Wirtualny Mińsk Mazowiecki

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Aktualności serwisu
Aktualności z innych stron
Wszystkie Urząd Miasta Powiat Miński Komenda Policji Kronika Strażacka 23. Baza Lotnicza

OSTATNIO DODANE AKTUALNOŚCI

MDK TV

OSTATNIO DODANE WPISY NA BLOGACH

AKTUALNOŚCI

 • Wielki Test Języka Angielskiego 2014 Wtorek, 16.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W niedzielę, 14 września, w samo południe w Miejskim Domu Kultury mińszczanie po raz pierwszy pisali Wielki Test Języka Angielskiego. To ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, która pozwala sprawdzić swoją znajomość jednego z najpopularniejszych języków na świecie...

 • „Warkot” w centrum miasta Poniedziałek, 15.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W niedzielę, 14 września dopisała i pogoda i właściciele nietuzinkowych aut oraz motocykli, którzy przyjechali do naszego miasta na 4. Miński Zlot Pojazdów Zabytkowych „Warkot”. A jako, że impreza przebiega dwuetapowo – po południu uczestnicy zlotu udali się do Kałuszyna...

 • Złoty Ułan zalśnił w blasku chwały Niedziela, 14.09.2014

  W sobotę 13 września w Kałuszynie  odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika Złotego Ułana powstałego ku czci Polskiej Kawalerii i rtm. Andrzeja Żylińskiego, dowódcy zwycięskiej szarży 4 szwadronu 11 Pułku Ułanów, która rozpoczęła Bitwę pod Kałuszynem.

 • Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego 2014 Sobota, 13.09.2014

  W sobotę 13 września 2014 na hali sportowej Gimnazjum Miejskiego nr 3 przy ul. Siennickiej pary taneczne z całej Polski rywalizowały w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o  "Puchar Mazowsza".

 • Alicja Resich-Modlińska w Mińsku Piątek, 12.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  O tym, że Alicja Resich-Modlińska jest jedną z najwszechstronniejszych osobowości medialnych w Polsce mógł się przekonać każdy, kto przyszedł na spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w czwartek, 11 września. A wszystko za sprawą książki „Opowieści radiowe i telewizyjne. Alicja po drugiej stronie lustra”...

 • Uroczyste odsłonięcie pomnika Złotego Ułana już 13.09 w Kałuszynie Czwartek, 11.09.2014

  W sobotę 13 września 2014 r. w Kałuszynie, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika Złotego Ułana powstałego ku czci Polskiej Kawalerii walczącej w II wojnie światowej i rtm. Andrzeja Żylińskiego.

 • Mińsk z lotu ptaka cz. 22 - Skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego i Piłsudskiego Czwartek, 11.09.2014

  Po wakacyjnej przerwie wracamy do publikacji galerii "Mińsk z lotu ptaka". Dziś prezentujemy 22. część cyklu.

 • Nowe pociągi push-pull dla Kolei Mazowieckich Środa, 10.09.2014

  Dużą popularnością cieszył się opublikowany kilka dni temu artykuł o nowych EN57AL, których pierwsze egzemplarze mają rozpocząć kursowanie w 1. połowie września. Przypominamy, że zmodernizowane EZT to nie jedyne nowości, jakie pojawią się wkrótce na torach - na początku przyszłego roku (czyli za nieco ponad 4 miesiące) powinny się pojawić nowe składy typu "push-pull".

 • I Jesienne Grand Prix Mińska Maz. w Biegach Przełajowych Wtorek, 9.09.2014

  6 września br. przy wspaniałej słonecznej pogodzie premierową odsłonę miało I Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych. Organizatorem biegu był rosnący w siłę Miński Klub Biegacza Dreptak.

 • Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza Wtorek, 9.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Podobnie, jak rok temu, Miejska Biblioteka Publiczna przyłączyła się do ogólnopolskiego Narodowego Czytania i w sobotę, 6 września zaprosiła  mińszczan i specjalnych gości, aby wzięli udział w całodziennym maratonie czytania „Trylogii” Henryka Sienkiewicza...

