pierwszej części sezonu najmłodsi  kolarze z ekipy trenera Jacka Tomkiewicza bardzo często stawali na podium największego ogólnopolskiego cyklu wyścigów crossowych Merida Mazowia MTB Marathon gdzie postanowili powalczyć o najwyższe miejsca w rocznej klasyfikacji generalnej.

 • Odświeżanie wiat na peronach PKP Środa, 17.09.2014

  Od kilku dni trwa odświeżanie znajdujących się na peronach PKP wiat. W wyniku tych prac wiaty zyskają nowy jasny kremowy kolor. 

 • Kolejami Mazowieckimi za darmo w "Dzień bez samochodu" Środa, 17.09.2014

  Już w najbliższy poniedziałek 22 września 2014 w ramach akcji "Dzień bez samochodu" będzie można bezpłatnie podróżować wszystkimi pociągami uruchamianymi przez "Koleje Mazowieckie". Wystarczy mieć tylko ze sobą specjalny kupon - w postaci wydruku, zdjęcia lub kodu QR na urządzeniu mobilnym.

 • Wielki Test Języka Angielskiego 2014 Wtorek, 16.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W niedzielę, 14 września, w samo południe w Miejskim Domu Kultury mińszczanie po raz pierwszy pisali Wielki Test Języka Angielskiego. To ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, która pozwala sprawdzić swoją znajomość jednego z najpopularniejszych języków na świecie...

 • „Warkot” w centrum miasta Poniedziałek, 15.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W niedzielę, 14 września dopisała i pogoda i właściciele nietuzinkowych aut oraz motocykli, którzy przyjechali do naszego miasta na 4. Miński Zlot Pojazdów Zabytkowych „Warkot”. A jako, że impreza przebiega dwuetapowo – po południu uczestnicy zlotu udali się do Kałuszyna...

 • Złoty Ułan zalśnił w blasku chwały Niedziela, 14.09.2014

  W sobotę 13 września w Kałuszynie  odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika Złotego Ułana powstałego ku czci Polskiej Kawalerii i rtm. Andrzeja Żylińskiego, dowódcy zwycięskiej szarży 4 szwadronu 11 Pułku Ułanów, która rozpoczęła Bitwę pod Kałuszynem.

 • Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego 2014 Sobota, 13.09.2014

  W sobotę 13 września 2014 na hali sportowej Gimnazjum Miejskiego nr 3 przy ul. Siennickiej pary taneczne z całej Polski rywalizowały w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o  "Puchar Mazowsza".

 • Alicja Resich-Modlińska w Mińsku Piątek, 12.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  O tym, że Alicja Resich-Modlińska jest jedną z najwszechstronniejszych osobowości medialnych w Polsce mógł się przekonać każdy, kto przyszedł na spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w czwartek, 11 września. A wszystko za sprawą książki „Opowieści radiowe i telewizyjne. Alicja po drugiej stronie lustra”...

 • Uroczyste odsłonięcie pomnika Złotego Ułana już 13.09 w Kałuszynie Czwartek, 11.09.2014

  W sobotę 13 września 2014 r. w Kałuszynie, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika Złotego Ułana powstałego ku czci Polskiej Kawalerii walczącej w II wojnie światowej i rtm. Andrzeja Żylińskiego.

 • Mińsk z lotu ptaka cz. 22 - Skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego i Piłsudskiego Czwartek, 11.09.2014

  Po wakacyjnej przerwie wracamy do publikacji galerii "Mińsk z lotu ptaka". Dziś prezentujemy 22. część cyklu.

 • Nowe pociągi push-pull dla Kolei Mazowieckich Środa, 10.09.2014

  Dużą popularnością cieszył się opublikowany kilka dni temu artykuł o nowych EN57AL, których pierwsze egzemplarze mają rozpocząć kursowanie w 1. połowie września. Przypominamy, że zmodernizowane EZT to nie jedyne nowości, jakie pojawią się wkrótce na torach - na początku przyszłego roku (czyli za nieco ponad 4 miesiące) powinny się pojawić nowe składy typu "push-pull".

