Wirtualny Mińsk Mazowiecki

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Aktualności serwisu
Aktualności z innych stron
Wszystkie Urząd Miasta Powiat Miński Komenda Policji Kronika Strażacka 23. Baza Lotnicza

OSTATNIO DODANE AKTUALNOŚCI

MDK TV

OSTATNIO DODANE WPISY NA BLOGACH

AKTUALNOŚCI

 • Mammobus LUX MED w Powiecie Mińskim Środa, 20.08.2014

  W imieniu firmy LUX MED Diagnostyka zapraszamy kobiety w wieku 50 - 69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, wykonywane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Mammobus odwiedzi do końca sierpnia 3 miejscowości z Powiatu Mińskiego.

 • Obóz piłkarski grup MOSiR Mińsk Mazowiecki w Bułgarii Wtorek, 19.08.2014

  Zawodnicy 3 drużyn młodzieżowych: rocznik 1999, 2000 i 2001 (razem 55 chłopców), wzięli udział w obozie piłkarskim zorganizowanym przez MOSiR Mińsk Mazowiecki w dniach 3-14 sierpnia. Uczestnicy obozu to uczniowie klas I-III w gimnazjum nr 1 przy ul. Kopernika, w cieszącej się od kilku lat dużym zainteresowaniem klasie sportowej o profilu piłka nożna.

 • Obchody 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej - fotoreportaż Niedziela, 17.08.2014

  Uroczystości tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych w Kościele NNMP a następnie były one kontynuowane na Starym Rynku.

 • Inscenizacja historyczna „Mińsk 1920” Sobota, 16.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Kilka grup rekonstrukcyjnych, bogatą pirotechnikę, efektowne ewolucje na koniach, czołgi i samochody z epoki – to wszystko można było zobaczyć w sobotę, 16 sierpnia podczas zorganizowanej po raz pierwszy w naszym mieście tak dużej inscenizacji historycznej, odtwarzającej wyzwolenie Mińska z rąk bolszewików w 1920 roku...

 • "Ranczo" przed Pałacem Piątek, 15.08.2014

  Choć ekipa serialu "Ranczo" często przebywa w Mińsku Mazowieckim (ma tu noclegi), jak do tej pory w ośmiu sezonach serialu, które wyemitowane zostały w TVP1, nie mieliśmy okazji zobaczyć ani jednego kadru z terenu miasta. W 9. sezonie wreszcie się to zmieni - w miniony czwartek twórcy serialu odwiedzili plac przed Pałacem Dernałowiczów, gdzie została nakręcona jedna ze scen.

 • Wyloty na defiladę powietrzną Piątek, 15.08.2014

  Lotnisko 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego było jednym z trzech punktów wylotowych na piątkową defiladę powietrzną, która zorganizowana została w Warszawie w dniu Święta Wojska Polskiego. Z tej okazji w okolicach lotniska można było zobaczyć na niebie na małej wysokości różne statki powietrzne, które udawały się w kierunku Warszawy.

 • Międzynarodowy „Basketball Show” Środa, 13.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Odbył się we wtorek, 12 sierpnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1. Oprócz koszykowych potyczek, na wszystkich którzy przyszli na imprezę czekała moc międzykulturowych atrakcji, które zapewnili wolontariusze z Europy...

 • Wystąpienie Janusza Korwin-Mikke w Mińsku Maz. - video Środa, 13.08.2014

  Ponad 8 tys. wyświetleń w niespełna 72 godziny - taką oglądalność na YouTube uzyskał nasz videoreportaż ze spotkania z Januszem Korwin-Mikke, które odbyło się w minioną sobotę na Placu Kilińskiego. W związku z tak dużym zainteresowaniem prezentujemy kolejny fragment zarejestrowanego materiału. Jest to prawie 50-cio minutowe wystąpienie lidera KNP, które rozpoczęło spotkanie.

 • Ćwiczenia przed defiladą powietrzną 2014 Wtorek, 12.08.2014

  Na niebie nad Mińskiem i okolicami odbywają się intensywniejsze niż zwykle loty samolotów i śmigłowców. Są to oczywiście treningi przed uroczystą defiladą powietrzną, która odbędzie się nad Warszawą w Święto Wojska Polskiego czyli w najbliższy piątek.