 • Finał 6. Festiwalu Jana Himilsbacha Poniedziałek, 8.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Odbył się w niedzielę, 7 września przed Miejskim Domem Kultury. Dopisała pogoda i publiczność, która bawiła się na festiwalu do późnych godzin wieczornych przy muzyce nie tylko polskich wykonawców...

 • Maria Koc z PiS wygrała wybory uzupełniające do Senatu Poniedziałek, 8.09.2014

  Mandat Senatora RP we wczorajszych wyborach uzupełniających do Senatu zdobyła Maria Koc. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości zdobyła 58,35% wszystkich oddanych ważnych głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła 6.62%.

 • 6. Festiwal Jana Himilsbacha Sobota, 6.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Trwa od środy, 3 września. Przed nami jego niedzielny finał na dziedzińcu przed Pałacem Dernałowiczów od godz. 16.30. A co działo się przez festiwalowe dni w przestrzeni miasta oraz w Miejskim Domu Kultury, który jest organizatorem święta naszego krajana?

 • Dobre na szlaku Piątek, 5.09.2014

  Gmina Dobre wydała właśnie przewodnik turystyczny. Wiedzie on niebieskim szlakiem turystycznym po najcenniejszych zabytkach architektury oraz skarbach gminnej przyrody. Ta wyjątkowa publikacja to obowiązkowa pozycja w podróży po ziemi mińskiej. Pomocna w pieszych i rowerowych wycieczkach.

 • Spotkanie z Dariuszem Jaszczukiem - video Piątek, 5.09.2014

  Dobiega końca kampania wyborcza przed niedzielnymi uzupełniającymi wyborami do senatu. W jej ramach w miniony czwartek w MDK odbyło się spotkanie z Dariuszem Jaszczukiem, obecnym burmistrzem Mrozów, który kandyduje w tych wyborach z listy Platformy Obywatelskiej.

 • Podziel się szpikiem. Zostań dawcą. Czwartek, 4.09.2014

  Czy wiesz, że możesz uratować komuś życie? Przyłącz się do walki z białaczką oraz innymi chorobami nowotworowymi!
  W niedzielę 07.09.2014 podczas Festiwalu Himilsbacha przyjdź na dziedziniec MDK w godz. 16:00 – 22:00, żeby dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Wystarczy tak niewiele od siebie, żeby tak wiele zrobić dla innych! To naprawdę ważne. Bo życie jest tylko jedno!

 • Konferencja prasowa z wiceminister Iwoną Wendel Środa, 3.09.2014

  Droga ekspresowa jak autostrada w kierunku Warszawy, bezkolizyjne skrzyżowania kolejowe oraz  przebudowa dworca kolejowego w Mińsku Mazowieckim - to plany, których zapowiedzi padły na dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem  wiceminister Infrastruktury i Rozwoju Iwony Wendel.

 • Letni Festiwal Orkiestr Dętych 2014 Środa, 3.09.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Odbył się już w naszym mieście po raz szósty – w tym roku w niedzielę, 31 sierpnia. Na scenie na dziedzińcu Miejskiego Domu Kultury zaprezentowały się cztery zespoły udowadniając licznie zebranej publiczności, że „jest w orkiestrach dętych jakaś siła...”

 • Spotkanie z Leszkiem Millerem - video Środa, 3.09.2014

  Za nami kolejny dzień kampanii wyborczej przed wyborami uzupełniającymi do senatu, które odbędą się w najbliższą niedzielę. Z tej okazji w Mińsku gościł wczoraj przewodniczący SLD Leszek Miller.

 • Spotkanie z Krzysztofem Bosakiem - video Wtorek, 2.09.2014

  W poniedziałek, 1 września 2014 w Mińsku gościł członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego oraz kandydat tej organizacji na senatora w najbliższych wyborach uzupełniających - Krzysztof Bosak.

