Zarejestruj
8°C
Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

GĄSIOR Dariusz

Wiek: 52, miejsce zamieszkania: Mińsk Mazowiecki
Kandydat do Rady Powiatu Mińskiego
Okręg nr 1 - miasto Mińsk Mazowiecki, KW Prawo i Sprawiedliwość (lista nr 10)

Ubiegam się o mandat Radnego Powiatu Mińskiego, bo doświadczenie zdobyte w Radzie Miasta, pokazało, że większość inwestycji na pograniczu miasta i gminy wymaga współpracy z powiatem. Moje doświadczenie w samorządzie, jako osoby zaangażowanej w sprawy lokalnej społeczności, przyczyni się do szybszego rozwoju gospodarczego Naszego Powiatu.


Doświadczenie
Przedsiębiorca, współzałożyciel NSZZ „Solidarność” w Kancelarii Sejmu i jej Vice przewodniczący w latach 2000 – 2006. Od 2013r. Członek Zarządu Stowarzyszenia Przedszkoli Niepublicznych i jego przedstawicie w pracach Komisji Sejmowej ds. oświaty.  Współtworzył Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych PROMOTOR.


Moje działania podczas 4 letniej kadencji Radnego Rady Miasta
 
Konsekwentnie wskazywałem władzom miasta na konieczność wybudowania na byłych terenach Fabryki Urządzeń Dźwigowych kanalizacji, wody, nowych ulic, chodników i oświetlenia ulicznego. Doprowadziłem do uzgodnień w tym zakresie pomiędzy przedsiębiorcami a strona samorządową. Wspieram inicjatywy lokalne, byłem jednym z fundatorów Sztandaru Oddziału NSZZ „Solidarność” w Mińsku.  Z mojej inicjatywy rozpoczęło się projektowanie obwodnicy południowej miasta, to bezpośrednio wpływa już teraz na zwiększenie bezpieczeństwa przy szkole podstawowej nr 6 oraz zmniejszenie emisji spalin na odkorkowanej ulicy Sosnkowskiego. Byłem również pomysłodawcą adaptacji pomieszczeń na poczekalnię dla matki z dzieckiem w Szpitalu Powiatowym w Mińsku Mazowieckim. W wyniku moich działań, ustalony został właściciel ul. Langiewicza i Stankowizna na odcinku, do którego do tej pory nie przyznawała się ani Gmina Mińsk Mazowiecki, ani Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki. W 2017 r. wspólnie z Robertem Ślusarczykiem złożyliśmy wniosek do budżetu miasta o wsparcie finansowe dla powiatu mińskiego na przebudowę ulicy Przemysłowej. Efekty tej inicjatywy mogą Państwo sami ocenić. W ostatnich miesiącach mojej kadencji radnego miasta, byłem inicjatorem działań przedsiębiorców z ulicy Huberta, którzy sfinansowali projekt modernizacji tej ulicy. Dzięki temu w roku 2019 zostanie przeprowadzony generalny remont tej ulicy.

 

Proszę o Państwa głos!

 

Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość