19°C

20
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 9.04
PM25: 12.06 (28,71%)
PM10: 12.92 (80,41%)
Temperatura: 19.13°C
Ciśnienie: 1010.00 hPa
Wilgotność: 60.76%

Dane z 03.05.2024 21:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Marcin Jakubowski: Śmieci

rewolka MMz Postów: 190
2013-08-16 08:32:07
Szanowny Panie Burmistrzu.
Chciałem zapytać czy ta cała ustawa śmieciowa nie jest jedną wielką ściemą i nabijaniem ludzi w balona? Co na celu ma segregowanie przez mieszkańców śmieci skoro przyjeżdża jedna śmieciarka i wszystko jest ładowane do niej? Mieszkańcy jak idioci biegają z siedmioma pojemnikami, a później i tak wszystko trafia do śmieciary w której się miesza... Czy w tym wypadku nie powinna zostać ustanowiona jedna opłata za wywóz śmieci? W końcu i tak nie są one segregowane na miejscu lecz dopiero w zakładzie utylizacji.
Marcin Jakubowski
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki


Witam serdecznie.
Wydaje mi się że ma Pan wiele racji. Rzeczywiście śmieci posegregowane i tak trafiaja na taśmę w sortowni i są wtórnie segregowane przez firmę Błysk. Jak informował mnie Prezes tej firmy,  istotnym jest, aby przed  procesem wtórnej segregacji odpady szklane były oddzielone od pozostałych, a pozostałe segreganty tj. m.in. papier, metal, plastik, wielomateriałowe opakowania były oddzielone od odpadów zmieszanych łącznie z biodegradowalnymi. Taka wiedza pozwoliła mi na przygotowanie zmian w regulaminie utrzymania porządku w mieście, w którym to zaproponowałem możliwość segregacji odpadów ograniczoną do jedynie trzech worków. Niestety Rada Miasta głosami radnych PiS i części MF odrzuciła moje projekty, twierdząc że są zaprzeczeniem idei segregacji oraz że mieszkańcy nauczą się segregować wszystkie siedem frakcji oddzielnie... trudno było z takimi argumentami polemizować...
Pozdrawiam. 
OK