Wirtualny Mińsk Mazowiecki

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Aktualności serwisu
Aktualności z innych stron
Wszystkie Urząd Miasta Powiat Miński Komenda Policji Kronika Strażacka 23. Baza Lotnicza

OSTATNIO DODANE AKTUALNOŚCI

MDK TV

OSTATNIO DODANE WPISY NA BLOGACH

AKTUALNOŚCI

 • Danuta Grzegorczyk bibliotekarzem roku 2013? Czwartek, 17.04.2014

  Bibliotekarz Roku 2013 z Cegłowa? To jest możliwe. Danuta Grzegorczyk – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Cegłowie została nominowana do tytułu najlepszego bibliotekarza w kraju. Wszystko zależy teraz od głosów internatów. Głosowanie trwa do 14 maja 2014 roku.

 • Mińsk z lotu ptaka cz. 9: Plac przed SP nr 2 Środa, 16.04.2014

  To już ostatnie zdjęcia z wysokości wykonane w czasie, gdy na ziemi zalegały resztki śniegu. Na dworze robi się coraz bardziej wiosennie i zielono stąd też nowe, aktualne galerie zdjęć z lotu ptaka pojawią się na minskmaz.com najpóźniej na początku maja.

 • Klub kolarski V-MAX rozpoczął sezon 2014 Wtorek, 15.04.2014

  Początek okresu startowego 2014 dla młodych kolarzy z V-MAX-u zaczął się obiecująco. Okazja do pierwszego sprawdzianu aktualnej formy była legionowska I edycja Merida Mazovia MTB Maraton. Nasze dzieci i młodzież wystartowały na 6-kilometrowym dystansie Hobby oraz 24-kilometrowym dystansie Fit.

 • Nowy Portal Ratownictwa Powiatu Mińskiego Wtorek, 15.04.2014

  Ze względu na duże zainteresowanie stroną "Ratownictwo Powiatu Mińskiego" na Facebooku osoby ją prowadzące postanowiły uruchomić nowy, dedykowany portal. Od kilku dni dostępny jest on pod adresem minsk112.pl

 • 30 kwietnia 2014 mija termin zgłoszeń do "Kulturomaniaka 2014" Wtorek, 15.04.2014

  Już za niespełna miesiąc rozpocznie się VIII Przegląd Twórczości Artystycznej „KULTUROMANIAK 2014". Celem konkursu, którego poprzednia edycja przyciągnęła ponad 1600 uczestników jest promocja talentów artystycznych wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z terenu Mazowsza, wspieranie i animowanie interdyscyplinarnej działalności kulturalnej, umożliwienie twórcom prezentacji ich osiągnięć, wyłonienie najlepszych występów i prac oraz promocja gminy Mrozy i Powiatu Mińskiego.

 • II Marsz Pamięci: Katyń 1940 – 2014 Poniedziałek, 14.04.2014

  W niedzielę, 13 kwietnia ulicami miasta przeszedł "II Marsz Pamięci: Katyń 1940 – 2014". Jego uczestnicy uczcili pamięć oficerów i policjantów pochodzących lub związanych z terenem powiatu mińskiego, którzy zginęli w Katyniu, Charkowie i w ZSRR.

 • Targ wielkanocny – Stragan Sendomierski 2014 Niedziela, 13.04.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Tradycyjnie, w Niedzielę Palmową, Muzeum Ziemi Mińskiej zorganizowało targ wielkanocny – Stragan Sendomierski na Placu Jana Kilińskiego.

 • Koncert „Golgota Jasnogórska” w Kościele pw. NNMP Niedziela, 13.04.2014

  Dziś w kościele pw. NNMP ze specjalnym wielkopostnym koncertem „Golgota Jasnogórska” wystąpili Marcin Styczeń i Joanna Lewandowska.

 • Thrash Metal w Dujerze Niedziela, 13.04.2014

  W sobotę 12 kwietnia w mińskiej kawiarni Dujer odbył się niecodzienny koncert. Tego wieczoru na "scenie" wystąpiły trzy thrash metalowe zespoły. 

 • Dzień Katyński 2014 Sobota, 12.04.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Spektakl „Reminiscencje Katyńskie” na skwerze im. gen. Hallera oraz koncert poezji patriotycznej „Ziemia trudnej jedności” w Miejskim Domu Kultury złożyły się na obchody Dnia Katyńskiego w Mińsku w piątek, 11 kwietnia.