 • 7. Piknik Sportowo-Rekreacyjny Niedziela, 31.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W ostatni dzień wakacji, w niedzielę, 31 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił mińszczan na piknik sportowo-rekreacyjny. W tym roku połączony był on z Mińskim Dniem Rodziny. Nic dziwnego, że na stadionie przy ul. Sportowej atrakcji dla dużych i małych było co niemiara...

 • V kolejka IV ligi - MKS Mazovia vs Bzura Chodaków Sobota, 30.08.2014

  Dziś na stadionie przy ul. Sportowej odbył się mecz V kolejki IV ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki oraz  Bzura Chodaków. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

 • Media Markt na Starym Rynku Sobota, 30.08.2014

  W ostatni wakacyjny weekend Stary Rynek odwiedza ekipa „Media Markt Tour 2014”.  Mobilny market z konkursami i promocjami otwarty będzie w sobotę i niedzielę w godzinach 12:00 - 20:00.

 • Roman Czejarek w Mińsku Piątek, 29.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Dziennikarz, radiowiec, prezenter, publicysta, pisarz, fotograf, konferansjer, od blisko ćwierć wieku szef kultowego „Lata z Radiem” był w czwartek, 28 sierpnia gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej...

 • Zmodernizowane EN57AL dla Kolei Mazowieckich Piątek, 29.08.2014

  Pod koniec marca tego roku Koleje Mazowieckie podpisały umowę z mińskim ZNTK na wykonanie modernizacji 27 elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57. Jak udało nam się zaobserwować, gotowe są już pierwsze zmodernizowane składy i wygląda na to, że będą one w standardzie EN57AL.

 • Jarosław Kaczyński w Mińsku Mazowieckim Czwartek, 28.08.2014

  Dziś po godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z byłym premierem, prezesem "Prawa i Sprawiedliwości" Jarosławem Kaczyńskim. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta, którzy szczelnie wypełnili sale kameralną i wystaw MDK oraz korytarz przy nich.

 • Tupolew z Lotniskowej Wtorek, 26.08.2014

  Dziś mamy ciekawostkę dla fanów lotnictwa lub wycieczek rowerowych. Otóż, z niedalekiej od Mińska ul. Lotniskowej w Niedziałce podziwiać można w całej okazałości samoloty Tu-154M i Jak-40, które stoją na płycie lotniska 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Wycieczka w to miejsce może być dobrym pomysłem na spędzenie czasu w ostatni wakacyjny weekend.

 • Zrób zdjęcie z Jankiem i... otrzymaj gadżet Poniedziałek, 25.08.2014

  Na kilku przystankach autobusowych w Mińsku zasiadł Janek, z którym można sobie zrobić zdjęcie. Później wystarczy tylko takie zdjęcie zgodnie z instrukcją opublikować na facebooku i... nagrodą gwarantowaną jest festiwalowy gadżet. Szósta edycja Festiwalu Himilsbacha tuż tuż!

 • Piknik „Kochamy czytać” Niedziela, 24.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Miał się odbyć na Placu Kilińskiego, ale z powodu padającego deszczu został przeniesiony do Miejskiej Biblioteki Publicznej. I jak to mówią – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – nie dopisała pogoda, ale dopisali ci, co kochają czytać i dobrze się bawić. Zresztą, przyjemności i rozrywek dla całej rodziny nie brakowało...

 • III kolejka IV ligi - MKS Mazovia vs Huragan Wołomin Sobota, 23.08.2014

  Dziś na stadionie przy ul. Sportowej odbył się mecz III kolejki IV ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami MKS Mazovia oraz Huragan Wołomin. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

1234567891011Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Ta strona wykorzystuje cookies więcej informacji

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2011
Designed by: MindOpen

PRZYJACIELE SERWISU

CS dyziek.com ranczo.org Elitmat Rectime sNik
Wydrukowano ze strony "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" www.minskmaz.com w dn. 2014-09-17 09:29:13 z adresu IP: 54.87.93.1