Wirtualny Mińsk Mazowiecki

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Aktualności serwisu
Aktualności z innych stron
Wszystkie Urząd Miasta Powiat Miński Komenda Policji Kronika Strażacka 23. Baza Lotnicza

OSTATNIO DODANE AKTUALNOŚCI

MDK TV

OSTATNIO DODANE WPISY NA BLOGACH

AKTUALNOŚCI

 • „Czas na zmiany” z Krystyną Pawłowicz Wtorek, 22.07.2014

  W Biurze Poselskim Poseł Krystyny Pawłowicz w Mińsku Mazowieckim odbyła się w poniedziałek 21 lipca br. konferencja prasowa. W jej trakcie Pani Poseł poinformowała regionalne i lokalne media o działaniach podjętych przez Prawo i Sprawiedliwość w ramach akcji „Czas na zmiany”. Działania PiS są reakcją na ujawnione przez media „taśmy prawdy”.

 • „Sztukowany”, czyli festyn sztuki na Starym Rynku Poniedziałek, 21.07.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Począwszy od 20 lipca w każdą niedzielę na Starym Rynku od godz. 10 będzie się odbywał festyn sztuki „Sztukowany”, organizowany przez Miasto Mińsk Mazowiecki, Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Stowarzyszenie Miłośników Sztuki. Swoje prace będą na nim prezentować artyści z Mińska i okolic.

 • Na ul. Bulwarnej pojawiły się nowe ławki Poniedziałek, 21.07.2014

  Dziś na ul. Bulwarnej pojawiły się nowe ławki. Są one elementem małej architektury w ramach przebudowy ulicy, która rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku.

 • Wakacyjna akcja „Parkuj z książką” w miejskim parku Sobota, 19.07.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Podobnie jak w ubiegłym roku, osoby odwiedzające miejski park mogą w nim oddać się lekturze nie tylko własnych książek. A to za sprawą akcji czytelniczej „Parkuj z książką”, zorganizowanej przez Miejski Dom Kultury, która potrwa do 31 sierpnia.

 • Nowe "Czarne punkty wodne" na Mazowszu Środa, 16.07.2014

  Od początku tego roku na Mazowszu utonęły 43 osoby, w tym 9 w samej Warszawie. Jak wynika z obserwacji policji, na wodnej mapie Mazowsza są miejsca szczególnie niebezpieczne, w których dochodzi do największej liczby wypadków. Urząd marszałkowski w porozumieniu z Komendą Stołeczną Policji i Komendą Wojewódzką Policji od 5 lat oznakowuje je czarnymi punktami. W tym roku do 90 istniejących punktów dołączy 12 nowych.

 • Bus kampanii „Ciśnienie na życie” zawita do Mińska Wtorek, 15.07.2014

  Już 17 i 18 lipca na Starym Rynku w Mińsku Mazowieckim, 

  w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca. 

 • Mińsk z lotu ptaka cz. 21: skrzyżowanie ul. Warszawskiej i Tartacznej Poniedziałek, 14.07.2014

  Jak co poniedziałek zapraszamy do obejrzenia kolejnej galerii miasta z lotu ptaka. Dziś publikujemy zdjęcia wykonane w różnych kierunkach nad okolicami skrzyżowania ul. Warszawskiej i Tartacznej.

 • Trwają prace porządkowe wokół cmentarza żydowskiego Niedziela, 13.07.2014

  Na terenie cmentarza żydowskiego położonego między ul. Dąbrówki i 1 PLM „Warszawa” trwają prace porządkowe polegające na wycince drzew.

 • Można już korzystać z plenerowych siłowni Piątek, 11.07.2014

  Panowie, którzy montowali w dniu dzisiejszym (piątek) urządzenia siłowni plenerowych przy stacji poinformowali nas, że na dziś przewidują zakończenie prac we wszystkich 5 lokalizacjach. Oznacza to, że można już korzystać  z tych długo oczekiwanych obiektów.

