Zarejestruj
12°C
Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

MARKOWSKA Zofia Hanna

Wiek: 57, miejsce zamieszkania: Mińsk Mazowiecki
Kandydatka do Rady Miasta Mińsk Mazowiecki
Okręg nr 3, KW Prawo i Sprawiedliwość (lista nr 10)

Absolwentka Akademii Podlaskiej w Siedlcach obecnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny - Wydział Humanistyczny oraz Studiów Podyplomowych – Wydział Zarządzania. Pracowała w Pracowniach Konserwacji Zabytków oddz. Zamek Królewski w Warszawie zajmując się snycerką i pozłotnictwem. Wykonała m.in. płaskorzeźby na ramach do obrazów „Batory pod Pskowem”, „Stanisław August Poniatowski w stroju koronacyjnym”, „Ostatni Sejm w Łęczycy” i inne. Przez wiele lat była dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim i zarządcą Zespołu Pałacowo- Parkowego. W okresie pracy zawodowej osiągnęła duże sukcesy jako animator działań kulturalnych, kurator wystaw a także organizator imprez masowych i rekreacyjnych o charakterze lokalnym i ogólnopolskim. Prowadziła dużo inwestycji remontowo- budowlanych na terenie zabytkowego pałacu oraz nadzorowała budowę m.in. nowoczesnego Placu Zabaw dla Dzieci w parku miejskim. Pracowała również na stanowisku kierownika Działu Kulturalno- Artystycznego w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie, gdzie równocześnie sprawowała obowiązki koordynatora Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. W latach 2005 - 2009 i 2016- 2017 była członkiem Rady Muzeum Ziemi Mińskiej. Obecnie pracuje w sektorze energetycznym
W wyniku poprzednich wyborów samorządowych została radną kadencji 2014 – 2018 ., sprawując mandat z Okręgu nr 12. Uczestniczyła w pracach Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Spraw Społecznych.
Jest wielką miłośniczką i orędowniczką ochrony starej, drewnianej architektury w mieście, a także zwolenniczką budowy skansenu w ramach zachowania i przekazania potomnym mińskiego dziedzictwa narodowego.
Interesuje się kulturą, sztuką, historią, literaturą, muzyką, sprawami społecznymi a także czynnie uprawia malarstwo, rzeźbę, rękodzieło artystyczne.

Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość