Wirtualny Mińsk Mazowiecki
 

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Aktualności serwisu
Aktualności z innych stron
Wszystkie Urząd Miasta Powiat Miński Komenda Policji Kronika Strażacka 23. Baza Lotnicza

OSTATNIO DODANE AKTUALNOŚCI

MDK TV

OSTATNIO DODANE WPISY NA BLOGACH

AKTUALNOŚCI

 • Budowa sali sportowej przy Gimnazjum Miejskim nr 2 Wtorek, 30.09.2014

  Przy Gimnazjum Miejskim nr 2 na ul. Budowlanej prowadzona jest kolejna miejska inwestycja - budowana jest sala sportowa. Nowy obiekt ma pomieścić pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki oraz tenisa ziemnego i ma być gotowy w wakacje przyszłego roku.

 • "Mam Talent!" w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poniedziałek, 29.09.2014

  W minioną sobotę w programie TVN "Mam Talent!" (4. odcinek 7. sezonu) można było zobaczyć sceny z udziałem prowadzących  Marcina Prokopa i Szymona Hołowni, które  zrealizowane zostały na lotnisku 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

 • VI Memoriał Feliksa Rawskiego 2014 Poniedziałek, 29.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W niedzielę, 28 września do Mińska zjechali kolarze z całej Polski, aby ścigać się na pętli biegnącej ulicami miasta podczas Kolarskiego Kryterium Ulicznego w ramach VI Memoriału Feliksa Rawskiego. Gościem specjalnym zawodów był legendarny kolarz szosowy Ryszard Szurkowski...

 • "Ranczo" w "Mazowiance" Poniedziałek, 29.09.2014

  Restauracja "Mazowianka" na ul. Piłsudskiego zmieniła nazwę dziś na... "Kofi&Ti". Wszystko  oczywiście za sprawą ekipy serialu "Ranczo", która dziś realizowała w tym miejscu zdjęcia do jednego z odcinków 9. sezonu serialu.

 • Rozpoczeły się roboty budowlane na ul. Grzeszaka Niedziela, 28.09.2014

  W minionym tygodniu ruszyły prace związane z rozbudową ul. Grzeszaka.  Generalny wykonawca czyli firma BRUK-BUD  rozpoczęła roboty budowlane  polegające na przygotowaniu gruntu pod podbudowę ścieżki rowerowej i chodnika. Powstaje także kanalizacja deszczowa.

 • Sobotnie obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego Sobota, 27.09.2014

  W sobotę 27 września 2014 odbyły się zorganizowane przez Mińskie Środowiska Kombatanckie obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

 • Obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego Piątek, 26.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W piątek, 26 września burmistrz Mińska oraz dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 zaprosili do wspólnego upamiętnienia 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość odbyła się przy Pomniku Szarych Szeregów...

 • Wynajmujesz mieszkanie? Rozlicz się z fiskusem Piątek, 26.09.2014

  Obserwując nasze ogłoszenia można zauważyć, że wielu mińszczan wynajmuje domy, mieszkania lub pokoje, znajdą się też zapewne tacy, którzy zamierzają to wkrótce robić. Z tego powodu prezentujemy dziś tekst ekspercki na temat konieczności odprowadzenia podatku z tytułu wynajmu mieszkania.

 • Mińsk z lotu ptaka cz. 23: ul. Ludowa Czwartek, 25.09.2014

  Dużo osób po przeczytaniu tytułu zastanawia się zapewne gdzie znajduje się ulica Ludowa... Otóż, jest to w dużej części długości wąska droga wśród traw i drzew, która łączy ulice Klonową i Siennicką i przebiega niedaleko torów. Środkowa część tej ulicy była w jedną z upalnych lipcowych sobót miejscem, gdzie wzniósł się nasz quadrokoper aby wykonać zdjęcia do kolejnej galerii "Miasta z lotu ptaka".

