12°C

17
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.57
PM25: 10.24 (24,36%)
PM10: 10.96 (68,23%)
Temperatura: 11.76°C
Ciśnienie: 1011.88 hPa
Wilgotność: 73.63%

Dane z 04.05.2024 04:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Marcin Jakubowski: co z SP2?

barcik2 Mińsk Mazowiecki Postów: 50
2011-09-02 16:54:34
czy Pana odpowiedź na posta Leena, że na nową szkołę miasta nie stać i że zajmą się Państwo jedynie sześciolatkami (tylko dodatkowymi oddziałami w przyszłym roku szkolnym) oznacza, że nic Państwo jako organ nadzorujacy szkolnictwo nie mają zamiaru zrobić z tym, że w SP2 jako jedynej placówce na terenie miasta nawet najmłodsze klasy zaczynają lekcje o godzinie 13.50 lub kończą  je o godzinie 18.15? to się nadaje do telwizji.... juz nie wspomnę o informacji do Pani Minister Hall, która cały czas opowiada jak widać bajki o szkole przyjaznej dzieciom...???
Marcin Jakubowski
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki


Szanowny Panie.
Od początku kadencji analizujemy różne możliwości dotyczące rozwiązania obciążenia "Dąbrówki". Wynika z tego że np. zmiana rejonu szkoły która odciążyłaby choć w niewielkim stopniu SP2 musiałaby rozszeżyć rejon SP1 aż na wschód od SP2, do ul. Cichej, objęcie rejonem SP6 "osiedla Szpitalna". Oczywiście można by było osiągnąć jakiś efekt gdyby zmiany rozpoczęto 6 lat temu. Wtedy dzieci np. z osiedla Nadrzeczna z całych sześciu naborów (coroczne nabory przez 6 lat) uczęszczałyby do "Kopernika." Zmiany w rejonizacji szkół widoczne są dopiero po kilku latach... Dlatego też proszę o wyrozumiałość dla mnie i mojego zespołu urzędników, którzy za ten stan rzeczy nie są odpowiedzialni. Na dziś mamy ogromny problem, który staramy się rozwiązać i za moje działania bądź zaniechania będą mnie mogli Państwo rozliczyć już za trzy lata.
Pozdrawiam   
OK