25°C

13
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.09
PM25: 7.75 (18,4%)
PM10: 8.28 (51,69%)
Temperatura: 24.97°C
Ciśnienie: 1008.90 hPa
Wilgotność: 44.54%

Dane z 03.05.2024 17:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Marcin Jakubowski: Plac przed Pałacem

Kuba18 Wola Polska Postów: 0
2012-09-21 00:20:05
Szanowny Panie Burmistrzu!
Mam działkę pod Mińskiem i bywam w mieście dość często. Z przyjemnością obserwuję, jak się rozwija i pięknieje. Na pewno duża to Pana zasługa, bo jaki pan, taki kram. Pomysł rozbudowy placu przed pałacem Dernałowiczów przedni, tylko stanowczo oponuję przeciw kostce granitowej, dobrze, że nie na całym placu. To zupełnie niepotrzebna, durna i kosztowna pseudohistoryzacja. W Warszawie zrobiono tak na Krakowskim Przedmieściu, Marszałkowskiej i Placu Konstytucji. Tysiące kobiet tę kostkę granitową przeklina. Po tym nie da się chodzić na obcasach i w pantoflach na cienkiej podeszwie. W dawnych czasach kostki granitowej nie stosowano, bo w zaborze rosyjskim nie było kamieniołomów granitu. Stosowano raczej, też niewygodny bruk z kamieni polnych lub kostkę z czarnych bazaltów wołyńskich. Bazalty mamy na Dolnym Śląsku. Podobają mi się planowane "meble miejskie" o niebo ładniejsze niż na "zrewitalizowanej" Francuskiej na Saskiej Kępie.
Niech Pan tylko nie zabrania pluskać się dziatwie w fontannie w dzień upalny. Plac musi żyć.
Wiele zdrowia i sukcesów dla Pana i Zespołu!
Marcin Jakubowski
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki


Witam serdecznie.
Podobnie jak Pan nie jestem zwolennikiem kostki granitowej. Plac przed pałacem jest zabytkiem wpisanym do rejestru i wszelkie remonty muszą być uzgadniane z konserwatorem zabytków. Kostka granitowa na placu to absolutny wymóg konserwatora zabytków. Po wielu konsultacjach i w wyniku kompromisu nie jest ona na szczęście układana na całym placu, a jedynie na jego części.
Co do dzieci przy fontannie, zapewniam że będą miały zabawy do woli;-)
Pozdrawiam.
OK