 • Gwyn Ashton Trio w Mjuzik Pubie Środa, 24.09.2014

  23 września 2014 w Mjuzik Pubie w ramach cyklu "DobraNoc Bluesowa" wystąpił Gwyn Ashton - australijski wirtuoz gitary bluesowej. Razem z nim zagrali Łukasz Gorczyca (git. basowa)  oraz Tomasz Dominik (perkusja). Jako support wystąpił zespół złożony z lokalnych muzyków - Jakuba "Elvisa" Bakuły, Jerzego Gryza, Jarosława Gryza oraz Krzysztofa Wielgo. 

 • Jubileusz 20-lecia Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim Wtorek, 23.09.2014

  „Dzisiejszy dzień dzięki błogosławieństwu dobrego Boga i opiece Maryi Wspomożycielki Wiernych był pięknym dziękczynieniem za dwadzieścia lat pracy edukacyjno - wychowawczej w Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim” -    te słowa, jakże trafnie podsumowujące niedzielną uroczystość, zamieścił na stronie internetowej Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim ks. dyrektor Ryszard Woźniak.

 • Drugi bieg Jesiennego Grand Prix Mińska Wtorek, 23.09.2014

  W sobotę 20 września odbył się drugi bieg z cyklu I Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych, których organizatorem był Miński Klubu Biegacza Dreptak.

 • Trwa tydzień bezpłatnych porad w Kancelarii M. Dargas Wtorek, 23.09.2014

  Przypominamy, że trwa tydzień bezpłatnych porad prawnych "Bądź mądry przed szkodą" Praca-Rodzina-Biznes. Od początku akcji w Mińsku Mazowieckim w Naszej Kancelarii zgłosiło się dziesięciu interesantów, którym udzielono wszechstronnej pomocy prawnej.

 • Nowy Komendant Straży Miejskiej Wtorek, 23.09.2014

  Na poniedziałkowej sesji Rady Miasta Burmistrz Marcin Jakubowski przedstawił  nowego komendanta mińskiej straży miejskiej. Został nim Janusz Wiaterek, który w przeszłości pełnił funkcję między innymi komendanta straży miejskiej Krakowa.

 • Katyń 1940 - nowy mural historyczny Poniedziałek, 22.09.2014

  Katyń 1940 - to już czwarty z serii murali historycznych, który powstał jako inicjatywa Społecznego Komitetu „Dziękujemy za wolność”. Znajduje się on na budynku przy skrzyżowaniu ulic Traugutta i Zgoda.

 • Pokaz nieba w Delta Optical Poniedziałek, 22.09.2014

  Kolejny pokaz nocnego nieba w siedzibie firmy Delta Optical już za nami. Choć pogoda nie dopisała, dopisali goście, bowiem w siedzibie Delta Optical w Nowych Osinach zjawiło się ponad 50 osób zainteresowanych astronomią oraz mikroskopią.

 • Rozpoczął się remont wnętrza Pałacu Dernałowiczów Poniedziałek, 22.09.2014

  Z informacji podanych przez Miejski Dom Kultury na Facebooku wynika, że właśnie rozpoczął się remont wnętrz Pałacu Dernałowiczów. Prace prowadzone będą w hallu oraz w obrębie głównej klatki schodowej.

 • Reaktywacja Rugby pod herbem Mazovii Niedziela, 21.09.2014

  Nie wszyscy zapewne widzą ale kilka lat temu istniała sekcja Rugby działająca pod herbem Mazovii, która odnosiła wiele sukcesów i grała w I lidze. Otrzymaliśmy właśnie informację, że znalazły się osoby, które pracują nad reaktywacją tej sekcji. Powodzenie pomysłu zależy od mieszkańców, w których pokładane są nadzieje, że zgłoszą się aby zostać zawodnikami i zechcą wspomagać projekt.

 • 100-lecie mińskiego szpitala Piątek, 19.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W czwartek, 18 września w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego odbyły się uroczystości 100-lecia Szpitala Powiatowego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Mińsku. Patronat honorowy nad nimi objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

 • Najstarsza harcerka na Mazowszu Piątek, 19.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  To druhna Tola z Rawskich Dobrowolska. Poświęconą jej tablicę odsłonięto w holu głównym Muzeum Ziemi Mińskiej w czwartek, 18 września.