 • Sójka Mazowiecka 2014 - fotoreportaż Poniedziałek, 11.08.2014

  Tradycją już jest, że w każdą każdą drugą niedzielę sierpnia Cegłów staje się gospodarzem festynu Sójka Mazowiecka, imprezy która urosła do rangi największej w regionie i która jest w stanie szczelnie wypełnić boisko do piłki nożnej i jego okolice. Pomysł, aby festyn nazywał się tak samo jak nagrodzona Oskarem Kulinarnym lokalna potrawa Anny Kotuniak  okazał się strzałem w dziesiątkę, "Sójka Mazowiecka" staje się bowiem dzięki temu mocną "lokalną marką", o której dowiaduje się coraz więcej osób, i o to właśnie chodzi.

 • Uroczystości w Gęsiance Poniedziałek, 11.08.2014

  W minioną niedzielę w Gęsiance (gm. Dobre) odbyły się obchody 70. rocznicy mordu dokonanego przez hitlerowców na ludności cywilnej w Gęsiance. Dzięki uprzejmości firmy Przemysława Piątkowskiego (firmy Fotopia) przedstawiamy fotoreportaż z tego wydarzenia.

 • Janusz Korwin-Mikke w Mińsku Mazowieckim Niedziela, 10.08.2014

  W sobotę, 9 sierpnia, w Mińsku Mazowieckim odbyło się długo oczekiwane spotkanie z europosłem oraz prezesem partii Kongres Nowej Prawicy – panem Januszem Korwin-Mikke.

 • Wakacje w mieście na półmetku Czwartek, 7.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W czasie wakacji Mińsk stał się bardzo wielokulturowy. Miejskie instytucje oraz organizacje pozarządowe zadbały o to, aby dzieci i młodzież, które zostały na miejscu mogły „podróżować” po całym świecie. A także, aby nie brakowało im sportowych atrakcji. Jako, że połowa wakacji za nami, postanowiliśmy zobaczyć, co się działo i co jeszcze się szykuje...

 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Grzeszaka Czwartek, 7.08.2014

  Rozpoczęła się przebudowa jednej z ważniejszych ulic Mińska - połączenia południowo-wschodniej części miasta z ul. Dąbrówki, drogi na stację kolejową Anielina oraz tematu o którym było tak głośno, że wyniósł kiedyś nasz portal na stronę główną serwisu ciętych ripost mistrzowie.org - czyli ul. Grzeszaka.

 • Zapraszamy na Sójkę Mazowiecką 2014 Czwartek, 7.08.2014

  Sójka Mazowiecka to potrawa, za którą Anna Kotuniak z Podciernia otrzymała oskara kulinarnego w ogólnopolskim konkursie. W maju 2009 r. została wpisana na listę produktów tradycyjnych z województwa mazowieckiego.

 • Dyplomy rzemieślnicze w Muzeum Ziemi Mińskiej Środa, 6.08.2014

  Późnym popołudniem 5 sierpnia w willi hr. Łubieńskiej nastąpiło otwarcie wyjątkowej wystawy prezentującej dyplomy rzemieślnicze i czeladnicze oraz listy wyzwolenia z okresu XIX-XX wieku.

 • Na desce surfingowej u wybrzeży Portugalii Poniedziałek, 4.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Mińszczanin Piotr Grzywanowski oraz troje innych studentów wymyśliło projekt Surf Away. Jego celem jest objechanie całego wybrzeża Portugalii, aby nauczyć się surfingu. Wyruszyli w poniedziałek, 28 lipca kultowym kamperem Fiat Ducato. Już dotarli na miejsce.

 • (Nie)zakazane piosenki w Muzeum Ziemi Mińskiej Poniedziałek, 4.08.2014

  Prawie w samo południe 3 sierpnia (niedziela) w Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7 Pułku Ułanów Lubelskich odbyła się doroczna uroczystość poświęcona Mińskiemu Dniu Wolności (1944 rok) oraz 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 • Wyrwa w alejce Niedziela, 3.08.2014

  Dziś rano uwagę osób przechodzących przez Park Miejski przykuwała dość duża wyrwa. Pojawiła się ona tuż przy kładce na głównej alejce między ul. Warszawską a amfiteatrem.

 • Koncert zespołu "Piramidy" - fotoreportaż Niedziela, 3.08.2014

  Dziś o 16:00 na amfiteatrze Miejskiego Domu Kultury koncertował zespół "Piramidy". Koncert odbył się w ramach "Wakacyjnego Rozkładu jazdy MDK" wedle którego w każdy wakacyjny weekend odbywa się pokaz filmu (piątki), dancing (soboty) oraz koncerty (niedziele).