 • Autostrada A2 do Terespola? Akcja na Facebooku Czwartek, 10.07.2014

  Ja pisaliśmy kilka dni temu, trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej autostrady A2 od obwodnicy Mińska Mazowieckiego na zachód w kierunku Warszawy. O ile wybudowanie tego odcinka wydaje się być realne w ciągu najbliższych 5-6 lat, o tyle przedłużenie autostrady w kierunku wschodnim to kwestia dalekich planów po 2020 roku.

 • Kamil wrócił z podróży dookoła Europy Środa, 9.07.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Dokładnie pod dwóch miesiącach mińszczanin Kamil Bodziony wrócił z podróży po Europie. W sumie przejechał przez 29 krajów, pokonując ponad 19 300 km. Spełnił swoje marzenia i to za darmo. „Z całą pewnością pojechałbym jeszcze raz na taki wyjazd” – zapewnia.

 • Skazani na sztukę Wtorek, 8.07.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Taki tytuł nosi wystawa, na której zaprezentowano obrazy, grafiki i fotografie absolwentów nieistniejącej już, ale kultowej Mińskiej Szkoły Reklamy. Można ją oglądać w Muzeum Ziemi Mińskiej do 3 sierpnia.

 • Mińsk z lotu ptaka cz. 20: parking przy targowisku Poniedziałek, 7.07.2014

  Mamy poniedziałek więc czas na kolejną galerię miasta z lotu ptaka. Publikowane dziś zdjęcia zostały zrobione w jeden z upalnych czerwcowych wieczorów nad parkingiem przy targowisku. Są to jak zwykle widoki w różnych kierunkach i wykonane pod różnym kątem.

 • Oni pod pokrywą codzienności Sobota, 5.07.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W galerii Miejskiego Domu Kultury można oglądać niezwykłą wystawę fotografii „Oni pod pokrywą codzienności”. Jej autor Jarek Wójcicki – fotograf z pasji i zamiłowania nie lubi schematycznych i oczywistych zdjęć. To co tworzy jest wyjątkowe, tak jak bohaterowie jego prac...

 • Budowa hali sportowej przy GiLO - fotoreportaż Piątek, 4.07.2014

  W dość szybkim tempie powstaje hala sportowa przy Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Pięknej 7A. Budowa tego obiektu rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku, dziś po około 10 miesiącach prac stoi już główna konstrukcja nośna budynku wraz z większością ścian zewnętrznych i okien.

 • Wolontariusze Citi Banku pracowali w Pałacu i w parku Czwartek, 3.07.2014

  W ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności pracownicy Citi Banku, ich rodziny i przyjaciele przyjechali wczoraj do Mińska Mazowieckiego, aby jako wolontariusze pomóc w pracach porządkowych wokół Pałacu Dernałowiczów.

 • "Disco Voltaire" - nowy teledysk "Elastic Golf" Czwartek, 3.07.2014

  Od kilku dni na YouTube dostępny jest najnowszy teledysk cegłowsko-mińskiej formacji "Elastic Golf". Materiał ma tytuł "Disco Voltaire" i został nakręcony w minionym roku na terenie gminy Cegłów.

 • Powstaje dokumentacja autostrady A2 od obwodnicy Mińska na Zachód Wtorek, 1.07.2014

  Choć jeszcze sporo czasu upłynie zanim będziemy mogli pojechać obwodnicą Mińska Mazowieckiego dalej w stronę Warszawy, to faktem, jest że prace nad tym projektem od grudnia minionego roku systematycznie posuwają się do przodu.

 • Mińsk z lotu ptaka cz. 19: stadion przy ul. Sportowej Poniedziałek, 30.06.2014

  Jest poniedziałek więc pora na nową galerię z lotu ptaka. Dziś prezentujemy zestaw zdjęć wykonanych nad stadionem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej.

 • Walczyli o honor i sławę Poniedziałek, 30.06.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Mowa o rycerzach z całej Polski, którzy w towarzystwie swoich dam i giermków zjechali do Mińska w sobotę i w niedzielę, 28 i 29 czerwca na IV Turniej Rycerski Jana z Gościańczyc, który odbył się na terenie Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich.