 • Pojechał po marzenia autostopem przez Europę Czwartek, 18.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Odwiedził 29 krajów, przejechał ponad 19 tys. kilometrów, nie miał pieniędzy, tylko korzystał z hojności napotkanych po drodze ludzi. 23-letni mińszczanin Kamil Bodziony opowiadał w środę, 17 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej o swojej podróży w ramach wymyślonego przez siebie projektu „Dreams for Free”...

 • Rawa Mazowiecka dla V-Max Czwartek, 18.09.2014

  Zgodnie z prognozami, po zakończonych letnich zgrupowaniach jeszcze bardziej rozkręcili formę młodzi kolarze z mińskiego MOSiRu. Już w pierwszej części sezonu najmłodsi  kolarze z ekipy trenera Jacka Tomkiewicza bardzo często stawali na podium największego ogólnopolskiego cyklu wyścigów crossowych Merida Mazowia MTB Marathon gdzie postanowili powalczyć o najwyższe miejsca w rocznej klasyfikacji generalnej.

 • Odświeżanie wiat na peronach PKP Środa, 17.09.2014

  Od kilku dni trwa odświeżanie znajdujących się na peronach PKP wiat. W wyniku tych prac wiaty zyskają nowy jasny kremowy kolor. 

 • Kolejami Mazowieckimi za darmo w "Dzień bez samochodu" Środa, 17.09.2014

  Już w najbliższy poniedziałek 22 września 2014 w ramach akcji "Dzień bez samochodu" będzie można bezpłatnie podróżować wszystkimi pociągami uruchamianymi przez "Koleje Mazowieckie". Wystarczy mieć tylko ze sobą specjalny kupon - w postaci wydruku, zdjęcia lub kodu QR na urządzeniu mobilnym.

 • Wielki Test Języka Angielskiego 2014 Wtorek, 16.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W niedzielę, 14 września, w samo południe w Miejskim Domu Kultury mińszczanie po raz pierwszy pisali Wielki Test Języka Angielskiego. To ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, która pozwala sprawdzić swoją znajomość jednego z najpopularniejszych języków na świecie...

 • „Warkot” w centrum miasta Poniedziałek, 15.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W niedzielę, 14 września dopisała i pogoda i właściciele nietuzinkowych aut oraz motocykli, którzy przyjechali do naszego miasta na 4. Miński Zlot Pojazdów Zabytkowych „Warkot”. A jako, że impreza przebiega dwuetapowo – po południu uczestnicy zlotu udali się do Kałuszyna...

 • Złoty Ułan zalśnił w blasku chwały Niedziela, 14.09.2014

  W sobotę 13 września w Kałuszynie  odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika Złotego Ułana powstałego ku czci Polskiej Kawalerii i rtm. Andrzeja Żylińskiego, dowódcy zwycięskiej szarży 4 szwadronu 11 Pułku Ułanów, która rozpoczęła Bitwę pod Kałuszynem.

 • Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego 2014 Sobota, 13.09.2014

  W sobotę 13 września 2014 na hali sportowej Gimnazjum Miejskiego nr 3 przy ul. Siennickiej pary taneczne z całej Polski rywalizowały w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o  "Puchar Mazowsza".

 • Alicja Resich-Modlińska w Mińsku Piątek, 12.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  O tym, że Alicja Resich-Modlińska jest jedną z najwszechstronniejszych osobowości medialnych w Polsce mógł się przekonać każdy, kto przyszedł na spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w czwartek, 11 września. A wszystko za sprawą książki „Opowieści radiowe i telewizyjne. Alicja po drugiej stronie lustra”...

 • Mińsk z lotu ptaka cz. 22 - Skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego i Piłsudskiego Czwartek, 11.09.2014

  Po wakacyjnej przerwie wracamy do publikacji galerii "Mińsk z lotu ptaka". Dziś prezentujemy 22. część cyklu.

1234567891011Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Ta strona wykorzystuje cookies więcej informacji

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2011
Designed by: MindOpen

PRZYJACIELE SERWISU

CS dyziek.com ranczo.org Elitmat Rectime sNik
Wydrukowano ze strony "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" www.minskmaz.com w dn. 2014-10-01 10:09:52 z adresu IP: 54.82.41.206