11°C

18
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.05
PM25: 10.63 (25,3%)
PM10: 11.38 (70,89%)
Temperatura: 11.27°C
Ciśnienie: 1012.03 hPa
Wilgotność: 76.13%

Dane z 04.05.2024 05:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Marcin Jakubowski: nowa szkoła podstawowa

aaaabbbbcccc Mińsk Mazowiecki Postów: 11
2012-02-20 11:30:43
Witam,
chciałam spytać na jakiej podstawie została dokonana rejonizacja nowej szkoły podstawowej przy ul. Siennickiej?
Mieszkam na Cichej, mam 100m do sp2, a od 1 września moje dziecko będę musiała prowadzać (zawozić?) do nowej podstawówki... Blok 10 metrów od mojego jeszcze jest w rejonie sp2... Dlaczego osiedle Błonie, np. ul. Rodziny Nalazków nie znalazła się w rejonie nowej szkoły, mają tak dużo bliżej ode mnie.
Czy możliwa jest jeszcze zmiana rejonizacji? I czy ta szkoła na pewno ruszy od 1 września 2012 (oprócz uchwały RM nie ma jeszcze nic, nawet strony internetowej).

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Marcin Jakubowski
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki


Witam serdecznie.
Układając plan rejonizacji nowej podstawówki, musieliśmy brać pod uwagę przede wszystkim cel jaki legł u podstaw twoszenia nowej szkoły. Chodziło o to aby utworzyć co najmniej trzy oddziały klas pierwszych, bo tylko taka ilość dzieci pozwoli nam za dwa lata płynnie wejść w reformę oświatową (sześciolatki w 1 klasie). Przy ul. Cichej mieszka kilkanaścioro kilkadziesiąt dzieci, które w następnych dwóch latach będą uczęszczać do SP4. Odjącie z rejonu nwej szkoły postawiłoby pod znakiem zapytania całą tą zmianę. Więcej szczegółów przekażę na spotkaniu z rodzicami, które zorganizujemy w SP4 już wkrótce. 
Pozdrawiam.
OK