 • 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Mińsku Piątek, 1.08.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  Pokazy filmów, Mińska Rowerowa Masa Powstańcza, apel pod pomnikiem Szarych Szeregów i koncert piosenki patriotycznej złożyły się na obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w naszym mieście w piątek, 1 sierpnia.

 • Wspomnienie po 63MDH z lat 80-tych w LO na Pięknej Piątek, 1.08.2014

  Na mundurze harcerskim nie ma przypadkowych symboli. Wszystkie odnoszą się do charakteru drużyny i historii ZHP, a  przypadku 63 Męskiej Drużyny Harcerskiej do historii, która dla wszystkich harcerzy jest powodem do dumy – legendy Szarych Szeregów.

 • Awaria w dostawie prądu Czwartek, 31.07.2014

  Tak dużej awarii w dostawie energii elektrycznej jeśli chodzi o zasięg i czas trwania nie było już dawno. Wczoraj przed godziną 23 "zgasła" spora część miasta, prądu nie było w domach i blokach, nie działało także oświetlenie ulic.

 • Chcesz podróżować dookoła świata? Wtorek, 29.07.2014 Opracowanie: Dariusz Mól

  W każdy poniedziałek do końca wakacji Fundacja EBU zaprasza młodzież i dorosłych do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkania z cyklu „Dookoła świata”. Prowadzą je zagraniczni wolontariusze, którzy w ciekawy i zabawny sposób opowiadają o swoich krajach. Dzięki temu można odbyć podróż po Europie bez biletów i żadnych ograniczeń...

 • Trwają zdjęcia do 9. sezonu serialu "Ranczo" Wtorek, 29.07.2014

  Scenami na ławeczce rozpoczęły się 22 lipca zdjęcia do dziewiątego sezonu „Rancza”. Ile stanowisk w rządzie obejmą posłowie PPU, czy ksiądz, który został biskupem pomocniczym, zostanie w Wilkowyjach, co się stanie z Lucy, której kończy się kadencja wójta, dlaczego Czerepach będzie knuł przeciwko Koziołowi i co z tego wyniknie?

 • Mińszczanie na Sri Lance Wtorek, 29.07.2014

  Dalekie zagraniczne wyjazdy to coraz popularniejsza forma spędzania wakacyjnych urlopów. Jedni w tym celu wybierają kompleksowe oferty biur podróży, inni zaś wolą poznać smak przygody i wyjazd zaplanować samodzielnie. Taki sposób spędzenia wakacji wybrała kilkuosobowa grupa mińszczan, którzy na własną rękę udali się na 14-to dniowe zwiedzanie azjatyckiej Sri Lanki. Kilka dni temu wrócili, o tym jak było opowiedzieli nam w wywiadzie.

 • Krzysztof Bosak zbierał podpisy w Mińsku Poniedziałek, 28.07.2014

  Ruch Narodowy zakończył zbiórkę podpisów potrzebnych do startu w wyborach uzupełniających do Senatu. W niedzielę, 27 lipca na ulicach Mińska Mazowieckiego kilkunastu działaczy najmłodszej siły społeczno-politycznej w kraju zachęcało mińszczan do poparcia kandydatury Krzysztofa Bosaka.

 • Na parkingu przy stacji BP w Stojadłach palił się tir Niedziela, 27.07.2014

  Dziś na parkingu przy stacji benzynowej BP na Stojadłach doszło do pożaru naczepy tira - taką informację podały na facebooku OSP Stojadła oraz Ratownictwo Powiatu Mińskiego.

 • Dariusz Jaszczuk kandydatem PO na senatora Sobota, 26.07.2014

  24 lipca 2014r. o godzinie 18.30 w Mińsku Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa, której tematem była prezentacja kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach uzupełniających do Senatu.

 • Nowe graffiti na Centrum Zoologiczno-Wędkarskim Czwartek, 24.07.2014

  Przechodząc lub przejeżdżając ulicą Mireckiego nie sposób nie zauważyć nowej dekoracji na budynku znajdującego się tam Centrum Zoologiczno-Wędkarskiego. Na całej zachodniej ścianie pojawiło się tam niedawno gigantyczne malowidło ze zwierzętami.

1234567891011Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Ta strona wykorzystuje cookies więcej informacji

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2011
Designed by: MindOpen

PRZYJACIELE SERWISU

CS dyziek.com ranczo.org Elitmat Rectime sNik
Wydrukowano ze strony "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" www.minskmaz.com w dn. 2014-08-21 04:21:25 z adresu IP: 54.167.176.106