 • Trzeci dzień Festiwalu 4M 2014 Poniedziałek, 30.06.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Nawet padający deszcz nie wystraszył publiczności, która tłumnie przybyła na koncert zespołu Coma, który zakończył tegoroczny Festiwal 4M Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki. Wcześniej na scenie można było usłyszeć The Dumplings, Całą Górę Barwinków i Janusza Radka.

 • Drugi dzień festiwalu 4M 2014 Niedziela, 29.06.2014

  To zdecydowanie najbardziej rockowy dzień festiwalu – w sobotę, 28 czerwca odbyła się już VIII edycja „Rock In Mińsk Fest”. Na scenie zagrało pięć konkursowych zespołów, a gwiazdami wieczoru były legendarny zespół Armia i formacja Łąki Łan.

 • Start biegu po Szablę Sierżanta Dobrowolskiego - fotoreportaż Niedziela, 29.06.2014

  W niedzielę, 29 czerwca 2014, odbyło się sportowo-patriotyczne przedsięwzięcie w postaci biegu pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Grębiszewem. Do pokonania było 11km a na zwycięzców czekały między innymi nagrody w postaci szabli...

 • Pierwszy dzień Festiwalu 4M 2014 Sobota, 28.06.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W piątek, 27 czerwca rozpoczął się Festiwal 4 M Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki. Pierwszego dnia tradycyjnie można było usłyszeć poetyckie i balladowe brzmienia – w tym roku w wykonaniu zespołów Cisza Jak Ta, U Studni i gwiazdy wieczoru – Soyka Kwintet Plus.

 • Wakacje w mieście Czwartek, 26.06.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Od następnego tygodnia rozpoczynają się długo wyczekiwane wakacje. Nie wszystkie dzieci wyjadą na kolonie, obozy, wczasy – dla tych, którzy zostają w Mińsku, miejskie instytucje kultury i organizacje pozarządowe przygotowały ofertę letnich zajęć. Jak ona wygląda?

 • Jak żyli nauczyciele w II RP? Wtorek, 24.06.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Będzie się można o tym przekonać oglądając odtworzone w najdrobniejszych szczegółach w Muzeum Ziemi Mińskiej mieszkanie Janiny i Józefa Sylwestrowiczów. Otwarcie stałej wystawy nastąpi w październiku. Tymczasem w niedzielę, 22 czerwca można było zobaczyć wnętrza podczas specjalnego pokazu.

 • Miński dworzec i okolice na liście „Małych Projektów Deweloperskich” PKP S.A. Wtorek, 24.06.2014

  Kilka tygodni temu pisaliśmy o planach przekształcenia w parki handlowe kilku dworców kolejowych z Polski, w tym między innymi mińskiego. Z informacji podanych przez PKP S.A. wynika, że sprawa rozwija się dalej i są już oficjalnie poszukiwani inwestorzy, którzy będą zajmowali się realizacją projektu.

 • Mińsk z lotu ptaka cz. 18: plac przy ul. Chełmońskiego Poniedziałek, 23.06.2014

  Tradycyjnie jak co poniedziałek publikujemy nową galerię miasta z lotu ptaka. Dzisiejsze zdjęcia zostały wykonane nad placem przy ul. Chełmońskiego, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie parku miejskiego.

 • „By the Wall” na Starym Rynku - fotoreportaż Niedziela, 22.06.2014

  W drugim dniu Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych na Starym Rynku wystąpił czeski teatr Continuo ze spektaklem „By the Wall”.

 • Teatr wyszedł w miejską przestrzeń Niedziela, 22.06.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych MINA za nami. O podsumowanie tego wyjątkowego wydarzenia poprosiliśmy Piotra Siłę, dyrektora Miejskiego Domu Kultury, który był organizatorem imprezy oraz Michała Zasłonę, kierownika artystycznego festiwalu.

1234567891011Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Ta strona wykorzystuje cookies więcej informacji

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2011
Designed by: MindOpen

PRZYJACIELE SERWISU

CS dyziek.com ranczo.org Elitmat Rectime sNik
Wydrukowano ze strony "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" www.minskmaz.com w dn. 2014-07-23 16:11:09 z adresu IP: 54.198.9.77