 • Ekumeniczne Drogi Krzyżowe w Cegłowie, Dobrem i Mieni - fotoreportaże Sobota, 12.04.2014

  Dzięki uprzejmości Przemysława Piątkowskiego (firmy Fotopia) prezentujemy fotoreportaże z Dróg Krzyżowych, które odbyły się wczoraj w Cegłowie, Dobrem i Mieni.

 • „Zmieniaj nawyki, nie klimat” – zbiórka elektroodpadów na Siennickiej Piątek, 11.04.2014

  W sobotę 5 kwietnia 2014 roku  uczennice Gimnazjum Miejskiego nr 3 z klasy IIm Jagoda Apanasewicz, Klaudia Ciarka, Magdalena Gajda, Ewelina Kostelnik, Dagmara Oleś, Dominika Ruta, Natalia Trzaska i Aleksandra Zawiślińska wzięły udział w finale projektu „Elektroodpady – proste zasady”.

 • Dobiegają do końca prace przy rozbudowie przejazdu pod torami Piątek, 11.04.2014

  W ramach przebudowy przejazdu pod torami na chwilę obecną zostały już wykonane 2 z 3 projektowanych skrętów. Nowe pasy pojawiły się na ul. Sosnkowskiego od strony marketu Kaufland oraz na ul. Limanowskiego od strony ul. Siennickiej.

 • Trwa przebudowa ulicy Bulwarnej Piątek, 11.04.2014

  Trwają rozpoczęte jesienią ubiegłego roku prace związane z przebudową ulicy Bulwarnej. Już wkrótce mają tu powstać: ciąg pieszo-rowerowy z pasem zieleni, jezdnia, prostopadłe miejsca parkingowe oraz zatoczki wypoczynkowe.

 • Trzykrotny tytuł "Pilota Roku 2013" dla kapitana z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego Czwartek, 10.04.2014

  Kpt. pil. Michał Popławski latający na co dzień na MiG-ach 29 w mińskiej 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego trzykrotnie uzyskał tytuł "Pilota Roku 2013". Oprócz uzyskania tego wyróżnienia w rodzimej jednostce, jego zasługi zostały docenione w strukturach nadrzędnych czyli 1. Skrzydle Lotnictwa Taktycznego i w Siłach Powietrznych RP.

 • Bezpłatne badania USG dzieci w kierunku nowotworów w nowoczesnym ambulansie Środa, 9.04.2014

  16 i 17 kwietnia do mińska przyjedzie ambulans fundacji Ronalda McDonalda w którym będzie można bezpłatnie zbadać dzieci w wieku  9 miesięcy - 6 lat w kierunku chorób nowotworowych.

 • Mjuzik Pub ma już 4 lata Środa, 9.04.2014

  Mjuzik Pub, lokal który stał się znaczącym punktem na kulturalno-rozrywkowej mapie miasta, w najbliższy weekend będzie świętował swoją kolejną rocznicę działalności. Będą to już 4. urodziny, które uświetni swoją obecnością między innymi DJ Adamus.

 • Wszyscy w ciąży przez Bartka - za kontrowersyjną kampanią stoi firma Bartek Środa, 9.04.2014

  „Tysiące kobiet w ciąży przez Bartka", „Spojrzałam na Bartka, teraz jestem w ciąży" - billboardy z takimi hasłami pojawiły się 1 kwietnia w Warszawie. Okazuje się, że za tą kontrowersyjną kampanią stoi producent obuwia dla dzieci  - firma Bartek z Mińska Mazowieckiego.

 • W niedzielę 13 kwietnia ulicami miasta przejdzie Marsz Katyński Wtorek, 8.04.2014

  Z  inicjatywy Społecznego Komitetu „Dziękujemy za Wolność” 13 kwietnia rusza II Marsz Pamięci: Katyń 1940 – 2014. Spotykamy się o godz. 11:00 na stacji dworca PKP. Celem imprezy jest uczczenie pamięci oficerów i policjantów, którzy zginęli w Katyniu, Charkowie i w ZSRR - pochodzących lub związanych z terenem powiatu mińskiego.

 • Zagłosuj na "Wybacz, że mnie nie ma" na Liście Przebojow Trójki Wtorek, 8.04.2014

  Na Listę Przebojów Trójki – jedno z najbardziej prestiżowych zestawień muzycznych w Polsce – dostała się piosenka autorstwa Bartka Królaka, mieszkańca naszego powiatu, absolwenta mińskiej „Macierzanki” oraz Miejskiej Szkoły Muzycznej w Mińsku.

