14°C

16
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.40
PM25: 9.79 (23,35%)
PM10: 10.51 (65,27%)
Temperatura: 13.94°C
Ciśnienie: 1011.76 hPa
Wilgotność: 70.75%

Dane z 04.05.2024 02:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Marcin Jakubowski: tereny rekreacyjne

qwert MMz Postów: 42
2012-11-27 09:54:05
Panie Burmistrzu, na początek pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych działaniach. Moje pytanie dotyczy planowanych inwestycji dla mieszkańców po zachodniej stronie torów. Powstało kilka osiedli mieszkaniowych w okolicy Sosnkowskiego, gdzie w większości zamieszkali młodzi ludzie i czy rozważali/rozważają Państwo budowę placu zabaw dla dzieci po tej stronie miasta - niestety ten w parku znajduje się w znacznej odległości od nas. Przychodzi mi do głowy lokalizacja - skwerek/lasek przy boisku szkolnym ZSZ nr2 (Mechanik). Dla porównania w Mrozach wokół boiska powstał bardzo przyjemny teren rekreacyjny z kolejnym placem zabaw, w Mińsku wiem o jednym 'miejskim' placu zabaw (ten w parku) - to zdecydowanie za mało. BTW - Mińsk jest bardzo mocno zaludniony (jesteśmy w pierwszej 10 najgęściej zaludnionych miast w Polsce) i zabudowany a terenów rekreacyjnych jest jak na lekarstwo - to powinien być jeden z wyższych priorytetów aby takie tereny powstawały. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Marcin Jakubowski
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki


Witam serdecznie.
Rozważany jest pomysł budowy placu zabaw przy Muzeum tzw. 7PUL. czyli przy dworku dr. Huberta. Do Państwa dyspozycji pozostaje oczywiście plac zabaw przy szkole podstawowej nr 6.
Pozdrawiam.
OK