 • I Jesienne Grand Prix Mińska Maz. w Biegach Przełajowych Wtorek, 9.09.2014

  6 września br. przy wspaniałej słonecznej pogodzie premierową odsłonę miało I Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych. Organizatorem biegu był rosnący w siłę Miński Klub Biegacza Dreptak.

 • Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza Wtorek, 9.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Podobnie, jak rok temu, Miejska Biblioteka Publiczna przyłączyła się do ogólnopolskiego Narodowego Czytania i w sobotę, 6 września zaprosiła  mińszczan i specjalnych gości, aby wzięli udział w całodziennym maratonie czytania „Trylogii” Henryka Sienkiewicza...

 • Finał 6. Festiwalu Jana Himilsbacha Poniedziałek, 8.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Odbył się w niedzielę, 7 września przed Miejskim Domem Kultury. Dopisała pogoda i publiczność, która bawiła się na festiwalu do późnych godzin wieczornych przy muzyce nie tylko polskich wykonawców...

 • Maria Koc z PiS wygrała wybory uzupełniające do Senatu Poniedziałek, 8.09.2014

  Mandat Senatora RP we wczorajszych wyborach uzupełniających do Senatu zdobyła Maria Koc. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości zdobyła 58,35% wszystkich oddanych ważnych głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła 6.62%.

 • 6. Festiwal Jana Himilsbacha Sobota, 6.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Trwa od środy, 3 września. Przed nami jego niedzielny finał na dziedzińcu przed Pałacem Dernałowiczów od godz. 16.30. A co działo się przez festiwalowe dni w przestrzeni miasta oraz w Miejskim Domu Kultury, który jest organizatorem święta naszego krajana?

 • Dobre na szlaku Piątek, 5.09.2014

  Gmina Dobre wydała właśnie przewodnik turystyczny. Wiedzie on niebieskim szlakiem turystycznym po najcenniejszych zabytkach architektury oraz skarbach gminnej przyrody. Ta wyjątkowa publikacja to obowiązkowa pozycja w podróży po ziemi mińskiej. Pomocna w pieszych i rowerowych wycieczkach.

 • Spotkanie z Dariuszem Jaszczukiem - video Piątek, 5.09.2014

  Dobiega końca kampania wyborcza przed niedzielnymi uzupełniającymi wyborami do senatu. W jej ramach w miniony czwartek w MDK odbyło się spotkanie z Dariuszem Jaszczukiem, obecnym burmistrzem Mrozów, który kandyduje w tych wyborach z listy Platformy Obywatelskiej.

 • Podziel się szpikiem. Zostań dawcą. Czwartek, 4.09.2014

  Czy wiesz, że możesz uratować komuś życie? Przyłącz się do walki z białaczką oraz innymi chorobami nowotworowymi!
  W niedzielę 07.09.2014 podczas Festiwalu Himilsbacha przyjdź na dziedziniec MDK w godz. 16:00 – 22:00, żeby dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Wystarczy tak niewiele od siebie, żeby tak wiele zrobić dla innych! To naprawdę ważne. Bo życie jest tylko jedno!

 • Spotkanie z Leszkiem Millerem - video Środa, 3.09.2014

  Za nami kolejny dzień kampanii wyborczej przed wyborami uzupełniającymi do senatu, które odbędą się w najbliższą niedzielę. Z tej okazji w Mińsku gościł wczoraj przewodniczący SLD Leszek Miller.

1234567891011Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Ta strona wykorzystuje cookies więcej informacji

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2011
Designed by: MindOpen

PRZYJACIELE SERWISU

CS dyziek.com ranczo.org Elitmat Rectime sNik
Wydrukowano ze strony "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" www.minskmaz.com w dn. 2014-09-24 00:23:33 z adresu IP: 54.205.254.108