25°C

13
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.26
PM25: 7.98 (18,86%)
PM10: 8.49 (53,17%)
Temperatura: 24.63°C
Ciśnienie: 1008.95 hPa
Wilgotność: 45.63%

Dane z 03.05.2024 17:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Marcin Jakubowski: Śmieci

Kostka Mińsk Mazowiecki Postów: 120
2014-01-07 22:06:51
Dlaczego pracownicy firmy "Błysk" pozostawiają otwarte kontenery na śmieci? Przecież deszcze zalewają pozostawione śmieci, stwarza to zagrożenie dla zdrowia ludzi mieszkających bloków blisko usytuowanych kontenerów i nie tylko.
Czy tak mają ustalone "od górnie", od sanepidu?
Czy ci ludzie nie wiedzą, nie zostali przeszkoleni wg zasad BHP o tym? Odpady gnijące w wodach deszczu, smród wabiący gołębie, psy, szczury, które potem uciekają do bloku zakładać gniazda.
To jest coś nieprawdopodobnego, to jakaś kpina ze strony tych pracowników. Po to są te klapy, aby kontenery zamykać.
Pytałam się kobiety-sprzątaczki, dlaczego kontenery są pootwierane, Pani twierdziła, że robią to pracownicy wywózki śmieci. Pytałam się i ich także, dlaczego nie zamykają, prosiłam o zamknięcie. Panowie nie chcieli zamknąć, bo jak jeden Pan powiedział "bo ludzie nie wrzucają śmieci do środka". Wiele razy widziałam, jak ludzie otwierali klatkę i w progu rzucali workami. To co wpadło to wpadło, a to co nie wpadło to nie cofali się aby podnieść i wrzucić. Kpina i wstyd. Jeszcze w ubiegłym roku kontenery były pozamykane, ludzie kulturalnie czy nie, wchodzili do tych klatek i podnosili klapę od kontenera aby wyrzucić śmiecie. A co się teraz porobiło, dlaczego pracownicy firmy wywożącej śmieci zostawiają otwarte?
Bardzo proszę Pana Burmistrza o interwencję w tej sprawie (teraz Władze Miasta zajmują się zarządzaniem kto ma wywozić nieczystości), to nie może tak być. To grozi nawet jakąś epidemią chorób, a nawet wylęgiem olbrzymiej ilości szczurów w piwnicach bloków.
Dziękuję za odpowiedź.
Marcin Jakubowski
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki


Witam serdecznie.
Po interwencji spowodowanej Pani pytaniem, zostałem zapewniony o tym  że wszyscy pracownicy firmy Błysk zostaną ponownie przeszkoleni
(zostanie im to przypomniane) jak mają prawidłowo odbierać odpady i więcej taka
sytuacja nie będzie miała miejsca. Pracownicy mają ustawiać pojemniki w miejsca, w których stały wcześniej (nie zamieniać miejsc, kolejności), zamykać pokrywy
pojemników / kontenerów i sprzątać po sobie gdyby doszło do rozsypania odpadów
podczas załadunku, a przede wszystkim dbać o to
aby pojemnik nie został uszkodzony podczas opróżniania. Błysk zapewnił również, że zwróci uwagę  aby jego pracownicy zostawiali wszystkim mieszkańcom domów jednorodzinnych worki w taki sposób aby nie "fruwały" one po ulicach i podwórkach.
Pozdrawiam.
OK