 • Rekordowy piątek dla minskmaz.com: 2 x główna wykop.pl i 1 x główna demotywatory.pl Poniedziałek, 7.04.2014

  Miniony piątek, 4 kwietnia 2014 przejdzie do historii portalu jako dzień z największą jak dotychczas ilością odwiedzin i unikalnych użytkowników. Wynika to z faktu, że byliśmy aż 2 razy w ciągu jednego dnia na stronie głównej wykop.pl oraz raz na stronie głównej demotywatory.pl

 • Sale prób muzycznych zamiast toalety w parku Poniedziałek, 7.04.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Miejski Dom Kultury przygotował projekt rozbudowy budynku nieczynnej już toalety, która znajduje się przy wejściu do parku od strony ul. Warszawskiej. W środku będą znajdowały się sale prób oraz pracownia ceramiczna, a na dachu – scena plenerowa.

 • Mammobus LUX MED Diagnostyka w Powiecie Mińskim Niedziela, 6.04.2014

  W imieniu firmy LUX MED Diagnostyka zapraszamy kobiety w wieku 50 - 69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, wykonywane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Mammobus odwiedzi do połowy kwietnia 9 miejscowości z Powiatu Mińskiego.

 • Mińsk z lotu ptaka cz. 8: Parking za byłym kinem Niedziela, 6.04.2014

  Prezentujemy kolejną galerię zdjęć miasta z lotu ptaka. Tym razem są to fotografie wykonane nad parkingiem, który znajduje się pomiędzy byłym kinem a ul. Bulwarną.

 • Fotografia Dzikiej Przyrody 2013 Sobota, 5.04.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  100 zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych w najbardziej cenionym i największym na świecie konkursie fotografii dzikiej przyrody „Wildlife Photographer of the Year” można oglądać w Muzeum Ziemi Mińskiej.

 • Zadbali o kolejną leśną mogiłę Piątek, 4.04.2014

  Korzystając ze słonecznego piątkowego popołudnia, motocykliści z mińskiego Klubu Dawnych Motocykli „MAGNET”: Daniel Gągol, Piotr Wojdyga i Wojtek Jagliński z synem Błażejem oraz harcerze z Hufca ZHP „Mazowsze” Andrzej Soćko i Bartek Prońko naprawili kolejną leśną mogiłę.

 • "Bohater" filmiku z "pościgiem" nie był pod wpływem alkoholu Piątek, 4.04.2014

  Dużym zainteresowaniem cieszy się dziś wideo z YouTube przedstawiające "pościg" za rzekomo pijanym kierowcą na drodze z Dębego Wielkiego do Mińska Mazowieckiego. Jak poinformowała nas KPP w Mińsku Mazowieckim, osoba kierująca nagranym autem nie była jednak pod wpływem alkoholu.

 • Bursztynowa dziewczyna – legenda Anny Jantar Czwartek, 3.04.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  „Gdyby żyła, byłaby dziś polską Barbarą Streisand” – powiedział o Annie Jantar lider Budki Suflera Romuald Lipko. W środę, 2 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej Mariola Pryzwan, autorka biografii Bursztynowej Dziewczyny opowiadała o bohaterce swojej książki.

 • Więcej patroli prewencyjnych na ulicach miasta Czwartek, 3.04.2014

  Od kilku dni w mieście można zaobserwować większą ilość patroli prewencyjnych.  Jak się dowiedział serwis minskmaz.com, są to funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji z Warszawy, którzy czasowo wspierają w działaniach mińskich policjantów.

 • minskmaz.com przekroczył zasięg 80 tys. unikalnych użytkowników na miesiąc Środa, 2.04.2014

  Po raz pierwszy w prawie 10-cio letniej historii portalu jego zasięg przekroczył liczbę 80 tysięcy unikalnych użytkowników w skali miesiąca. Według Google Analitics od 25 lutego do 27 marca 2014 ich ilość wyniosła 80 258.

1234567891011Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Ta strona wykorzystuje cookies więcej informacji

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2011
Designed by: MindOpen

PRZYJACIELE SERWISU

CS dyziek.com ranczo.org Elitmat Rectime sNik
Wydrukowano ze strony "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" www.minskmaz.com w dn. 2014-04-17 14:49:24 z adresu IP: 54.227.62.141