11°C

18
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.05
PM25: 10.63 (25,3%)
PM10: 11.38 (70,89%)
Temperatura: 11.27°C
Ciśnienie: 1012.03 hPa
Wilgotność: 76.13%

Dane z 04.05.2024 05:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Marcin Jakubowski: ul. Cicha

tomasand Postów: 0
2012-07-23 20:57:48
Szanowny Panie Burmistrzu,
na wstępie pragnę gorąco podziękować w imieniu mieszkańców ul. Cichej (zwłaszcza tych posiadających okna od strony ww. ulicy) za zmianę organizacji ruchu. Natężenie ruchu już jest mniejsze, a tym samym hałas powodowany przez szybko przejeżdżające samochody i motory. Jednkaże pomimo mniejszego ruchu i ograniczenia prędkości, nadal nierzadko pojawia się tutaj "mistrz kierownicy", który swoim bolidem lub jednośladem daje popis przejeżdżając na pełnym gazie. Moje pytanie jest zatem następujące: czy nie można byłoby zainstalować przynajmniej jednego progu zwalniającego tzw. "leżącego policjanta" (takiego dużego z przejściem dla pieszych)? Myślę, że takie rozwiązanie zdecydowanie ostudziłoby zapał co poniektórych kierowców do szybkiej jazdy oraz znacząco przyczyniłoby się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.
Marcin Jakubowski
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki


Witam serdecznie.
Wyniesione przejścia dla pieszych na ul. Cichej nie zdałyby rezultatu, musiałyby zostać usytuowane przy skrzyżowaniach, a to nie przyniosłoby spodziewanego efektu. Myślę że zmiana organizacji ruchu na ul. Cichej spowodowała znaczną poprawę bezpieczeństwa co jest już zauważalne (cieszę się że również zauważane przez mieszkańców). Tak była zresztą intencja tej zmiany.
Pozdrawiam. 
OK