15°C

17
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.65
PM25: 10.12 (24,26%)
PM10: 10.92 (67,46%)
Temperatura: 14.89°C
Ciśnienie: 1011.64 hPa
Wilgotność: 69.50%

Dane z 04.05.2024 01:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Marcin Jakubowski: tereny rekreacyjne

qwert MMz Postów: 42
2012-12-03 14:07:15
Panie Burmistrzu, na początek pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych działaniach. Moje pytanie dotyczy planowanych inwestycji dla mieszkańców po zachodniej stronie torów. Powstało kilka osiedli mieszkaniowych w okolicy Sosnkowskiego, gdzie w większości zamieszkali młodzi ludzie i czy rozważali/rozważają Państwo budowę placu zabaw dla dzieci po tej stronie miasta - niestety ten w parku znajduje się w znacznej odległości od nas. Przychodzi mi do głowy lokalizacja - skwerek/lasek przy boisku szkolnym ZSZ nr2 (Mechanik). Dla porównania w Mrozach wokół boiska powstał bardzo przyjemny teren rekreacyjny z kolejnym placem zabaw, w Mińsku wiem o jednym 'miejskim' placu zabaw (ten w parku) - to zdecydowanie za mało. BTW - Mińsk jest bardzo mocno zaludniony (jesteśmy w pierwszej 10 najgęściej zaludnionych miast w Polsce) i zabudowany a terenów rekreacyjnych jest jak na lekarstwo - to powinien być jeden z wyższych priorytetów aby takie tereny powstawały. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Marcin Jakubowski
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki


Witam serdecznie.
Rzeczywiście problem deficytu miejsc rekreacyjnych w południowej części miasta jest coraz bardziej zauważalny, pomimo iż jest tam zlokalizowany główny miejski stadion.  Myślimy o urządzeniu placu zabaw na terenie willi dr. Huberta. (Muzeum 7 PUL), do tego czasu można korzystać z placu przy SP6. 
Pozdrawiam.
OK